Western digital mi samsung mu ??

Bu konuyu okuyanlar

revolution

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
meraba arkadaşlar elimde 3-4 senedir kullanmakta olduğum samsung 80gb harddisk var ama bilgisayarı birçok kez resetlemek, elektrik kesintileri ve donanımsal sorunlar yüzünden şimdilerde harddiskten gürültülü sesler gelemeye başladı. acilen yeni harddisk almam gerekiyor. samsungtan memnun olmamla birlikte western digital aklımı çeliyor :)

WESTERN DIGITAL 160GB SATA II 8MB CACHE
SAMSUNG 160GB 7200RPM 8MB SATA2

tavsiyeniz hangisi olur. ??

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Özellikleri arasında fark yok fiyatlarınıda yazsaydın keşke. İki markanın farklı modellerini kullanmış birisi olarak şunları söyleyebileceğim; ikiside gerçekten çok sağlam harddiskler üretiyor özellikle Western Digital (Samsung daha yeni aldım uzun vadeli kullanmadığım için tam yorum yapamayacağım)

Benim tavsiyem daha ucuz olanı almandan yana olacak ;)

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben daha çok samsunga güveniyorum yinede karar senin

revolution

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BoSS dedi ki:
Özellikleri arasında fark yok fiyatlarınıda yazsaydın keşke. İki markanın farklı modellerini kullanmış birisi olarak şunları söyleyebileceğim; ikiside gerçekten çok sağlam harddiskler üretiyor özellikle Western Digital (Samsung daha yeni aldım uzun vadeli kullanmadığım için tam yorum yapamayacağım)

Benim tavsiyem daha ucuz olanı almandan yana olacak ;)

aralarında fiyat farkı yok hemen hemen aynı sayılır, 4ytl fark var.
samsungun hakkını yememek lazım çok kahrımı çekti ama western digitalinde pazar payı büyük.
benim asıl öğrenmek istediğim western digitalden şikayeti olan var mı

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
samsungların çok büyük boyutlularını almayın sakın. 400gb mesela.. ama bu seninki güzel.. Güle güle kullan derim alacaksan ;)

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kesinlikle WD derim ama illaki 16 MB Tampon bellekli olanlarından al , şimdiden hayırlı olsun ...

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
WDyi bende çok uzun süre kullandım ve bayağı iyi dayandı (hala dayanıyor :D ). Şikayetimde yok.

Fırsatın olursa hardddiskleri denemeni tavsiye ederim hangisi ne kadar ses çıkarıyor ve formatlanamayan alan nekadar diye büyük boyutlu harddisklerde bu alan inanılmaz boyutlara çıkıyor mesela Samsung 750GBlerin en fazla 680GB civarı alanını kullanabiliyorsun gerisi öyle boş kalıyor :D

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aslında o sorun üreticilerin 1gb alanı 1000 mb olarak almasından kaynaklanıyor, aslında 1024 mb = 1 gb ;)

gerçekte o hdd 680 mb yani.

konu başlığına gelicek olursak, marka olarak samsung da güzel WD de, ancak performans bakımından samsung daha iyi tabi ki.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
murmillo dedi ki:
aslında o sorun üreticilerin 1gb alanı 1000 mb olarak almasından kaynaklanıyor, aslında 1024 mb = 1 gb ;)

gerçekte o hdd 680 mb yani.

konu başlığına gelicek olursak, marka olarak samsung da güzel WD de, ancak performans bakımından samsung daha iyi tabi ki.
1gb=1000mb olsa yine iyi onlar 1kb=1000bayt olarak alıyorlar

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bugüne kadar Seagate, Samsung ve WD kullandım. En çok memnun kaldığım disk WD oldu.