Klasör Arka Planına Resim Koyma

Bu konuyu okuyanlar

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Arkadaşlar klasörlerin arka planına nasıl resim koyabilirim ? Koyduğum resimli klasör başka bir birlgisayara gittiğimde orada da görünmesini istiyorum.Windowspaper diye bir program buldum ama xp ile çalışıyor heralde.Ben win7 kullanıyorum.Kurdum olmadı. Yardımcı olabilecek var mı ?

---------- 21-07-2010 saat 01:25 eklendi ---------- önceki mesaj 20-07-2010 saat 23:55 eklenmişti ----------

Yokmu yahu kimse

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Program sadece benim bilgisayarda işe yarıyor.Başkasına o klasörü gönderdiğimde arkaplanda resim görünmüyor.

Bunun nedeni arkaplan yaptığın resmin konum olarak bulunmaması
başka bilgisayarlarda görünmesini istiyorsan arkaplan resmini klasörün içine kopyala ve dosya yolu olarak onu tanıt.

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Program sadece benim bilgisayarda işe yarıyor.Başkasına o klasörü gönderdiğimde arkaplanda resim görünmüyor.

Bunun için Thr nin dediği gibi programda uyguladığın arkaplanın konumu öğren sorna dekstop.ini dosyası oluştur altaki örnek gibi

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
iconarea_image=D:\My Pics\Games\wallpaper_juiced_01_1280.jpg
iconarea_text=0x00FFFFFF

Kendine göre konumu düzenle kayıt et sonra dekstop.ini dosyasını gizli hale getir bu kadar kolay gelsin...

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Hala yapamadım :)

Öncelikle desktop.ini dosyasını göremiyorum.Sıkıştırıp açtığımda orada görünüyor bu dosya.Dosya yolu olarak nasıl vereceğim.Resimi masaüstündeki dosyanın içine atıyorum,yol olarak nasıl halledecem.

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Hala yapamadım :)

Öncelikle desktop.ini dosyasını göremiyorum.Sıkıştırıp açtığımda orada görünüyor bu dosya.Dosya yolu olarak nasıl vereceğim.Resimi masaüstündeki dosyanın içine atıyorum,yol olarak nasıl halledecem.
Dosya yolu için fazla uğraşman gerekmiyor en basitinden örnek verecek olursak aşağıdaki resim:D:\My Pics\Games\
klasöründe bulunan wallpaper_juiced_01_1280 isimli görünen dosyadır. bilgisayarlarda uzantı gizleme genelde açık olduğu için oradaki .jpg uzantısı göremezsin bu kısmı dosyanın türüne göre ister elinle yaz ister uzantıları görüntüleyi aktif ettikten sonra kopyala fark etmez
vegaturk arkadaşımız zaten kodları vermiş. Sana kalan bu kodları not defterine yapıştırıp kırmızı yazıyı kendi resminin dosya yolu ile değiştirdikten sonra farklı kaydetmek.

Fakat kaydederken şuna dikkat et kayıt türü tüm dosyalar olmalı ve dosya adı da Desktop.ini olacak.

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
iconarea_image=D:\My Pics\Games\wallpaper_juiced_01_1280.jpg
iconarea_text=0x00FFFFFF

başka bilgisayarda görünmesi için arkaplan yapacağın resmi klasörün içine kopyalayıp dosya yolunu öyle tanıt.

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Şimdi resimi felan koyuyorum fakat dosya yolunu yapamadım. Masaütündeki normal bir klasörün arka planına resim ekledim programla.Desktop.ini dosyasını zor zulüm buldum,yaptığım resimde klasörün içinde.Başka bilgisayarlarda görünmesi için o yolu nasıl tanıtacam.O kısımda takıldım.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
sistem tarafından desktop dosyası oluştur klasörün içine :) yani;

klasörün simgesini xp tarafından özelliştir :)

daha sonra oluşan desktop dosyasının kodlarını şu şekilde değiştir :)

Kod:
[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00c04FD706EC}]
IconArea_Image=arkaplan resim ismi.png
[.ShellClassInfo]
IconFile=ikon ismi.ico
IconIndex=0
[.ShellClassInfo.A]
[.ShellClassInfo.W]
InfoTip=Opps!..

resimleri klasör içine at :) yanlız arkaplan resimleri win7'de göstermiyor :D

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
bence sen kod olayını boşver ve bu kadar sıkıntıya girme piyasada bu tarz ayarlar için programlar mevcut bunlar sayesinde daha kolay yaparsın 2 tane ekliyorum istediğini kullan.

Windowpaper XP v1.01

Klasöre Resim Ekleme 1.4

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
bence sen kod olayını boşver ve bu kadar sıkıntıya girme piyasada bu tarz ayarlar için programlar mevcut bunlar sayesinde daha kolay yaparsın 2 tane ekliyorum istediğini kullan.

Windowpaper XP v1.01

Klasöre Resim Ekleme 1.4

Hiçbiride Windows 7 de işe yaramadı :)

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Hiçbiride Windows 7 de işe yaramadı :)

Kusura bakma ben win7ye dikkat etmemişim:blush: bunlar xp içindi :D Ama artık seni bu dertten kurtarıyorum sonunda Win7de çalışanını buldum.

Windows 7 Folder Background Changer v1.1

Uygulamayı yönetici olarak çalıştır yoksa hata veriyor.
51104010.jpg

Test Edildi, Onaylandı :)

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Azgeçtim uğraşmaktan :D Olmuyor olmuyor olmuyor.

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Kusura bakma windows 7 de bunu çalıştıran baba yiğit henüz piyasaya çıkmamış windows 7 güvenlik özelliğine takılıyor olabilir bu tür uygulamalar..

mesela önerdiğim program de ayarları yapıp ini dosyasını salt okunur yaptıktan sonra diğer bilgisayara taşırsan orada görünmez görünebilmesi için o bilgisayarda ayını programın olması gerekiyor ini dosyasına gözatarsan kodların başında [Ave Folder] yazısını görürsün bu da açması için aynı programa gerek duyduyduğunu gösterir :)

Malesef bu isteğine sünger çekmekten başka çare yok :)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Kusura bakma windows 7 de bunu çalıştıran baba yiğit henüz piyasaya çıkmamış windows 7 güvenlik özelliğine takılıyor olabilir bu tür uygulamalar..

mesela önerdiğim program de ayarları yapıp ini dosyasını salt okunur yaptıktan sonra diğer bilgisayara taşırsan orada görünmez görünebilmesi için o bilgisayarda ayını programın olması gerekiyor ini dosyasına gözatarsan kodların başında [Ave Folder] yazısını görürsün bu da açması için aynı programa gerek duyduyduğunu gösterir :)

Malesef bu isteğine sünger çekmekten başka çare yok :)

benim kodları uygularsa her bir pcde işe yarar :) sayfanın başında verdim kodları :) Win7 sadece ikonlar işe yarar :)

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
benim kodları uygularsa her bir pcde işe yarar :) sayfanın başında verdim kodları :) Win7 sadece ikonlar işe yarar :)

Despi xp de çalışıyor bu kodlar ancak windows 7 de çalışmıyor :) maksat win 7 de çalıştırabilmek ancak araştardığım kadarıyla program olmadan ini dosyalarıda işe yaramıyor :)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Despi xp de çalışıyor bu kodlar ancak windows 7 de çalışmıyor :) maksat win 7 de çalıştırabilmek ancak araştardığım kadarıyla program olmadan ini dosyalarıda işe yaramıyor :)

programla ini dosyalarının ne alakası var onu anlamadım :) ben şimdiye kadar hiç program kullanmadım :) ama her pcde çalıştı :)

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
programla ini dosyalarının ne alakası var onu anlamadım :) ben şimdiye kadar hiç program kullanmadım :) ama her pcde çalıştı :)

Tavsiye ettiğim program ini dosyasına kendi kodunu ekliyor [Ave Folder]
gibi ve arkaplanın çalışmasını sağlıyor..

Xp de dediğin gibi ini dosyaları ile bu işi yapıyorduk ancak arkadaş xp de nasıl yapılır diye sormuyor windows 7 de nasıl yapılıyor diye soruyor ancak windows 7 bir şekilde ini ye eklediğimiz kodları işletemiyor olay bu :)

zarook

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
klasör arkaplanına resim eklemeyi win8 de nasıl yapacağız?