Ağ Adresi Alınıyor [yardim]

Bu konuyu okuyanlar

by_Korsan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Son 1-2 saattir Masaüstü bilgisayarımda internete girmede problem yaşıyorum. Modemimin düüzgün çalıştığı kadar ışığı yanmasına rağmen Ağ Adresi Alınıyor diyor ve sürekli diyor, yani gitmiyor. Bir şekilde internete bağlanamıyorum. Acaba genel internetimde bir problem var mı diye dizüstüne bağladım, onda sorun yok ve bu mesajı şuan dizüstünden yazıyorum.

İP numarama bakınca 0.0.0.0 falan yazıyor. TTNet'i aradım, ondan da bir şey çıkmadı.

Çok forum dolaştım ama net cevap bulamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Yardımlarınızı bekliyorum, saygılar... :helpsmilie:

CosKuN_fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer bilgisayar otomatik ip adresi alamıyorsa sen ata. Yalnız yazacağın ip numarası dizüstünün ip numarasıyla çakışmasın.

by_Korsan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İP numarasını yazarken nasıl bir yol izlemeliyim?

Bu arada ilgin için teşekkürler.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Masaüstüne kablosuz mu bağlanıyorsun yoksa kablolu mu? Kablolu ise ethernet kablosunun girişlerini kontrol et. Sorun yoksa antivirüs ve windows güvenlik duvarını devredışı bırakıp yeniden bağlanmayı dene.

by_Korsan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle teşekkürler. Kablolu bağlanıyorum, onları daha önce denedim ama olmadı.

---------- saat 16:34 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:40 eklenmişti ----------

Arkadaşlar flood yapıyorum kusura bakmayın ama çok acil yardıma ihtiyacım var :(

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
TCP / IP seçeneklerinde Otomatik IP alma seçeneği etkin değil mi_?

bkv229ouv0sveqqmy.jpg

by_Korsan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hem DNS hem de IP kısmı otomatik de.

---------- saat 17:02 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:58 eklenmişti ----------

Bu arada modemimin markası Air Ties RT-103

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
O zaman orayı şu şekilde ayarlayabilirmisin_? Eğer birşey olursa tekrar Otomatik almaya çevirirsin.

bkv31leut830agti2.jpg

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
servislerden dhcp ve dns istemci servisinin çalışıp çalışmadığına bak. (başlattan çalıştır a services.msc yazıp servisleri açabilirsin)
ayrıca modemden dhcp açık ise ve bilgisayarına el ile ip atarsan internete erişemeyebilirsin.

by_Korsan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada arkadaşlar yardımlar için hepinize teşekkürler...

@ SwateR

Senin yaptıklarını denedim, o hata kayboldu ama yine internete bağlanamıyorum.

@ outcast

İkisi de otomatik de.

Bu arada arkadaşlar modemin CD'sini PC'ye taktım yüklendi ama sanırım aygıtı tanımadı.

Fortmat attıktan sonra bir süre çalıştı sonra bozuldu... Yardımlarınızı bekliyorum :(.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
DHCP servisinde Otomatik yazan yerin hemen yanında Başladı yazıyor değil mi_?

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
O zaman DNS İstemcisi ve DHCP İstemicisine sağ tıkla Başlat seçeneğine tıkla.

by_Korsan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DNS zaten başlamış durumda ama DHCP'ye aynı işlemi yapınca aşağıda ki kısım açılıyor:

Bu kısım 1-2 saniye bile durmadan şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Hizmet başlarken hata verdiği için IP ayarlarını yapan servis devre dışı.Buna bağımlı olan servis devre dışı galiba.Ondan hata veriyor.O zaman son olarak şunları yap.Başka birşey gelmiyor aklıma;

Servislerde WinHTTP Web Proxy Otomatik Bulma Hizmeti ve Ağ Depo Arabirimi Hizmeti bulup bunları Otomatik seçeneğine al ve iki hizmete de sağ tıklayarak Başlat seçeneğini seç.

by_Korsan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O hata ile ilgili biraz nete baktım ve şöyle bir şey buldum. Acaba sen bunu tavsiye eder misin?

"Hata : 1068 Bağımlılık hizmeti veya grubu başlatılamadı"
Çözüm:
Başlat > Çalıştır > Regedit yazın
Açılan regeditde
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Ndisuio" anahtarına ulaşın ve 4 yazan "Start" değerini 1 olarak değiştirip pencereyi kapatın bilgisayarı tekrar başlatın..

Düzenleme: Onu da yaptım fayda etmedi :(

Ayrıca o dediğin şeyleri de bulamadım :(.

Of çözülmeyecvek herhalde...

---------- saat 19:50 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:23 eklenmişti ----------

Sorunum çözüldü, teşekkürler hepinize.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Oh, sorunun hallodluğuna sevindim.Ben Windows 7 kullandığım için bazı servisler sende olmayabilir.

Peki nasıl çözdüğünü de yazsaydın, aynı sorunu olanlar için bir çözüm olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Konu hortlatdığım için özür dilerim ama nasıl çözdüğünü keşke bizimlede paylaşsaydın :D

kralxs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçmişte Benimde Çokça Yaşadığım Bir Sorundu Bu Windows Kaynaklıydı ağ ve paylaşım merkezi>gelişmiş paylaşım ayarları sekmesinden ağ bulmayı kapatıp ip adresini elle atayınca düzeliyordu sonrasında ağ bulmayı tüm seçeneklerden kapatıp oto ip atamıştım ve dahada yapmamıştı böylesi bir sorun

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Ağ kablosundan kaynaklı problemlerde de bu şekilde bağlantı sorunları yaşarsınız. Bilgisayarınıza gelen network kablosunu ve uçları kontrol edin.