Doktor Maaşları

Bu konuyu okuyanlar

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beyler ya hayırlısıyla bu sene tıp kazandık ta rapor almaya gittim doktorlar moralimi bozdu.Psikiyatristin yanına geçtim adam acıyorum size diyor ya ve daha sonra maaşını söledi inanamadım. 1600 lira alıyorum yazık szilere başka meslek bulun diyo.
dDönerden ne kadar alır bilemem. Ama bu konu hakkında yardım beklyorum.

Bildiğiniz Doktor maaşları ne kadar tüm ayrıntılarıyla... Lütfen...

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
70 milyar alan görmüşümdür (eski para :) )
devlet+DÖNER SERMAYE

E : Annem emekli hemşiredir

gunjack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en azından iş bulma sıkıntısı yok, zaten işini sadece para kazanmak için yaparsan insan sağlığını ikinci plana atmoış olursun. daha yolun başındasın bu kadar kasma bence.

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
doktorun devletten aldığı maaş aynen söylediğin gibi. Döner sermaye falan en fazla 2500 olur
özel muayanehane, özel hastane yada ameliyat parası vs ile yolunu bulabilirsin ancak...

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
mesele para değil mesele bunca yıl oku sonra bir öğretmen maaşı al..

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Mesela bunca yıl okuyup işsiz olanlarda var:D

Özel hastanede 10,000 alan var

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Okuma o zaman. Zorla göndermiyorlar ya :)

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Okuma o zaman. Zorla göndermiyorlar ya :)

+1 , Sen doktorluğu parası içinmi okuyacaksın ?? seçeceğin bölümle alakalı olacak gelirin .. geleceğini sen belirleyeceksin mesela ftr bölümü meğzunları iyi kazanıyo dişçilikte öyle.. ama sen bu mesleği parası için okuma insanların yaşamlarıyla oynama ..

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
doktor 1.600 e ağlıyorsa işçi, asgari ücret alan vasıfsız kişi vede işsiz ne yapsın?

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
abicim yerleştirme yapıldı artık geri dönüşü yok
bana aile hekimliği sisteminde her doktorun rahat 7 alacağı söylendi ona göre tercih yaptk

---------- saat 22:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:38 eklenmişti ----------

önemli olan ücret değil şimdi öğretmenler bu paraya ağlıyorlarsa ben ne yapayım

ben bu mesleği sevdiğim için seçtim yoksa eczacı olup köşe dönmek kolay ama ben aldığım maaşla hersene bi kere tatile çıkıp sağlam pc alıp kendi evimde oturmayı hayal ediyorum. 2000 le de çok zor değil mi?

msec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
+1 , Sen doktorluğu parası içinmi okuyacaksın ?? seçeceğin bölümle alakalı olacak gelirin .. geleceğini sen belirleyeceksin mesela ftr bölümü meğzunları iyi kazanıyo dişçilikte öyle.. ama sen bu mesleği parası için okuma insanların yaşamlarıyla oynama ..

ağzına sağlık...

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım 10 yıldır kamu hastanesinde çalışıyorum. Doktor= Darphane eğer uzman olursan özel muayene ücreti 250-300 tl'den başlıyo. Devlette çalışırsan 6-10 TL arası alırsın özelde ise 10-15 alırsın artık birazda seçtiğin bölüme göre değişir. sadece günde 3 tane özel muayene 900 TL 900 x 20 = 18.000 TL sustum tamam :)

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
bu nasıl bir düşüncedir...unutmaki öğretmenlerinin emekleriyle doktor oldun sen.
Asıl bu nasıl bir düşüncedir adam öğretmenlerle ilgili olumsuz bişey mi söylemiş ,

Haklı olarak eğitimin onların aldığı egiimden kat kat daha zor oluduğunu bu yüzdende ücretinin fazla olması gerektiğini söylüyor .

Burdan ücret önemli değil insanlık için yap diyenleride anlamadım keşke herşey o kadar kolay olsa ...

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Hayır bunu yapamazsın. Öğretmenleri küçümseyemezsin..

Öğretmenler,doktorlar,polisler çok kutsal bir amaca hizmet ediyorlar doğru kıyaslamalar yapalım.
Ne anlayış varmış sizde arkadaş ... :thumbup1:

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Öğretmen üniversite mezunu değil mi? :) Talihsiz bir yorum olmuş.
Para konusuna gelirsek, her işte olduğu gibi bunda da çok para kazanmak istiyorsan özele kapak atacaksın. İşsiz olduğun dönemlerde aç kalma ihtimalin de var ama. Risksiz para kazanamazsın.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar bende geçen stajda gördüm ki MKE de Makina Mühendisi en düşük 3 4 bin tl alıyor Özel Firmalarda en düşük 5 bin tl alıyor acaba okulumu bıraksam mı ? :D :D

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Kardeş maaşı için bu işe başlayacaksan hiç başlama. Biz doktorlara canımızı emanet ediyoruz. Paramızı da muhasebecilere.

Çok merak ediyorsan söyleyim. Özel hastanede çalışan bir kadın doğum uzmanı ayda en az 25.000 tl kazanır.

Devlet de çalışsan, günde ortalama 5 doğumun olsa, ayda alacağın döner sermaye katkı payı 5.000 tl yi geçer, geçmez ama aylık toplamda 5 den aşağı kazanmazsın.

Sen doktor ol da bizi iyileştir. Aç kalmazsın merak etme. Yok para kazanacaksan kardeşim, git iktisat oku.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
doktorluğu parası için okuyacaksan şimdiden öss'ye tekrardan hazırlan

ERL

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Başlarken alınan para o, sonraları artıyor.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
yazılanları okudum da
insanları tıp fakültesine alırken başka testlerde yapmalılar bence

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
çok daha fazla alıyorlar
uzman oldun mu para derdin olmaz

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Doktorluk neden okunur beyler. Bir cerrah olmak isteyen birisi parası ve iş bulma olanağı için değilde kan içinde insanların yüzüne öleceksiniz demek için mi okur yapmayın Allah aşkına. Ben doktorluk düşüncek olsam hem geliri iyi hem iş bulma olanağı çok hemde rahat ederim diye seçerim. Günümüz şartları malum. Kimsenin de maaşı önemli değil ben insanları kesip biçmeyi tedavi etmeyi hastane ortamında ilaç kokusunu içime çekmeyi seviyorum diyede doktorluk seçeceğini sanmıyorum.

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
yavvvv kardeş. aylık 2 milyar kazanan da var, günlük 2 milyar kazanan da var. Atmıyorum her şey gözümün önünde :D. sen hele bi mesleğe atıl ne demek istediğimi anlarsın

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Herkes bir değil, doktor bir akrabam var. Kendisi çok zor şartlar altında büyüdü. Zorla okudu. doktor oldu ve şu an Türkiyede' ki en genç beyin cerrahlarından bir tanesi. Hiç bir hastasından para almaz. İstemez bıçak parası felan, bu bir.

Bir başka abim var, eski reprezant; sevdiği bir doktor da artık "oğlumun dershane parasını öderse şirketin ilacı yazarım" deyince istifa etmiş işinden.

En son konuştuğumuzda artık bu işi kaldıramadığını söylemişti ve çok üzüldüm.
==================================================================
Zonguldak'ta, kimya bölümünden mezun olmasının ardından ilaç tanıtım elemanlığı (reprezant) yapan 31 yaşındaki Cem Alkan, bazı hekimlerin kendisini odalarının kapısında bekletmeleri ve farklı isteklerde bulunmalarına kızarak çalışıp kazandığı tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

Alkan, Konya Selçuk Üniversitesi kimya bölümünden 1998'de mezun olmasının ardından yaklaşık bir yıl öğretmenlik yaptığını söyledi.

Daha sonra bir ilaç firmasında çalışmaya başladığını belirten Alkan, ilaç tanıtım elemanlığı görevi süresince bazı doktorların farklı isteklerinden bunaldığını anlattı.

Her meslek grubunda olabileceği gibi tıp alanında da etik dışı davranabilen insanlara rastlanabildiğini, bundan dolayı büyük üzüntü duyarak hekim olmaya karar verdiğini ifade eden Alkan, şöyle konuştu:

''Firmamızın ilacını reçeteye yazma karşılığında hisse isteyen, cep telefonu ve bilgisayar talep eden doktorlar oldu. İlaç tanıtım elemanlığım sırasında benden düdüklü tencere bile isteyen hekimlere rastladığımdan buna kızdım ve hırs yapıp doktor oldum. Üniversite mezunu bir genç olarak hekimlerle görüşmek için kapılarında saatlerce beklemek zoruma gidiyordu. Kararımı verdim ve istifa ettim''

Yeniden üniversite sınavına hazırlanarak doktor olmayı kendisine hedef seçtiğini belirten Alkan, 2002'de kazandığı Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesinden, 24 öğrenci arasından birincilikle mezun olmayı başardı.

HER HASTAYA SAYGI DUYACAĞIM

Alkan, ''Fakülteyi birincilikle bitirmekten dolayı da çok gururluyum. Şu anda, Tıpta Uzmanlık Sınavına hazırlanıyorum. Asla etik değerlerinden taviz vermeden görev yapacağım. Her hastayı kendi yakınım gibi görmek ana prensibim olacak'' diye konuştu.

KAYNAK
==================================================================
Ve kahraman saygısız doktorlara inat 1.lik ile fakülteden mezun olur.

Haa.. Olayın diğer boyutu da var. İlaç firmaları açıyor aslında bu işin önünü. Onu da ayrıca konuşmak lazım. İlaç satacağız diye onlar da doktorların kanına giriyorlar.

Bu işin parasını düşünme kardeş. Parayı düşünme. Staj dahi yaparken en az 2.000 tl toplamda maaşın olacak. Uzman olduktan sonra da, istemesen de parayla top oynarsın. Lakin böyle olma... Olmayacağını biliyorum.

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sizde amma yapmışsınız adam alt tarafı dr maaşları nedir diye sormuş.

Yok bu işi para için yapacaksan hiç yapmaymış.Bırakın bu işleri:glare: ne için yapacaktı ya?

Maaşlara gelince eğer pratisyen olarak kalırsan ortalama 5-6 bin civarı kazanırsın(maaş+döner) tus u kazanırda uzman olursan önünde bir 4 sene daha olacak eğitim için. ondan sonrada senin becerin ve çalıştığın yere görede dahada artar..

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Aile hekimliği uygulaması ile birlikte maaşlar arttı. Sağlık ocağında çalışan bir tanıdığım 5000 tl civarında kazanıyor