Yardım: Ekran kartı

Bu konuyu okuyanlar

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Şu yeni çıkan oyunlara bir el atasım geldi nedense... Bu gün call of duty 4 indirdim "Video card or driver doesn't support separate alpha blend, glow will be disabled." hatasını alınca üzüldüm açıkçası, güncel driver ve directx indirdim yine açamadım. Ekran kartı yetmiyo kısacası. Sistemim şu şekilde;

Amd atlhon(tm) XP 2500+ (1.84Ghz çalıştırıyorum)
1Gb Ram (512*2)
Ge-Force Fx 5200
500Gb Hdd
vs.. vs...

İlerde işlemci sorun yaratabilir ama ekran artı alsam mı diyorum görüşlerinizi alayım dedim. Bi ara kasayı 2.el satıp sıfır alim diye düşündüm ama 2. el desktop pek para etmiyor biliyorsunuz. Oyun çok nadir oynadığım için hangi sistem gereksinimi beni idare eder bilmiyorum. Sizce ekrankartı değişsem yeni nesil (gt4, cod4, crysis vb) oyunları oynayabilir miyim. (crysis testinde ekran kartımı değişmemi işlemciyi 2.5te çalıştırmamı ve audio driverlerimi güncelleştirmemi söylüyordu)

Anakart Kutusunun fotosunuda ekliyorum;
30985566cs9.jpg

Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

brk134

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarın oyunları oynamaya yeter fakat anakartında ekran kartı yuvan agp8X,yeni ekran kartları pcı16X oluyor. Agp ekran kartları artık pek cıkmıyo cıksa bile oyunlarda ne kadar iyi performans verir bilemem.Kısaca ekran kartı alman için anakartıda değiştirmen lazım.

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
brk134 dedi ki:
bilgisayarın oyunları oynamaya yeter fakat anakartında ekran kartı yuvan agp8X,yeni ekran kartları pcı16X oluyor. Agp ekran kartları artık pek cıkmıyo cıksa bile oyunlarda ne kadar iyi performans verir bilemem.Kısaca ekran kartı alman için anakartıda değiştirmen lazım.
http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=Listele&No=16
Agp8X için seçenek bol, fiyatlarda uygun. Oyunları high oynicam diye bi kastım yok low veya medyum işimi görür. Önerebileceğiniz ekran kartı var mı?
Mesela http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=6098 bu işimi görür mü? 150Ytl'yi aşmazsa sevinirim.

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bence sistemi değiştir toptan ;)

brk134

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı iş görür ama kısa bi süre yeni cıkan oyunlar cyrsis gibi oyunlar dx 10 istiyor.Benim tavsiyemde sistemi değiştir veya oyunu unut

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
brk134 dedi ki:
ekran kartı iş görür ama kısa bi süre yeni cıkan oyunlar cyrsis gibi oyunlar dx 10 istiyor.Benim tavsiyemde sistemi değiştir veya oyunu unut
Yahu kart fx5200 nereye iş görüyor :S Oyunun açılmama sebebi kartın cod4'ün isteklerini karşılayamaması.

brk134

Asistan
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
brk134 dedi ki:
Yahu kart fx5200 nereye iş görüyor :S Oyunun açılmama sebebi kartın cod4'ün isteklerini karşılayamaması.
benim iş görür dediğim ekran kartı arkadaşın linkini verdiği ekran kartıydı :D

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım ya bir an önce al agp alıyorsan yoksa yakın zamanda hiç bulamıyıcaksınz ben bir toptancıdan ürün alıyorm stoklara bakıyorm topu topu agp 3-4 tane kart var stoklar 4-5 tane kart kalmış.Yani artık üretilmemeye başlandı.Ben derimki eğer varsa paran sistemini değiştir pci-e terfi et veya alıcaksan bir an önce al...Agp ekran kartnda önerim ise o mavideli linki verdiğin ürün güzel orta seviye ama bulabielceğini sanmıyorm dikkat ettiysen stoklarda yok gözükyor.Kolay gelsin arkadaşım

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
brk134 dedi ki:
m1903 dedi ki:
brk134 dedi ki:
benim iş görür dediğim ekran kartı arkadaşın]
hıı tamam o zaman :) 1650pro gerçekten işini görür,ama işlemciyle birlikte herşeyi değiştirsen daha iyi olur.İşlemci yüzünden yeni oyunlarda bayaa sorun yaşayabilirsin.

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
brk134 dedi ki:
m1903 dedi ki:
brk134 dedi ki:
benim iş görür dediğim ekran kartı arkadaşın]
hıı tamam o zaman :) 1650pro gerçekten işini görür,ama işlemciyle birlikte herşeyi değiştirsen daha iyi olur.İşlemci yüzünden yeni oyunlarda bayaa sorun yaşayabilirsin.

Abi işini görür ama kartlar bulunmuyo hiçbiryerde mavidede stoklarda yook.Üretimleri yok artık anca distribitörlerinden tedarik edebilirsin bir ihtimall

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hmm... Sistem yenilemekte fayda var o zaman. Önerebileceğiniz bir sistem var mı?
Dual 2 Core
2GB DDR2 Ram
512 mb dx10 destekli bir sistem düşünüyorum... BU kasayıda kardeşime transfer ederim artık :D evde 5. pcye yer açın :p

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus Ankarat+Core2Duo İşlemci+Ati(ortaseviye)ekrankartı+ ? GB 800 mhz dual ram (Kartların Model seçimi sana kalmış) hard-diskin falanda varmış zaten yeni sistemdede onları kullanırısın hem bütçeni sarsmaz hemde bayaa götürür seniii...

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Core 2 duo e6750(olmadı e6450)
2*1gb ddr2 800 kingston ram
Zotac 8800gt AMP! Edition
320gb sata 2 ncq bir harddisk ve bunlara uygun bir anakart alırsan gayet güzel bir sistem olur.

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
sinan_253 dedi ki:
Asus Ankarat+Core2Duo İşlemci+Ati(ortaseviye)ekrankartı+ ? GB 800 mhz dual ram (Kartların Model seçimi sana kalmış) hard-diskin falanda varmış zaten yeni sistemdede onları kullanırısın hem bütçeni sarsmaz hemde bayaa götürür seniii...
Eyw... Kıvır zıvırları yeni kasaya naklederim zaten monitör değişmicem bi tek kasa alıcam adam akıllı. Samsung SyncMaster 793Df var monitör gayet memnunum.

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dsdssh0.jpg
,,

Geçen ay birisine toplamıştım güzel sistemdi

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Saolun ilgileneceğim. Yeni sistem toplarken çok alternatif yaratırım kendime sorun değil olan sistemimi değerlendirmeye çalıştım yaş oldu. Konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkür ettim...

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
mr.meseli dedi ki:
Saolun ilgileneceğim. Yeni sistem toplarken çok alternatif yaratırım kendime sorun değil olan sistemimi değerlendirmeye çalıştım yaş oldu. Konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkür ettim...

Hocam sistemi toparlayım biraz idare etsin dersen sadece bir ekran kartı alman yetecektir.Çok para vermeyim diyorsan 2.el Ati X1650 DDR3 bellekli bir ekran kartı al 85 95 Ytl civarında fiyata sahip.Bu ekran kartının üzerine çıkmanıda istemem neden dersen verdiğin para aldığın performansa değmeyecektir :)

ALPINEKIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bu oyunları bu sistemde oynaman pek kolay değil örnek shader model artık yeni çıkan tümoyunlar s.m 3.0 destekli oluo bu oyunları en azından normal ynayabilmen için komple pc yi değiştirmen gerekio...braz zor yani

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
aslında yeni pc alırken 4 çekirdekli siteme uyar şekilde anakart alıcan ondan sonrası sana kalmış ister 2çekirdek tak ister 4 çekirdek tak

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
mr.meseli dedi ki:
Hmm... Sistem yenilemekte fayda var o zaman. Önerebileceğiniz bir sistem var mı?
Dual 2 Core
2GB DDR2 Ram
512 mb dx10 destekli bir sistem düşünüyorum... BU kasayıda kardeşime transfer ederim artık :D evde 5. pcye yer açın :p

şaka yapma 5. pc miş :}

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
PC MERAKLISI dedi ki:
mr.meseli dedi ki:
Dual 2 Core
2GB DDR2 Ram

şaka yapma 5. pc miş :}
bendede 6 tane varda kaç tanesi işe yarar onu sor birde :D

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence amd athlon x2 4200 asus M2A VM ekran kartı palit 8600gt sonic olmalı.ama ekran kartı mutlaka palit olsun şu aralar palit çok iyi ekran kartı çıkarıyor.