Ford Tourneo Connect Mi? Opel Combo Mu?

Bu konuyu okuyanlar

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Biz araba almayı düşünüyoruz. bu iki araç arasında kaldık. kullananlar bilgilerini bizimle paylaşrsa çok sevinirim. öncelikle dayanıklılık kaç yıl kullanabiliriz ve motor gücü önemli bizim için.
Not: Sıfır almayı düşünmüyorz. 2007 2005 arası bütcemize yetiyor.

Ford:
kep_03_03_ford_tourneo_connect_3_nagy.jpg

Combo:
resim001gd11le4.jpg

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Ford Connectlerin Tüm serileri 1.8 motor Opel Comboyu bilmiyorum ama Ford Connect çok ağır araba motoruda güçlü şehir içi çok yakıyor bu oran şehirdışı 6.1 şehiriçi 7.9 geçende arkadaşa almaya gittik cayıp geri döndük :)
Ama kendine ait bir petrol kuyun varsa çekinmeden alabilirsin benim tavsiyem Citroen Berlingo hem şekil hemde Ford kadar yakmıyor...

citroen.jpg

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ford Connectlerin Tüm serileri 1.8 motor Opel Comboyu bilmiyorum ama Ford Connect çok ağır araba motoruda güçlü şehir içi çok yakıyor bu oran şehirdışı 6.1 şehiriçi 7.9 geçende arkadaşa almaya gittik cayıp geri döndük :)
Ama kendine ait bir petrol kuyun varsa çekinmeden alabilirsin benim tavsiyem Citroen Berlingo hem şekil hemde Ford kadar yakmıyor...

citroen.jpg

berlingoya kanımz ısınmadı =) ford motor olarak çok iyi ama dizel bence yakmaz o kadar? :) kuyuya ihtiyaç kalmaz gibi.tşkrler yorumn için.

---------- saat 13:00 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:59 eklenmişti ----------

Ben connect i çok beğeniyorum keşke bir tane alabilsem

ewt connectin duruşu diğerlerine göre çok daha baba duruyor :) araba şekil olarak çok güzel aksesuarları taktğnda ama birazda motor, yakıt, dayanıklılık önemli. Tşkr ederim yorumun için.

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Opel combo kadar tipsiz bir araba görmedim o sınıfta.Görüntü de önemli bence:)

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu araçları zamanında tam 2 ay araştırdım, alttan girip üstten çıktım motorları, çekişleri, sağlamlığı kalitesi derken en son Caddy konusunda karar kıldım...
Bu araçlar en güzeli alınabilecek konusunda sıralama şöyle
1. Wolksvagen 1.9 TDI
2. Opel Combo 1.7 CDTI
3. Peugeout ve Berlingo ikiside aynı şey hiç bir farkı yok

Ford? Arkadaşım Ford'da çalışıyor koca bir ÇÖP Tenekesinden başka birşey değil...
Vidaları gözleri kapalı olarak sıkıyorlarmış nereye bağladıkları belli değil... Madem böyle bir üretim var Ford almak çok mantıksız. Amerika'ya giden araçlar ile Türkiye'de satılanlar arasında çok aşırı derecede kalite farkı var...

Erngnctrk

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kuzular kurdun yollar Ford'un olması gerekiyor :D
bence de ford

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bu araçları zamanında tam 2 ay araştırdım, alttan girip üstten çıktım motorları, çekişleri, sağlamlığı kalitesi derken en son Caddy konusunda karar kıldım...
Bu araçlar en güzeli alınabilecek konusunda sıralama şöyle
1. Wolksvagen 1.9 TDI
2. Opel Combo 1.7 CDTI
3. Peugeout ve Berlingo ikiside aynı şey hiç bir farkı yok

Ford? Arkadaşım Ford'da çalışıyor koca bir ÇÖP Tenekesinden başka birşey değil...
Vidaları gözleri kapalı olarak sıkıyorlarmış nereye bağladıkları belli değil... Madem böyle bir üretim var Ford almak çok mantıksız. Amerika'ya giden araçlar ile Türkiye'de satılanlar arasında çok aşırı derecede kalite farkı var...

evet sıralaman çok iyi ama Vw çok tuzlu. biraz bütçeyi aşıyor. biz 18 19 geçemiyoruz. comboda tuzlu aslında ama yinede onda umut var :)
fordun 2. el piyasası çok fazla dönüyor. geçen gün araba pazarındaydık çok fazla var. bunun sebebi kötü olmasımı ?

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Burnu çok alçak duruor arabanın.O kasaya göre ön tarafın biraz daha yüksek yada kemikli derler ya işte öyle durması gerekirdi.

Ne zaman opel combo görsem çok faz göze batıyor bu ince burnu.Ayrıca sonuçta zevk meslesi..KAzasız belaız sürün de..Fiorinolara bakmaz mısnız?

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kuzular kurdun yollar Ford'un olması gerekiyor :D
bence de ford

alırsan ford olursun lord diyede bi söz var :D haklısın :D

---------- saat 13:23 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:22 eklenmişti ----------

Burnu çok alçak duruor arabanın.O kasaya göre ön tarafın biraz daha yüksek yada kemikli derler ya işte öyle durması gerekirdi.

Ne zaman opel combo görsem çok faz göze batıyor bu ince burnu.Ayrıca sonuçta zevk meslesi..KAzasız belaız sürün de..Fiorinolara bakmaz mısnız?

bence fiorinoya verilen paraya yazık .hem küçük hep zayıf bi araba.

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
alırsan ford olursun lord diyede bi söz var :D haklısın :D

---------- saat 13:23 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:22 eklenmişti ----------

bence fiorinoya verilen paraya yazık .hem küçük hep zayıf bi araba.

Kullanım amacına göre tabiki.Ticari olarak düşünürseniz yetmeyebilir fiorino mini kargo modelidir çünkü.Hususi olarak aile arabası olarak kullanılacaksa bineklerden daha konforlu ferah bi araba görüntüsü de sempatik..

Forda maniler yazılmaya başlanmış.:)

Reaksiyon puanı
4
Senin İçin Motor Önemliyse Ford Al Fakat Sorun Çok Fazla Tüketim Yapması. Opel Combo'muz Var Bizim Şu Anda. Combo'dan Öncede Connect. Combo'nun Motoru ve Benzin Deposu Küçük. Fakat Acayip Derecede Az Yakıyor. Bence Connect'tende Daha Güzel Tasarımı. Fakat Combo'da Şöyle Bir Sorun Var Eğer Klimayı Sürekli Kullanmayı Düşünüyorsan Connect'ten Fazla Yakıyor Söylim :)

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Senin İçin Motor Önemliyse Ford Al Fakat Sorun Çok Fazla Tüketim Yapması. Opel Combo'muz Var Bizim Şu Anda. Combo'dan Öncede Connect. Combo'nun Motoru ve Benzin Deposu Küçük. Fakat Acayip Derecede Az Yakıyor. Bence Connect'tende Daha Güzel Tasarımı. Fakat Combo'da Şöyle Bir Sorun Var Eğer Klimayı Sürekli Kullanmayı Düşünüyorsan Connect'ten Fazla Yakıyor Söylim :)

bilgin için çok tşkr ederim. ama bu combonun motoru doblo 1,3 multijetten düşükmü ? klimaya ne hacet camı açarız =))

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
evet sıralaman çok iyi ama Vw çok tuzlu. biraz bütçeyi aşıyor. biz 18 19 geçemiyoruz. comboda tuzlu aslında ama yinede onda umut var :)
fordun 2. el piyasası çok fazla dönüyor. geçen gün araba pazarındaydık çok fazla var. bunun sebebi kötü olmasımı ?

Çok dönüyor olmasının sebebi çok tercih ediliyor olması. Bu araç tipinin en çok tercih edilen 2 modeli Ford Connect ve Fiat Doblo'dur. Bunları Renault takip eder. 2009 yılında Doblo alırken ben de bütün markaların modellerini inceledim. VW'nin yeri ayrı, alaman havası esiyor püfür püfür ama ticari'de kullanmaya acırım. :) Biz aile aracı olarak Doblo'yu tercih ettik, çünkü hem fiyat olarak hem servis olarak hem de kullanışlılık olarak en güzeli oydu. Araçtan çok memnunuz, çünkü 1.3 motor ile yakıt tüketimi olarakta en ekonomiği oluyor. Çekiş sorunu falan olmuyor, motor küçük gelmiyor. Tabi bunu aile aracı olarak kullandığımız için söylüyorum, ticari amaçlı kullananlar ne derler bilemiyorum.

Ama bu sınıfta 2.el araçlar çok yıpranmış oluyor, çünkü alan yük atıyor içine doğal olarak. Bu sebeple sıfır yada sıfıra yakın almak şart. :)

---------- saat 14:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:06 eklenmişti ----------

bilgin için çok tşkr ederim. ama bu combonun motoru doblo 1,3 multijetten düşükmü ? klimaya ne hacet camı açarız =))

Klima çok büyük nimet, klimaya ne hacet dersen ilerde pişman olursun. :)

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Çok dönüyor olmasının sebebi çok tercih ediliyor olması. Bu araç tipinin en çok tercih edilen 2 modeli Ford Connect ve Fiat Doblo'dur. Bunları Renault takip eder. 2009 yılında Doblo alırken ben de bütün markaların modellerini inceledim. VW'nin yeri ayrı, alaman havası esiyor püfür püfür ama ticari'de kullanmaya acırım. :) Biz aile aracı olarak Doblo'yu tercih ettik, çünkü hem fiyat olarak hem servis olarak hem de kullanışlılık olarak en güzeli oydu. Araçtan çok memnunuz, çünkü 1.3 motor ile yakıt tüketimi olarakta en ekonomiği oluyor. Çekiş sorunu falan olmuyor, motor küçük gelmiyor. Tabi bunu aile aracı olarak kullandığımız için söylüyorum, ticari amaçlı kullananlar ne derler bilemiyorum.

Ama bu sınıfta 2.el araçlar çok yıpranmış oluyor, çünkü alan yük atıyor içine doğal olarak. Bu sebeple sıfır yada sıfıra yakın almak şart. :)

---------- saat 14:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:06 eklenmişti ----------

Klima çok büyük nimet, klimaya ne hacet dersen ilerde pişman olursun. :)

doblo var kullandık normal kullandık 1.3multijet inan bursanın yokuşlarını çekemiyo arabada 5. kişi tam oturdumu araba bağırmaya başlıyor :D bu yüzden soğudk doblodan. ford motor olarak çok güçlü 90lık çok güzel. biraz yakar ama yinede yaktğına deyen bi araç.
klima illaki olucak ama bursa serin fazla zorlamaz =))

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
doblo var kullandık normal kullandık 1.3multijet inan bursanın yokuşlarını çekemiyo arabada 5. kişi tam oturdumu araba bağırmaya başlıyor :D bu yüzden soğudk doblodan. ford motor olarak çok güçlü 90lık çok güzel. biraz yakar ama yinede yaktğına deyen bi araç.
klima illaki olucak ama bursa serin fazla zorlamaz =))

aile ağır galiba? :D

Tercih meselesi tabi ki, şimdiden hayırlı olsun. :wink:

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Bizim şirkette de connect vardı sattık, çok aşırı yakıt tüketimi var hiç akıl işi değil. Teyemgil almıştı combo onlar memnun az yakıyor hoş araba ama bana kalırsa Fiorino al derim. Mis gibi araba şehir içi yakıt tüketimi aşırı az, sürüşü çok keyifli atik bir araba. Fiyatı da uygun ama connecte bulaşma sakın.

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Ford''un her otomobilinde olduğu gibi Connectte de Duratech ve Duratorq motor kullanıldığı için yakıt tüketimi biraz yüksek, ancak o motorun gidişatı'da rakiplerine göre yüksek. :D 1.9 modelini kullanmıştım birçok 1.6 benzinli ootmobilin katili olabilir rahatça. Ayrıca full donanımı çok tatminkar bir araç. Git bi full comboya full dobloya bin sonra gel full Connect'e bin layı görürsün. Ben bu konuda Connect'i Caddy'dende yüksekte görüyorum. Dünyadaki tüm Connect'ler Türkiye'de İzmitte üretiliyor yani yerli bir otomobil. Bu sebeple fiyatının biraz düşük olmasını beklerdim ancak bu araç Ford. Eh sahip olmak içinde bir meblağ istiyorlar sizden. :D Param var diyorsanız

100 Kilometrede 18 Litre dizel yakıt, 650 Beygir üretebilen 6.2 Motor 1000NM TORK (<-DİKKAT) üreten bir F450'de alınabilir. :D

Ford / F / 450 / TÜRKİYE DE TEK OLMAK İSTERMİSİNİZ? sahibinden.com&#039;da

Türkiyede yaşamıyorum derseniz Ford F650'ninde gideri var. :D

11331_f650_1.jpg

alton-f650.jpg

ford_f650_05.jpg

f650.jpg

ford_f650_08.jpg

24768B1C55B9411DA30AC7180710A61C.jpg

f650_05.jpg

Bunlar bildiğin kamyonet ama ruhsata Kamyon diye geçtiği için 6.2 gibi devasa motorlarına rağmen oldukça düşük vergileri var. Mantıklı. :D 1500lirayla yırtarsınız. Şahsen toptancılık yapsam Canter'la mantırla bayır çıkmaya uğraşacağıma... :D

e33%20new.jpg

Ford-F750-Elliott-G50.jpg

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
dostum naptın sen =)) bunlar bizi katlar xD ztn Türkiyede süremezsin bunu :D

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
tr_alparslan Kardesim oncelikle Guclu motor istiyorsan yakiti dusunmeyeceksin yakiti dusunuyorsan guclu motoru dusunmeyeceksin yanlis anlama kardesim..
Ford un motoru 90 ps guclu motor parana gore piyasada uygun diyorsan al..
Opel comboya gelince yanilmiyorsam 1.7 motordur ps olarak bilgim yok.
Benimde almaya niyetim var Turkiyede Kardesime Oda Volswagen Istiyor yada Ford
Kardesim Tir soforudur Araclardan cok iyi anlar demekki bir bildigi varki Ford yada VW diyor...Bunlarda benim dusuncelerim kardesim Tesir altinda birakmak istemem seni
Iyi dusun iyi tasin Iyi arastir acele etmeyin sonucta araba aliyorsunuz kardesim. Alirsanizda ALLA(cc) kazasiz belasiz kullanmanizi nasip etsin Rabbim...

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
aile ağır galiba? :D:

Dükkanda Doblo'ya 2 sene katlanabildik. Bilecik bayırlarında Söğüt bayırlarında bilmemnerlerde araba çift debriyaj yapmadan kalkmıyordu arka tam yüklü. İllallah dedik üçünü birden satıp yerine bi fiat scudo birde vito aldık şimdi çok rahatız. Araçlar 2.5 motor ancak 1.3 doblonun yaktığı yakıtla aynı yakıyor. Neden ? dobloyla 1.viteste bağırarak çıktığınız yerde bunlarla 3de 4 de çıkıyorsunuz :) Yakıt tüketimi yükselmiyor böylelikle.

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
connect in türkiyeye satılan araçları dışarı satılanlara göre farklı diye biliyorum.
opel combo yada fiat fiorino daha güzel