Hayat Dersi

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
v02p00adsiz6.jpg

image001mq.jpg

Resimdeki kız Katie Kirkpatrick; 21 yaşında… Yanındaki 23 yaşındaki nişanlısı Nick.
Fotoğraf 11 Ocak 2005 tarihinde ABD’deki evlilik törenlerinden hemen önce çekildi.
Katie ölümcül bir kanser ve günün bir çok saati ilaç alıyor.
Resimde, Nick onu bir çok kemo(terapi) seanslarından birinde birinde onu beklerken görülüyor.
image002vk.jpg

Tüm ağrı, organ yıpranmaları ve morfinlere rağmen Katie evliliğinin her detayı ile kendi ilgileniyor ve devam ediyor.
Elbisesinin hergün oluşan kilo kaybına göre bir kaç kez ayarlanması gerekti
image003b.jpg

Partideki alışılmadık bir aksesuar da, Katie’nin tören ve resepsiyon sırasında kullandığı oksijen tüpüydü…
Resimdeki diğer çift Nick’in ebeveynleri. Oğullarının tatlı lise aşkı ile evlendiğini görmekten heyecanlılar.
image004qp.jpg

Katie tekerlekli sandalyesinde oksijen tüpü ile, kocası ve arkadaşlarının söylediği şarkıyı dinliyor…
image005dx.jpg

Düğün sırasında Katie’nin ara sıra dinlenmesi gerekti… Ağrı onu uzun sure ayakta durmasına izin vermedi.
image006ee.jpg

Çok zayıf ve hasta bir kadının yüzündeki bir tebessümle evlendiğini görmek bizi düşündürdü…
Ne kadar sürdüğü önemli değil; Mutluluk erişilebilir…

Yaşamlarımızı karmaşık hale getirmeyi bırakmalıyız…

Hayat kısa

Kuralları Yık

hemen affet

tutkuyla öp, dürüst sev

içten gül

Ve gülümsemeyi asla bırakma…

hayatın ne kadar tuhaf olduğu önemli değil

hayat her zaman katılmayı beklediğimiz bir parti değil

Ama burada bulunduğumuz sürece gülümsemeli ve,

şükretmeliyiz…

Alıntıdır

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
katılıyorum :) teşekkür ederim bu güzel paylaşım için :)

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Nişanlısı kaza geçirip sakat kaldı diye yüzüğü atıp gidenleri gördük biz .. Bu zamanda çok zor böle sadık sevecek kişiyi bulmak ..

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
ben baskasını değil de en çok kendimi düşündüm bu yazıyı görünce acaba ben ne yapardım

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
sadece şimdi değil sürekli aklımda bu benim ne yapardım inan bilmiyorum:confused1:

kişiye olan bağlılığım gösterir onu zaten ayrılırsam gerçerkten sevmiyorum demektir.Başıma gelmeden bir şey söylemek biraz yersiz...

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
İnsanın içi burkuluyor ama ikisine de helal olsun ne kız yaşamaktan vazgeçmiş ne de delikanlı kızdan bu zamanda böylesi zor...Umarım tedavi işe yarar da mutlu olurlar..:flowers:

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
İnsanın içi burkuluyor ama ikisine de helal olsun ne kız yaşamaktan vazgeçmiş ne de delikanlı kızdan bu zamanda böylesi zor...Umarım tedavi işe yarar da mutlu olurlar..:flowers:

Kate, inanılmaz ağrılarına rağmen burnunda oksijen hortumuyla düğününe geldi. İkili evlendi. Törenlere katılanlar bir yandan ağlıyor diğer yandan alkışlıyordu. Arkadaşları dans ederken Kate'nin ağrıları arttı. O en mutlu gününde bile acı çekiyordu. Gözyaşlarına boğuldu.

Kate'nin düğünde ağrıları artınca kapıda bekleyen ambulansla tekrar hastaneye götürüldü. Gerdek gecesini hastanede aynı odada geçirdiler. Nick bir yatakta Kate diğer yatakta yattı. Kate, gelinliğini çıkarmak istemedi.

İşte o gece yani gerdek gecesi Kate, daha da ağırlaşarak komaya girdi. Sabah olduğunda şuuru da kapandı. 5 gün komada kalan Kate, sonunda yaşamını yitirdi. O 5 gün boyunca karısının başında bekleyen Nick adeta yıkıldı :crying::crying:buda kaynak

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Gerçek aşk nedir, gerçek sevgi nedir olayının en dramatik sahnesi olmuş bence. Aşkın kaybetmeyi kabullenemeyen gerçek bir sevgiye dönüştüğü durum. Yaşasaydı belki birbirinden asla vazgeçemeyecek iki insan. Yazık olmuş.... :(

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Görünürde insanların gösterdikleri sevgilerin çoğu yalan geliyor bana,
Çıkarlar değiştiğinde insanalar 180 ters dönüyorlar.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Mutululuğu kısa sürelide olsa yakalamışlar.Ancak aşkları sonsuza kadar devam edecektir.
Nice sevip evlenen insan bu resimlerdeki kadar bile mutlu olamıyorlar yaşantılarında.

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
insan bunlari gorunce biz ne yasiyoruz ki uzuluyoruz diyor.ve yaptigindan utaniyor.herseyde karamsariz.kiz gunden gune eridigini bildigi halde bi anlikda olsa mutlulugu yakalamayi basarmis.