Photoshopta resimden nesne atma(çıkarma)

Bu konuyu okuyanlar

Sword.q

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar bu dersi bir arkadaşın ricası üzerine hazırladım umarım herkese faydalı olur.

Öncelikle bu derste photoshop cs5 kullanıldı. cs5 teki fill fonksiyonu br resimden bir nesneyi atmanın en kolay yolu. eski sürümlerde bu işi yavaş yavaş kendimiz uğraşarak yapıyorduk. Cs5 te bu iş basitleştirilmiş. Hemen ders kısmına geçelim.

İlk olarak resmi photoshop ile açalım.

Sonra klavyeden L tuşuna basarak laslo tool'u seçelim

Şimdi resimden atacağımız objeyi seçelim

Seçim işlemi tamamlandıktan sonra. faremizin sağ tuşuyla tıklayalım ve açılan listeden fill seçeneğine tıklayalım.

Şimdi ekrana çıkan kutucukta bazı ayarlar var ben default ayarlarla çalışıyorum sonuç genelde başarılı. Sizde default ayarları kullanın.

Bir süre işlem yaptıktan sonra bilgisayar. gördüğünüz gibi nesneyi otomatik olarak resimden attı ve arka planı oluşturdu.

Şimdi ctrl+d seçeneğini kullanarak seçimimizi kaldırıyoruz ve oluşan yeni resimde ters bişeyler varmı diye bakıyoruz.

Evet resimde bazı yerlerin birbirinin kopyası olduğunu görüyoruz.

evet şimdi 2 3 ve 4 . adımları resimde istediğimiz etkiyi yakalıyana kadar tekrar uygulayalım.

işte karşımızda resmin son hali.

Umarım faydalı bir ders olmuştur bu dersi daha önceki sürümlerde nasıl yapılacağınıda anlatımını müsait bir zxamanda yapacağım herkese kolay gelsin.

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Benim ricam üzerine hazırladığın için teşekkürederim. Arkadaşlarada faydalı olur umarım.

Sword.q

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
rica ederim. umarım faydası olur. ben buradan bi dipnot düşeyim. asla kilitli layerlar üzerinde çalışma yapmayın ctrl+j ile resmin layer kopyasını çıkarın ve kopya layer üzerinde çalışın. photoshop a attığınız harici resimler eğer ilk layer sa kilitli olarak gelir ve kilidi kaldırılamaz ancak kopyasını alıp kilidi kaldıra bilirsiniz.

emrykn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
cs5 in yeni özelliği değil mi o :p

Eline Sağlık .. :D