Windows 7 Ses Sorunu ?

Bu konuyu okuyanlar

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkardaşlar windows 7 de 5+1 hoparlorun 3 tanesi çalışmıyor.Sadece 2 sinden ses geliyor. Bu sorun windows 7 kullanıcıların büyük bir sorunu. Çok uzun zamandan beri herkes şikayet ediyor. Bunun için bir çözüm var mı ?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
http://forum.shiftdelete.net/windows-7/103220-win-7-5-1-ses-sorunu.html

bu konuda rise arkadaşımız çözümü yazmış.
buraya kopyalayayım.

en güncel driverı kurun ve

Sistem tepsisinden ses simgesine sağ tıklayıp yola çıkıyoruz..

2vknx5e.png

33y6mtf.jpg

Ayrıca varsa ses sisteminin kendi ayar menüsüne de bakabilirsiniz.
Örnek bir ekran ;

2afkj6x.jpg

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Ses Driverini kurmayıp Windows'un kendi driveri ile idare ediyorsan 5+1 çalışmıyor.Ses kartının Windows 7' ye uygun driverini bul.Ya da Windows Update' ide kullanabilirsin.Sound Card Driver gibi bir güncelleme olması gerekiyor.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Realtek driveri indiridm. Sınayınca hepsinin olmasına rağmen Aimpte çalımıyor ama....

Sword.q

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Aimp hangi yazilim bilmiyorum ama ses seceneklerinde 2.1 se bu sekil hepsi calismaz. Program ayarlarina bak. 5.1 onboard kartlarda virtual olarak olusturuldugu icin cok bisey bekleme kalite istiyorsan illa harici kart alicaksin...

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşım bende aynı sorunu yaşadım kendi sitesinden yazılımını edinip tüm kurulumları yaptıktan sonra çalışıyor...Aimpdede winampdada çalıştırdım...:D sen driveriyle birlikte sitesinden bi ufak yazılım dahav ar kurulumda eveti işaretleyip yüklersen sorun ortadan kalkıyor...

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Tamam arkadaşlar deniyroum. İnsallah olur. Olmassa yine yazıcam. Yardımınzı bekliyorum
Sağloun teşekkürler....

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Bazı şarkılarda arkadaki 2 hoparlörden ses gelmiyor.Farklı şarkı ya da ses ile denemeni öneririm.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşım bende aynı sorunu yaşadım kendi sitesinden yazılımını edinip tüm kurulumları yaptıktan sonra çalışıyor...Aimpdede winampdada çalıştırdım...:D sen driveriyle birlikte sitesinden bi ufak yazılım dahav ar kurulumda eveti işaretleyip yüklersen sorun ortadan kalkıyor...

arkadaşım söylediklerini gayet iyi anladım da. o sitedeli ufak bi yazılım dediğine bi link koysaydın çok iyi olurdu. yardımlaar için sağol. inşallah koyarsın.

Sword.q

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
sitede ekstra ufak yazılım yok varda skineditör sesle alakası yok. sen seleri programın sound la alakalı bölümünden bak. ben programı indirip kurmadım kursamda ses 5.1 değil. ama ses çıkışını 5.1 olarak ayarlaman lazım neredeyse bütün video ses programlarında benzer ayarlar var. oraları incele.
kolay gelsin.