Sabit Diskteki Dosya Kalıntılarını Temizleme

Bu konuyu okuyanlar

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar biliyorsunuz biz dosyları silsekte basit programlarla geri kurtarılabiliyorlar.

Ben istiyorumki bu izleri silebilen bi program olsun.

İçinde özel bilgilerimin olduğu taşınabilir hdd mi başkasına vereceğim.Ayrıca adam gibi bir klasör şifreleme programı verirseniz iyi olur .Fakat 200gb lık bi klasörü şifreleyeceğim hani bu başka dosya türüne çeviren programlardan istemiyorum.:cool:

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
76 kişidsen kimse cevaplayamamış.Gerçi zor bi soru biliyorum ama illaki b çözümü olmalı ya

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Geri gelmeyecek şekilde verilerini silmek için FreeEraser isimli programı kullanabilirsin :)

Yüklediğinde masaüstüne üzerinde nükleer atık simgesi olan bir geri dönüşüm kutusu gelir. Bunun üzerine sürüklediğin dosyalar geri gelmeyecek şekilde silinir. Basit ve ücretsiz bir programdır :)

Klasör şifreleme ile ilgili olarak bir şey öneremem ama eğer HDD NTFS ile biçimlendirilmiş ise istediğin klasörü EFS ile şifreleyebilirsin. Sadece senin kullanıcın ile açılır. Başka bir bilgisayar üzerinden veriler okunamaz. Yalnız EFS sertifikasını kaybedersen verilerini sen de okuyamazsın haberin ola :D

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Bana kalırsa içine özel verilerin koyulduğu bir hdd asla satılmamalı. Sen alttan gir üstten çık o adam isterse donanımsal veri kurtarma firmalarına gider herşeyi kurtarır. Bir arkadaşımın başına gelmişti.

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
KillDisk diye arat google dan yada HirenBoot ile. HirenBoot un içinde olması lazım =) ben daima KillDisk le yola devam ederim =D=D

rainman4009

Asistan
Reaksiyon puanı
5
kullandığınız her proğram bir açığı var... istediğiniz programla silin geri geliyor... sadece bir kaç proğram haricinde...

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Vallahi bugüne kadar kurtaran olmadı =D Bi denemeni öneririm

rainman4009

Asistan
Reaksiyon puanı
5
getir yüzde 70 bulalım sana ... piyasada bulanmayan ik program var seagete türkiye temsilcisinde ... diğeri rus kgb elinde bulunduran bir proğram o program türkiyede bir kaç kurumda var... arkdaşım daha fazla bilgi istemesen yeter dimi... imkansız diye bir şey yoktur bunu bil...
senin internette bulduğun final data recovery--- recover my files--- get data back --- ne kadar aktif sen onları kullanmaya devam et ...

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Burda tartışmaya dönüştürülecek birşey yok.

KGB yle kendini kıyaslıyorsan o başka =)
Ankaradaysan özelden pm atıp işyerimin adresini vereyim. gel birlikte deneyelim =) Konuyuda tartışmaya çekmezsen sevinirim. Tartışılacak bir ortam değil.

rainman4009

Asistan
Reaksiyon puanı
5
üstad tübitak ta mı çalışıyorsun... yoksa mit te mi .... yoksa adli bilişim uzmanımısın...

ha tubitak ta çalışıyorsan o ayrı... danıştaydaki görüntüler olayını biliyorsun herhalde .... onun için dialoğa ve tartışmaya hiç gerek yok doğru... burası forum bilgi paylaşım yeri...

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
üstad tübitak ta mı çalışıyorsun... yoksa mit te mi .... yoksa adli bilişim uzmanımısın...

ha tubitak ta çalışıyorsan o ayrı... danıştaydaki görüntüler olayını biliyorsun herhalde .... onun için dialoğa ve tartışmaya hiç gerek yok doğru... burası forum bilgi paylaşım yeri...

Dediğin gibi burası bilgi paylaşım yeri. Bilmiyorum madem bana öğret diyorum adam gibi seni davet ediyorum eğer ankaradaysan. tanışmış oluruz hem de deneriz diyorum. Ben kurtarılmaz demiyorum. Ama normal bir vatandaşın ben PC kullanıyorum kod yazıyorum diyeninde yapabileceği şeyler değil. Daha dğrusu yapabileceği şeyler kısıtlı. Gel beraber biz bu haldeyken nasıl yaparız diye tartışalım deneyelim. Ben kötü birşey demiyorum. Bukadar çıkışmanın bi manası yok. ha danıştaydaki görüntü olayını çözen sensen o ayrı eyvallah bilgine saygı duyarım :cool: