Ram'i yükseltmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
benim asus z53f serisi cpu:duo t2250 memory:512 version:f3f özellikli bi pc im var işletim sistemi vista çok özellikli güzel bişey deil zaten bide vista olunca çooooooook yavaş çalışıyor tabi xp yada 7 yüklemeyi düşündüm ama bu seferde xp yada 7 ye uyumlu driverlarını bulamam diye düşünüyorum ki araştırdığım kadarıyla bu sorunu yaşayan yani driverları bulamayan ne yükledilerse çalışmayanlar çok bende işim sağlam olsun diye ramini artırmayı düşünüyorum aradım fakat doğru düzgün bişey bulamıyorum acaba nasıl bi ram taktırmalıyım yani kaçlık intel işlemciyle uyumlu hangi ramler falan bilgisi olan varsa yada herhangi bi link paylaşırsa sevinirim...
not:konuyu buraya açtım ama yanlışsa kaldırırsınız bide diğer konulara baktım ama işime yarar bişey yok yada ben bulamadım...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Anakartın kaç mhz i destekliyor yazsaydın bari.Ramin türünü söylesydin DDR mı DDR2 mi ?

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Ben de Vista kullanıyordum, 7 yükledim hiç bir sorun olmadı. Bir program hariç ne yüklediysem çalıştı. E yüzlerce program yükleyip kaldırdığımı düşünürsek 1 program o kadar da önemli değil gibi...

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
benim asus z53f serisi cpu:duo t2250 memory:512 version:f3f özellikli bi pc im var işletim sistemi vista çok özellikli güzel bişey deil zaten bide vista olunca çooooooook yavaş çalışıyor tabi xp yada 7 yüklemeyi düşündüm ama bu seferde xp yada 7 ye uyumlu driverlarını bulamam diye düşünüyorum ki araştırdığım kadarıyla bu sorunu yaşayan yani driverları bulamayan ne yükledilerse çalışmayanlar çok bende işim sağlam olsun diye ramini artırmayı düşünüyorum aradım fakat doğru düzgün bişey bulamıyorum acaba nasıl bi ram taktırmalıyım yani kaçlık intel işlemciyle uyumlu hangi ramler falan bilgisi olan varsa yada herhangi bi link paylaşırsa sevinirim...
not:konuyu buraya açtım ama yanlışsa kaldırırsınız bide diğer konulara baktım ama işime yarar bişey yok yada ben bulamadım...

Win-7 driverleri otomatik tanır zaten. O yönden sıkıntın olmasın. Ama herhalükarda rami yükseltmeni öneririm. P4-2,93 512 ram bilgisayara kurdum win-7 yi. Güzel çalışıyor ancak 512 mb daha taktıktan sonra daha da güzel oldu. Win7+ram uçurur seni :)

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
arkadaşım 512 ramle xp zor çalışırken sen vista kullandıgını soyluyorsun vista için minimum 2 gb ram gerekli win 7 için 1 gb ram bile cok iyi performans veriyor ama 2 gb ramden altı seni kurtarmaz. anakartın 2 gb tek ram desteklemeyebilir muhtemelen standart olan 2 slotlu bir anakrt vardır 1+1gb 2 tane ram alıp rahat rahat kullanırsın ama oncelikle ramın ddr 1 ddr2 olup olmadıgını ogrenmek bilmiyorsan cpuz adlı uygluma ile öğrenebilrisin

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
ram satın alma rehberi ve cpu z rehberi konularına göz atıp bilgisayarınız üzerinde ki ra slotlarını ve hangi modelleri desteklediğini öğrenebilirsiniz bu sizin için baya yardımcı olacaktır. Ayrıyetten arkadaşların da dediği gibi Win 7 otomotik olarak sürücüleri bulup kuruyor bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorum ama rami arttırırsanız win 7 den çok memnun kalırsınız:)