Klavye Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar windows Xp kullanıyorum.Pc ye format atacam fakat klavye pc açılırken siyah Windows Xp yükleme ekranına kadar (kayan çubuğun olduğu) devreye girmiyor.Eski klavyem(girşi yuvarlaktı)de bi sorun olmuyordu fakat yeni klavyem(usb girişli) geç çalışıyor.Cd'den önyükleme için bir tuşa basın yazısı geldiğinde çalışmıyor.Bunu halletmemin bir yolu var mı?:confused1:

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
BIOS ayarlarına baktın mı? Klavyeni açılışta tanıyor mu?

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Valla bios'u pek bilmiyorum biraz basite indirgeyerek açabilirmisin?hangi sekme altından yapılıyo?

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bilgisayarın açılırken "Del" tuşuna bastığın zaman mavi ekranlı MS Dos tarzı bir ayar kısmı açılır ve ingilizcedir. biraz bilgin yoksa kurcalamamanı tavsiye ederim.

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yok biliyorum biraz karıştırmışlığım vardır.Orda sekmeler var hangisinden olduğunu soruyorum? bios ta ne diye geçiyor nasıl aktif edldiğini bilmiyorum :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
“Enable USB keyboard support” tarzında bir ayar olması gerekiyor bu ayarın değerinin "Enabled" olduğundan emin ol. Eğer BIOS'un USB desteklemiyorsa ya upgrade edeceksin yada PS/2 klavyeyle giriş yapacaksın:)

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
biosta enable usb keyboard yazısını bulana kadar ara

yok deme orda biyerde biliyorum :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
BIOS simülatörü varmış ama kendi modelini bulman gerekir.
Ya BIOS Features Setup, Advanced BIOS Features yada Pnp/PCI Configurations sekmelerinin altında olması gerekir.

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
:D Bios'ta Usb li bi ayar vardı disable'dı onu auto yaptım halloldu :) arkadaşlar ilginize çok teşekkürler valla ne zman yardıma ihtiyacım olsa ( günün bu saatinde bile ) her zaman bi yardım eden buldum burda hepinize teşekürler :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
İnsan bir bonus verir, gecenin o saatinde uğraştık :D

L&M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
klavym çalışmıo.yardm ednn!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bide bana yardımcı olunnnnnnnnnnnn :(((( klavyem ilk acılısta tanıyor. windowsu ykledıkden (kayan cubuk)dan snra klavyem calısmıyor söküp takıyorum ışıklar yanıp sönüyor :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim klavyemin normal yuvarlak slotumu kardeşim yerleştirirken biraz zarar vermiş ve çalışmıyor. Usb ile denemeye kalktım yine çalışmıyor yalnız mause taktığımda çalışıyor. Microsoft klavyeleri bilirsiniz yuvarlak slota taktığımda Flock tuşunun ışığını yakıp söndürebiliyorum ama Caps Lock ve Num Lock tuşlarınınışıkları çalışmıyor bu yüzdende klavyem normal yuvarlak slot üzerinde çalışmamakta. Usb ile tekrar tekrar deniyorum ama dediğim gibi mause usb ile çalışıyor ama klaye usb ile çalışmıyor .
ÇOK ACİL OLARAK YARDIM TALEP DİYORUM... :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar ekran aclımıyor ve klavye ilk 3 ışık yanıp bir kere sonra sönüyora açılışta makınam çalışıyor ama ekranın ısıgı yanıp sönüyor ekranda görüntü yok daha öncede yapmıştı bunu ve sonrada açılmıştı anormal bir sekılde fan devreye girdi basta sürekli calıstı ekran dondu ve bende reset attım makınaya

cumalisav02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Klavye başka bilgisayarda çalışıyor, Pc girişi sağlam(başka klavye denedim). Ama 2 si birbirini sevmiyor. Klavye aygıt yöneticisinde yok. klavye algılanmadığında farede(ps/2) çalışmıyor. Benzer sorun webcam de gördüm. kamera sağlam, pc sağlam ama o kamera o pc de çalışmıyor. Ne yapacağız?

Ayrıca: Usb klavye ile biosa girilebiliyor muyuz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar klavyem açılışta çalışıyor açıldıktan sonra calışmıyor galiba ben bıseylerini sildim yardımcı olurmunuz lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim zaten bilgisayar açılmadan açılmıyo klavye biz bunu nasıl yapalım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar bilgisayar açılışta klavyeyi görmediği için bios a giremiyorum klavye usb bağlantılı ne yapmam lazım acillll yardım şimdiden tşk

U

Uyanik

SDN Okuru
ARKADAŞLAR PC'Yİ AÇIYORUM klavyenin ışıkları yanıyor otomatik olarak başlat geldiğinde klavye calismiyor masaüstü geldiğinde aktif hale ve ışıklar yanmaya başlıyor LÜTFEN YARDIM !!!! ACİL