Cpu %100 oluyo?

Bu konuyu okuyanlar

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
merhaba arkadaşlar windows 7 yükledim ilk başta iyiydi ama daha sonra yavaşlamaya kasmaya başladı ve cpu %100 göstermeye başladı bazen cpu kullanımı azalıyo bende sürücüleri falan yüklüyorum yeniden başlatıyorum cpu %100 oluyo öyle kalıyo bunun nedeni nedir?

ekranalnts1xs.jpg

ekranalntsc.jpg

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
uyumsuz sürücü yada bir program yüklemiş olabilirsin yada kaspersky 2010 da kullanıyor da olabilirsin :D virüs girmişte olabilir.. hangi işlemciyi kullanıyorsun

35_toll

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Bilgisayarı güncel bir antivirüs ile tarat. Virüs bulaşmış olabilir..

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
tüm kullanıcılara ilişkin işlemleri gösteri tıkladıktan sonra tekrar resmi yüklermisin

talha_252

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Umarım reklam olmaz ama daha önce ben bu virüsle karşılaştım ve çözümünü kendim bulup alttaki linkte yazdım..Sana da yardımcı olur inş.

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar şuan antivirüs programı yüklü değil virüs grimiş olma ihtimali yüksek:D

pentium 4 3.0 ghz işlemcim var

Tüm kullanıcıların işlemleri;
ekranalnts2f.jpg

alt tarafı görülmemiş orda sadece zyxel wireless programının işlemi varki bunla alakası yoktur...

talha_252

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dediğim gibi svchost.exe virüsü yemişsin ve çözümü verdiğim linkte yazılı :)

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
svchost.exe ye virüs bulaşmıştır o zaman :D baksana coşmuş kis2010 indir tarat bi güzel ondan başkası kolay kolay hakkından gelemez :D

talha_252

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Orası ne bnm sitem ne de yöneticisiyim yanlış anlama reklam değil fakat çözümü orda yazıyor.Eğer virüsünle mutluysan bnm için sorun yok :) Sana kolay gelsin..

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
http://www.emsisoft.com/en/

Ücretsiz sürümü indirip sistemi tarayabilir miyiz ?
Emsisoft Anti-Malware 5.0

The Best Antivirus Of The Year 2009! (PCSL)

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Orası ne bnm sitem ne de yöneticisiyim yanlış anlama reklam değil fakat çözümü orda yazıyor.Eğer virüsünle mutluysan bnm için sorun yok :) Sana kolay gelsin..

oraya yazdığımı özelden gönderiyim demeni beklerdim ama demedin ... sanki başka bi yerde çözümü yokmuş gibi konuşuyosun ??

bu arada microsoft security essentials yükledim onunla tarama yapacağım hemde denemiş olurum

arkadaşlar başka öneriniz varmı?

---------- saat 14:22 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:21 eklenmişti ----------

http://www.emsisoft.com/en/

Ücretsiz sürümü indirip sistemi tarayabilir miyiz ?

tabi abi onuda indiriyorum ...

talha_252

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ordan başka yerde çözümü yok diyemem fakat aynı virüsü yaklaşık 1 ay önce bende yedim ve antivirüs programı falan hiç biriyle kurtaramadım aynı şekilde internette yazan çözümlerle de.Sonra kendim bir şekilde yöntemini bulup çözdüm ve sadece orada paylaştım.Çünkü genelde uğraştığım forum orasıdır.Sana da çözümü sadece orda diye önerdim fakat sende haklısın ki üyelik istiyor ve reklam yaptığımı sanıp kaldırmışlar bişey diyemem haklısınız.Fakat benden sana öneri virüs programlarıyla bu işi çözemezsin (en azından çözsen bile saatlerini hatta gününü alır) o yüzden çok uğraşma derim.Bi anda reklam yapan üye konumuna düşmek istemezdim ama hata yaptıysak affola.

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Ordan başka yerde çözümü yok diyemem fakat aynı virüsü yaklaşık 1 ay önce bende yedim ve antivirüs programı falan hiç biriyle kurtaramadım aynı şekilde internette yazan çözümlerle de.Sonra kendim bir şekilde yöntemini bulup çözdüm ve sadece orada paylaştım.Çünkü genelde uğraştığım forum orasıdır.Sana da çözümü sadece orda diye önerdim fakat sende haklısın ki üyelik istiyor ve reklam yaptığımı sanıp kaldırmışlar bişey diyemem haklısınız.Fakat benden sana öneri virüs programlarıyla bu işi çözemezsin (en azından çözsen bile saatlerini hatta gününü alır) o yüzden çok uğraşma derim.Bi anda reklam yapan üye konumuna düşmek istemezdim ama hata yaptıysak affola.

hem suçlu hem güçlü. illa üye mi olalım sitene? senin üye çekmeye çalıştığın heryerden belli. burda paylaşamıyor musun? :hammer:

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12

orda yazdığını kopyalayıp buraya yapıştırsan ne kaybedeceksin ?
madem yardım etmek istiyorsun bunu yapmalısın :D

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Microsofta ait güncellemeleri kapatıp denersen sanırım sorunun çözülür, ne alaka demeyin tecrübeyle sabit.

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
ekranalnts2f.jpg

işaretli yere bassan da cpu yu en çok ne kullanıyor onları görsek :)

k4y4

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Svchost'lar baya işlemci tüketiyor virüs taraması şart.

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Sürekli mi böyle?Eğer değilse o çok CPU harcayan svchost.exe'ye sağ tıklayıp hizmetlere git de.Hizmetlerde ne işlemi yaptığına bir bak.Belki o sırada bir işlem yapıyordur.
Mesela geçen gün ben bilgisayara flash bellek takınca bir süreliğine svchostlardan biri aynı bu şekilde Cpu kullandı fakat bir süre sonra düzeldi.
Tabi sürekli bu durumda ise büyük ihtimalle virüstür.

Bu linkide incelemeni tavsiye ederim.(Üstteki gibi üyelik gerektirmez) :)

http://www.blogkaan.com/2009/07/svchostexe-virusu-temizlemek.html

Buyur bir link daha.İngilizce fakat biraz İngilizce ile anlayabilirsin sanırım.Olmazsa İngilizcesi iyi olan birisi çeviriversin şunu:)

http://www.ehow.com/how_5132341_remove-svchostexe-virus.html

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
windows update yaparkende işlemciyi kullanıyor svchost ama tabi devamlı bi problemse muhtamel virüstür arkadaşların verdiği öneriler çözüm olur umarım..

talha_252

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hem suçlu hem güçlü. illa üye mi olalım sitene? senin üye çekmeye çalıştığın heryerden belli. burda paylaşamıyor musun? :hammer:
Ahahaa :) Evet illa üye ol siteme :p Arkadaşlar yaygaraya vermeye gerek yok ben o arkadaş özelden çözümü gönderdim zaten ÜYE OLMASINA GEREK KALMADAN! O siteyi biraz bilseniz sitenin bnm olup olamayacağını anlarsınz zaten.Neyse ne kadar dil döksem boşuna ben arkadaşa zaten yardımcı oldum keşke siz de olabilseniz..