AC97 ses kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

metas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba sis chipsetli c-media ac97 onboard ses kartı var
driver her zaman yüklediğim orjinal cd si ama genede sorun veriyor

özellikle iki defa format attım sırf bu nedenden belki win arızalıdır, diye ama gene aynı unlem işareti çıkıyor ve kod 10 hatası veriyor kaynaklara baktığımda ise IRQ göremiyorum bir çakışmada yok bios dan ac97 enabled kontrol ettim
sitesinden driver indirdim yükledim gene aynı
tanıtırken driver otomatik ve ya manuel yaptığımda kendi bulup yüklüyor sorun vermiyor
ben ne yapcam :(

adszyi2.jpg

wsnr4.jpg

pcteknikservis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
microsoft sim bus driver var realtek UAA gibi geçiyor bu kriterlerle google dan arama yaparsan çok rahat bulursun microsoftun sitesinde updatelerinde var bu update ile sorunun %100 çözülecektir

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim düşünceme göre muhtemelen donanım çakışması varr pc 'nde.Pci slotlarındaki tüm kartları çıkarıp tekrar kartı tanıtmayı dene...

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
sinan_253 dedi ki:
Benim düşünceme göre muhtemelen donanım çakışması varr pc 'nde.Pci slotlarındaki tüm kartları çıkarıp tekrar kartı tanıtmayı dene...

OnBoard ses kartı çakışmasıda ilk defa sizden duyuyorum. Çakışma olsa Windows aygıt kaynak kullanmıyor diye hata vermez, irq numarası atar ve özelliklerinde irq çakışması olduğunu belirtir yada sürekli mavi ekran verir.

123qf7.jpg

Mantık olarak düşünürsek donanıma erişemiyor. Ya sorun bios' ta yada ses chip'inde, belki de bozulmuş olabilir.

Son mesajlar