Solidworks Çalışmalarım

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Arşivi karıştırırken buldum. Ekleyeyim dedim :) Hepsi Solidworks 2009 çalışmasıdır..

Dumbell
dumbell.jpg

Jant
solidworksjant.jpg

Bardak
bardakkk.jpg

Usb
usbcopy.jpg

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
on numara diyorum.çalışmalarını bırakma bence.sende yetenek var :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
on numara diyorum.çalışmalarını bırakma bence.sende yetenek var :)

Valla paslandım artık bunlar eski çalışmalar. Şimdi okul başlayacak 1 senede ordan kayıp. 2 sene olacak programa elimi sürmeyeli.:crying:

s3000

Asistan
Reaksiyon puanı
2
render için bir eklenti ya da özel bir ayarlama yapıyor musun? solidworks te bu kadar kaliteli bir render olduğunu bilmiyordum.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
render için bir eklenti ya da özel bir ayarlama yapıyor musun? solidworks te bu kadar kaliteli bir render olduğunu bilmiyordum.

Solidworks te yoktu doğru. Ama 2009 sürümü yanında photoview 360 diye render motoru sundu kullanıcılarına. Onunla çok daha iyileri yapılabilir :)

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Samilcan kardeşim tebrik ederim.

Bende şu bayram tatili çıksın kursa başlıyorum. Solidworks+SolidCam eğitimi alıcam 96 saat. Sence bu kadar sürede öğrenilebilir mi? Sen ne kadar sürede öğrendin?

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Samilcan kardeşim tebrik ederim.

Bende şu bayram tatili çıksın kursa başlıyorum. Solidworks+SolidCam eğitimi alıcam 96 saat. Sence bu kadar sürede öğrenilebilir mi? Sen ne kadar sürede öğrendin?

Valla ben bilmiyorum. Abim mühendislik okurken kullanıyordu öyle merak saldım kitabı filan vardı ordakileri uyguladım. Öyle yani belirli bir saati yok. Ama zor değil onu söyleyebilirim.

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Solidworks AutoCad'e göre daha hızlı öğrenilebilen bir program. Biraz ilgiyle yapabileceklerinizin sınırı yok gerçekten de.

Kocaeli'de E.C.A.'nın sahiplerinin açtığı bir kurs var. Cahit Elginkan Mesleki Eğitim Merkezi. Tüm kurslar ücretsiz ve toplamda 56 saat filan eğitim veriyorlardı SolidWorks için de.

Arkadaşım o kursta öğrenmişti SolidWorks'ü. İlgi çok önemli.

FillsMartin

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
çok güzel çalışmalar, tebrikler... ara ara ekleyelim böyle, iyi oluyo

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
tebrik ederim güzel çalışmalar..

neco12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
çok güzel bence,çalışmalarınızı bırakmayın.

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Güzel çalışmalar yaşın küçük şimdiden kendini böyle güzel şeyler yaparak eğitirsen ileride eline kimse su dökemez tebrikler kardeşim:thumbup1:

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Güzel çalışmalar yaşın küçük şimdiden kendini böyle güzel şeyler yaparak eğitirsen ileride eline kimse su dökemez tebrikler kardeşim:thumbup1:

Abi naptın ya :D Bari daha gençsin de. :D Yaşın küçük deyince. 1 ay sonra 18 :clap:

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Abi naptın ya :D Bari daha gençsin de. :D Yaşın küçük deyince. 1 ay sonra 18 :clap:

Hehe yok Samil o manada demedim :D bu işlere başlamak için yaşın senin için şuanda bir avantaj eğer kendini bu yönde daha çok eğitirsen daha çok başarılı olursun bu öğrendiğin yıllar ise ileride senin için iyi bir tecrübe olur yani yaşıtlarında bir iki adım önde atılırsın iş hayatına :)

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hehe yok Samil o manada demedim :D bu işlere başlamak için yaşın senin için şuanda bir avantaj eğer kendini bu yönde daha çok eğitirsen daha çok başarılı olursun bu öğrendiğin yıllar ise ileride senin için iyi bir tecrübe olur yani yaşıtlarında bir iki adım önde atılırsın iş hayatına :)

aynı düşünceleri bende aklımdan geçirmiştim ama yazmamıştım buraya. sonuna kadar katılıyorum.

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10

FillsMartin

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Oldukça hoş ve başarılı çalışmalar olmuş eline sağlık. Render Motoru içinde ufak bir önerim olacak, biraz öğrenmen gerekebilir ama yinede çok daha kaliteli sonuçlar elde edebilirsin. Projelerini export edip 3Ds Max için V-Ray Render motoru ile render alabilirsin.
V-Ray galerisine şöyle bir göz gezdirebilirsin :)
Chaos Group / Chaos Software official website - home - V-Ray® - award winning, production-ready 3D rendering solutions
Kolay gelsin.

Solid' ten 3ds Max' a en iyi export yolu hangisidir sizce, .obj formatı mıdır ? 3ds export for solidworks diye ufak bi program da var ama çok uğraştırıyor

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Bildiğim kadarıyla STL (StereoLitho) 'nin Binary formatı en sağlıklı olanı.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Vray ' i bilmeyenmi var hocam. Dediğin gibi çok daha iyi olur tabi ama Vray biraz karışık yani 3dsmax ta bina modelledim vraye bir girdim daha çıkamadım. Çok ayarı var. Onun kitabını almak lazım. Ayrıca tüm yorumlar için hepinize teşekkür ederim.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
3ds max ile daha güzel yapılmaz mı?

3ds max mı Solidworks mı daha iyi?