Iso Dosyasını Usb Bellleğe Yazmak

Bu konuyu okuyanlar

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Başlıktaki gibi Cd imaj uzantısı iso olan bir CD-DVD imajını USB belleğe yazmak istiyorum. Amacım İşletim sistemlerini USB flash diskten kurmak amaç bootable bir iso dosyasını USB flash diske atmak. Windows 7 , xp , yada ubuntuyu flash diskten kurma toolları var. Benim amacı yaptığım ve DVD de çalışan Windows 7 , Xp , Ubuntu olan bootable dvd mi kullanmak.

Destekleri bekliyorum , bunu yapan ve nasıl yaptığını söylemek isteyen varmı ?

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Evet :) Oda güzel başka bilen varmı ?

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Herhangi bir bootable iso dosyasını usb ye yazdırmak istiyorum , windows cd sini değil windows ile işim yok , windowsu usb den kurmak kolay bu değil mesele

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
usb'yi fat32 olarak formatla. sonra bootable isodaki tüm dosyaları bu usbnin içine at.

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
bu kadarla iş bitiyormu

orda bide bath dosyası olması gerekmezmi

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yanlış bilmiyorsam birde anakartının usb'den boot edebilme özelliği olması gerekiyordu. Yanlış mı biliyorum yoksa?

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bu kadarla iş bitiyormu

orda bide bath dosyası olması gerekmezmi

bath dediğin banyo ama sanırım batch dosyasından bahsetmişsin. hp usb format utility ile flash diskini bootable olarak formatlarsan içine ms-dos koyar. haliyle içinde batch dosyaları da olur. ama arkadaşın istediği bu değil.

cagribb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acronisle bu işlemi yapabilirsin. programdan usbni bootable yapıp acronisle aldığın imajı içine atacaksın sadece.

SaTa

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bende petousb isimli bi program ile usb belleğe xp attım ve direkman xp format oldu biostanda ayarladın mı iş bitiyor

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Konu eski ama yazayım. Eğer amacın "bütün" isoları usbden açmak ise xboot kullanabilirsin. Ancak bunlar kurulum isoları ise iyi sonuç alamayabilirsin.

teoboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Madem hortladi ben de yazayim. UFDUtility diye bir program var USB bellekler icin. Zannediyorum eski belleklerde calisiyor ama onu kullanarak iso dosyani bellege yazdirirsan o iso dosyasinin buyuklugu kadar alani CD ROM olarak tanitiyor bilgisayara. 2 GB lik flash bellegimin icine Hiren i yazdirdim ve bootable olarak kullaniyorum. Kalan kismini da ayri bir depolama alani olarak kullanabiliyorsun.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Amacın sistemi xp'den kurmaksa, .iso dosyasını usb içine unzip et, yeterli..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkese mersi cok isimi gordu saglicakla kalin ,degerli bilier icin cok mersi:clover:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İsoyu buraya çıkart diyip bütün dosyaları daha önceden bootable yaptigim flash diskime atsam olur mu ?