Cumhurbaşkanından Telefon Şakaları - Hangi Abdullah?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Cumhurbaşkanı Gül'ün, eski yol arkadaşlarına telefon sürprizi yaptığı ortaya çıktı. Sürpriz görüşmelerde en ilginç tepkiyi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki vermiş.

Ahmet Necdet Sezer'den devraldığı Çankaya Köşkü'ne farklı bir hava getiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, eski yol arkadaşlarına telefon sürprizi yaptığı ortaya çıktı.

Gül ile kendisini tanıyamayan arkadaşları arasında renkli diyalogların yaşandığı öğrenildi. Sürpriz görüşmelerde en ilginç tepkiyi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki vermiş. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın da doğruladığı konuşma Gül'ün telefonu ile başlıyor. Sekreter kullanmadan Özhaseki'yi cep telefonundan arayan Gül, hal hatır sorduktan sonra kendisini tanıyamayan Belediye Başkanı'na, "Ben Abdullah?" diyor. Özhaseki'nin cevabı "Hangi Abdullah" oluyor. Bunun üzerine gülmeye başlayan Gül, espriyi patlatıyor: "Vicdansızlar, ne çabuk unuttunuz beni. Ben Abdullah Gül."

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bazen gecenin ilerleyen saatlerinde bakan, milletvekili, vali ve vatandaşları direkt aradığı biliniyor. Cumhurbaşkanı Gül de hemşehrilerine benzer sürprizler yapıyor. Kurban Bayramı'nda İstanbul'a giden Gül, akşam saatlerinde AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ı cep telefonundan arıyor. İstanbul'un kodu olan "0212.."li sabit numaradan arayan Gül, "Elitaş nasılsın?" diye soruyor. Teşekkür eden Elitaş, "Kim arıyor?" karşılığını veriyor. "Sesimi tanımadın mı?" diyen Gül, "Valla tanıdık geliyor. Biraz daha konuşursanız çıkaracağım." cevabını alıyor. Elitaş, söz konusu telefon görüşmesini şöyle anlattı: "İstanbul numarası olunca Cumhurbaşkanımızın arayacağı aklıma gelmedi. Daha sonra, "Ben Abdullah Gül" deyince 'Oooo Sayın Cumhurbaşkanım' dedim. Bayramlaştık, sohbet ettik."

Gül'ün benzer bir telefon diyaloğunu kız kardeşinin eşi olan eniştesi AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Sayim Tekelioğlu ile de yaşadığı kaydediliyor. Kendisine, "Kusura bakmayın Cumhurbaşkanım. Telefonda sizi zor tanıdık." diyen Sayim'i Cumhurbaşkanı Gül, şu sözlerle teselli ediyor: "Siz yine iyisiniz. Mehmet (Özhaseki), beş dakika sonra tanıyabildi."

Zaman

abdullah_gul.JPG

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
"Hangi Abdullah" diyen başkana koptum ben de :D

hahaha ben de sizi arıcam ama siz bana "Hangi Troy" demezsiniz :'(

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Çok renkli bir kişilik.Cumhurbaşkanlığına da ayrı bir hava kattı.Kendisini kutluyorum.

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Troy dedi ki:
"Hangi Abdullah" diyen başkana koptum ben de :D

hahaha ben de sizi arıcam ama siz bana "Hangi Troy" demezsiniz :'(
Ben bir kere ofisi aradım.Berkin abi çıktı.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Telefon numarasını nerden aldın?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Üyelerimizden neden korkayım.

Yakında ofis numaramızı sayfanın en altına yazacağız.

Ben sizlere güveniyorum.

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bende bi gün aradım mossad ajanlarına denk gelmişti o gün :D ay pardon konular karşıtı derin sdn den çıktık :D

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
yanlış anladın o manada demedim ki :(

yani akıllılardır istedikten sonra bulurlar numarayı demek istemiştim

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Troy dedi ki:
Üyelerimizden neden korkayım.

Yakında ofis numaramızı sayfanın en altına yazacağız.

Ben sizlere güveniyorum.
Ama iyi bir görüşmeydi.Açtım dedim ki:Hakkı Alkan ile görüşebilir miyim?
Berkin abi:Siz kimsiniz?
Ben:Ben Lütfullah ...... . Siz kimsiniz?
B.A:Ben Berkin.Siz söyleyin mesajınızı ileteyim.

Böyle devam ediyor. :D
Ama güzeldi.

honen

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Çok güzel gerçekten.Ben sayın cumhurbaşkanımızı çok seviyorum çok doğal ve samimi bir kişiliği var.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bdco dedi ki:
bende bi gün aradım mossad ajanlarına denk gelmişti o gün :D ay pardon konular karşıtı derin sdn den çıktık :D
gidelim Aras burda bize ekmek yok :D

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
sorma yaa hastasıydım bende gereksiz yere bitirdiler hiç yakışmadı foxdada olsa devam etse keşke ama sanmıyorumy yav

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hemşerim olan Sevgili CumhurBaşkanımIZ Abdullah Gül tam bir devlet adamı ve sevilen bir siyasetcidir ^^ Sag Olsunlar bulundukları ortamlara ayrı bir güzellik ve hava katarlar ...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
burhan altıntop dedi ki:
bdco dedi ki:
sorma yaa hastasıydım bende gereksiz yere bitirdiler hiç yakışmadı foxdada olsa devam etse keşke ama sanmıyorumy yav
abi sana bi hava atiyim :D
konuyu saptırmayalım kilitlerim :D
nereye kitliyorsun çilingirci misin sen bakiyim?

burhan altıntop

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
yav ben nerde konuşmaya başlasam patrik hemen kilitlerim diyor
adam koskocaa moderatör her yerde havasını atıyo
bende bi hava atiyim dedim moderatör gibi :D

cabbarcan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bdco dedi ki:
Halkın içinden bir cunhurbaşkanı :)

yahu neden herkes bu lafı söyler anlamıyorum... sanki öncekilerini SERAdamı yetiştiriyorlardı... Hepsi okumuş yükselmiş kişilerdi... Abdullah Gül'ün özgeçmişni CUmhurbaşkanlığı siteisnden okursanız diğerleri gibi eğitim aldığını görürsünüz... ama Sn. Gül de iğerlerinde olmayan bişey var... eskilerin devletin mekanizmalarıyla Sn GÜL'ün ki kadar sürtüşmeleri yoktu... buda yepisyeni cumhurbaşkanına +1 (!) oluyor....

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
lb.bingol dedi ki:
bdco dedi ki:
Fox nereden esti?
yani kanalı hiç önemli değil manasında :D

cabbarcan dedi ki:
bdco dedi ki:
Halkın içinden bir cunhurbaşkanı :)

yahu neden herkes bu lafı söyler anlamıyorum... sanki öncekilerini SERAdamı yetiştiriyorlardı... Hepsi okumuş yükselmiş kişilerdi... Abdullah Gül'ün özgeçmişni CUmhurbaşkanlığı siteisnden okursanız diğerleri gibi eğitim aldığını görürsünüz... ama Sn. Gül de iğerlerinde olmayan bişey var... eskilerin devletin mekanizmalarıyla Sn GÜL'ün ki kadar sürtüşmeleri yoktu... buda yepisyeni cumhurbaşkanına +1 (!) oluyor....
:D :D arkadaşım eğitim tabi alacaktır ama bugün bir Ahmet Necdet Sezerle bir Abdullah Gül'ün yanına gitseniz ilgileri farklı olur halktan birine bir Deniz Baykal partisinden ilçe başkanını nasıl azarlarken (adam 1 ytl dava açacaktı en son ) Abdullah Gül ve arkadaşlarının tavrıda ortada ;) Halktan oldukları için o oyu alıyorlar ayrıca