DVD Yazıcı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

galeyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus DRW-1604P DVD yazıcı kullanıyorum. DVD olarak da Nortech DVD (DVD+R) kullanıyorum. Neyse arka arka 3-4 tane DVD yazdım. İşte sonuncu da aşağıdaki gibi bir hata verdi.

Belki bilmediğim tesadüf bir sorun çıkmıştır dedim. Ama aynı sorun sonraki yazdığım 10 DVD'de de devam etti. Acaba CD yazıyor mu diye merak ettim. Denedim CD yazıyor. Sorun çıkmıyor. Başka marka DVD denedim (Memorex), onda da aynı hatayı verdi. (Nortech DVD'leri arkadaşın bilgisayarında denedim, onda yazdı. Yani problem zaten Nortech'ten kaynaklanmıyormuş.) DVD yazıcının sürücüleri belki eski ondandır dedim, güncelledim sorun çözülmedi. Belki DVD yazıcının IDE kablosunda sorun vardır dedim. Kontrol ettim pinler sağlam. Yazmak için Nero'nun 7. sürümünü kullanıyordum. Onu da 8'e yükselttim. Sorun hala devam ediyor.
Çözümü olan var mı? Kafayı yedim. Burası donanım forumu ama umarım sorunum yazılımsaldır. %(

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ya sanırım seyden kaynaklanıyor sorun. Sanırım "bir kerede diske yaz" işaretli onu kaldırmalısın :)

galeyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keşke "bir kerede diske yaz" seçeneğini iptal edebilsem ama "disabled" yani kontrol edemiyorum o seçeneği.

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
galeyan dedi ki:
Keşke "bir kerede diske yaz" seçeneğini iptal edebilsem ama "disabled" yani kontrol edemiyorum o seçeneği.

Ona gerek yok arkadaşım yazılım olarak "Nero" denemişsin "Ashampoo Burning Studio" kurup birde onunla dene. Sorun devam ederse dvd-rw garantiye yolla optik gözünde sorun vardır. Yazılımdan olacağını sanmıorm büyük bi ihtimal garantilik. Benimde başıma gelmişti direk yenisini gönderdi adamlar...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
benim DVD yazıcı da Asus modeli DRW-1808P3S, DVD+R çoğu zaman sorun oluyor bende, bir de DVD-R kullanmayı dene. Cdlerdin geneli CD-R olduğun için sorun oluşturmaz.

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
farklı cd seçenekleri deneyin aynı sorun çıkıyorsa hiç uğraşmayın direk servise.