Arkadaşlar "KOTA" Sorunum Var ACİL YARDIM!!

Bu konuyu okuyanlar

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ADSL alalı 4 ay oldu ama doğru düzgün hiç 29 ytl ödemedim hep 64 ytl geliyor ve kendime indirilen dosyalar diye bir klasör açtım 1 ay boyunca indirdiklerimi buraya attım toplamı 255 mb oldu bu ay biliyorsunuz +2gb geldi yinede ben harcamama rağmen 6.500 mb kota elime geçen fatura ise yine 64 milyon :S kotayı geçsem bile 35 YTL gelmesi lazım her ay aynı sorun sebepleri ne olabilir lütfen ACİL YARDIM!!

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
adslkota.ttnet.net.tr de harcadığın kotaya bak bide kurulum ücretini taksitli yaptırdıysan oda olabilir

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayır bir problem yok her ay 64 YTL ödüyoruz bilmiyorum şimdi elime fatura geçti deli oldum.!

O kadar download etmediğim halde video 2-3 kez izlediğim halde 64 ytl :S ! :mad:

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
sen büyük ihtimalle kurulum ücretini ödüyosundur hala daha.
eğer değilse, msn de kamera açma fazla, youtube video izleme fazla, vs vs..
illaki kullanmışındır, hata oranı çok düşük

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Faturada onu ödüyor olabiliriz belki ama o kadar download ve kota kullanmadığım halde neden her ay 6-7 gb kota geliyor taş çatlasa en fazla 3 gb gelir kota :S

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bende indirmiyorum pek ama bol sayfa açmaktan geçen ay 6 gb olan kotayı doldurdum :D kota işi sadece indirmeye bakmıyor

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sayfa açmanın kota doldurduğunu duymuştum...
Ama ne kadar olabilirki oda :S bana bunda anormal bir durum varmış gibi geliyor çünkü her ay sabit şu anda 2 gün 200 mb kota oldu

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
64 ytl nasıl geliyor ??? 1mbps limitli tarifede gelecek en yüksek fatura 61.25ytl'dir.Bizzat denenmiştir :D

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
kotayı ne kadar aştında 61 geldi

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
KDV: 8.70
ÖİV : 7.25

Sadece vergiler bu kadar..

KOTAYI AŞAN KULLANIM MİKTARI: 3.240 mb

HALBUKİ KOTADA 6.500 civarı bu ay kota 6gb olduğuna göre?

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
tahminim fatura aralık değilde kasımın olabilir

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
milanın da dediği gibi http://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login.jsp adresinden aylık harcadığın kotana bak. Ayrı klasör açıp indirdiğin dosyalar sana kotan hakkında bilgi vermeyebilir. Youtube'a çok giriyorsan, denildiği gibi msn.den kameralı görüşmeleri çok yapıyorsan kotayı aşıyor olabilirsin.

Son olarak da zaten sen kotayı aşıyorsan faturanda bu bildirilir, kotayı aşan kullanım miktarı diye. Kasım ayında 5,7 gb civarında kullanmıştım kotayı 53 ytl gelmişti bana. Aşan miktar faturada bildiriliyordu.

En güzeli TTnet'i arayıp bir güzel kalayla bana neden bu kadar çok fatura geliyor diye.

Düzeltme: Ben mesajı gönderene kadar sorular cevap bulmuş :)

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fatura aralığın zaten ilk bi kaç ayda fatura gelmemişti gelen ilk faturada kotayı geçmememe rağmen yine 60 ytl ödedik

Bu arada iol dediğini yapacağım bakalım arayıp sorucağım bunlara 60 ytl den az gelmedi ne yazıkki üstelik her ay kotayı aynı şekilde geçmiyorum bir ay 6 diğer ay 7 ama fiyat sabit 60-64 arası :S

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
revolution dedi ki:
deep freeze kullanıyormusun?

Deep freezin kotaya ne gibi zararı olur ki :D :D , pc yi açtığında ayarlanan konuma dönüyor sadece hahahahha :D

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Kaan ßaytur dedi ki:
Fatura aralığın zaten ilk bi kaç ayda fatura gelmemişti gelen ilk faturada kotayı geçmememe rağmen yine 60 ytl ödedik

Bu arada iol dediğini yapacağım bakalım arayıp sorucağım bunlara 60 ytl den az gelmedi ne yazıkki üstelik her ay kotayı aynı şekilde geçmiyorum bir ay 6 diğer ay 7 ama fiyat sabit 60-64 arası :S

Kaan http://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login.jsp adresine girip çıkan tabloyu foruma ekler misin :D Merak ettim ne kadar kullandığını :L

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kaan ßaytur dedi ki:
Faturada onu ödüyor olabiliriz belki ama o kadar download ve kota kullanmadığım halde neden her ay 6-7 gb kota geliyor taş çatlasa en fazla 3 gb gelir kota :S
Kotayı aşmamın nedeni ben değil diyorsan, modemin kablosuzsa biri dsl hattını ödünç çalıyo demektir :) Yada aynı mahallede oturan bir arkadaşın (tel no örn, senin no: 321xxxx arkadaşının no: 321xxxx gibi olan) seni şifreni kullanarak internete girebilir. Bunlara dikkat et. Adslkota.ttnet.net.tr adresine girerek kaç gb kullanım yaptığını buraya yaz yardımcı olalım. Diğer arkadaşların dediği gibi değişik tarifeler oldu, kimi tarife açılış ücretini faturalar üzerine yayarak taksitlendiriyor. Türt telekomu araman daha mantıklı aslında. Müşteri hizetlerini ara sorununu söyle yardımcı olsunlar.

Benim adslkota.ttnet.net.tr bilgilerim;
43529209jl7.jpg

hattım limitsiz 2 aydır indirecek bişey bulamadım. Hergün 3 4 film indirip gece de yatağımda leptobumu kucağıma alıp izliyorum. Dizileri indirip arşivliyorum 50gb civarı oluyo yinede. Rapid pre var. İlk günler ne güzel 100 - 150gb oluyodu ttnetten öcümü alıodum :D Şimdi içimde kalıo. Adam gibi down yapcam ttnin gelişmesinde katkıda buluncam diyenlere 1 kablo atarım :)

ikxan dedi ki:
revolution dedi ki:
deep freeze kullanıyormusun?

Deep freezin kotaya ne gibi zararı olur ki :D :D , pc yi açtığında ayarlanan konuma dönüyor sadece hahahahha :D
Deepfreeze'nin bu durumla hiçbir ilgisi yok yanlız. Bir sorun daha var 1 2 trojan var piyasada sen down yapmadığın halde limitinden harcama yapıyor bu durumda kota bilgilerine çok olumsuz şekilde yansıyor. Tahminim bu trojanıda ttnet yapmıştır. Adamlar para için ....... yapacak hale geldiler.

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Buyrun arkadaşlar biraz geç oldu kusura bakmayın:

Ayrıca şifremi değiştirdim kablolu bir modemim var..

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Kasım ayı için gelen fatura gayet normal 7gb kullanmışsın :) Aralık ayı faturan geldi ise onu da aşmışsın 1gb kadar o da 10ytl falan fazla gelmesi gerekir galiba :L

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bedava ama 3.5 gb fazla kullanılmış yazıyor faturada 4 gb lık limitim var benim 2 gb de bedava ise nasıl oluyor bu iş?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Müşteri hizmetlerini ara en iyi bilgiyi orası verir

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Aralık ayıyla ilgili fatura 20 ocaktan falan sonra elinizde olur.3.5gb fazlalık kasım ayının

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aralık yazıyor faturada :S

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
sende dosya indirmiyorsun da youtube gibi sitelere takılıp görüntülü sesli chat olaylarına mı girdin? onlar baya yer kotadan

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayır oralara girmedim ayrıca bu 1 ay için değil babam geceleri e-kolay okey falan takılıyor onlar çok kota doldururmu?

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bunu dedin kopardın beni :D Baban giriyor olmasın youtube'a :^)

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet ona e-kolay yiyebilir dediğimde külere biniyor bir e-kolay ım var omu yiyiyor kotayı diye :D yok o youtube girmiyor ondan eminim.. ;)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
1-2 gün girmeyin bakın durduk yere kota artıyor mu , yada sık sık bağlantınızı kesin açın (modemi resetleyin yani) böylece sık sık TTnet kota sayfası güncellenecektir an be an ne kadar harcadığını anlarsın

yada Ey DSL programını kur kotanı takip et