Google Maps'ten Sokak Görüntüleri

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Google'ın keşfiâlem aracı Google Maps bazı yerlerde sokakların gerçek görüntülerini de sağlamaya başladı. Ayrıntılı bilgi ve görüntüler için okumaya devam edin.<br /><br />Google Maps, dünyayı keşfetmemizde artık bambaşka bir yol ile yanımızda: Sokak seviyesi. Bu hizmet şimdilik çok kısıtlı bir alan için geçerli olsa da, desteklenen yerlerde göreceğiniz "Sokak Görüntüsü" düğmesine bastığınızda, görüntü alabileceğiniz yerlerin mavi ile işaretlendiğine şahit olacaksınız. Sokak boyunca istediğiniz yöne gitmek için beyaz okları ya da klavyenin yön tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca görüntüyü döndürebilir ve panoramik görünümün tadını çıkartabilirsiniz.<br /><br />
maps-street-views-2.jpg
<br /><br />
maps-street-views-3.jpg
<br /><br />
maps-street-views.jpg
<br /><br />Bu özellik şimdilik, Denver, Las Vegas, Miami, New York City, ve the San Francisco Bay Area için geçerli olsada ileride desteklenen yerlerin artması bekleniyor.<br /><br /><br /><br />Google Blogoscoped'dan Philipp Lenssen'in düşüncelerine göre bu özellikler hayret verici fakat detay seviyesini doğru ayarlamak gerekiyor (özel yerlerin görüntüleri, insanların özel yaşamına dair görüntüler). Şimdi bütün ihtiyacımız olan ise biraz gerçek ses ve farklı yerler ile ilgili bilgiler.<br /><br />Bilgi için: Google Maps<br />Yazar: Aydoğan Karagöz<br />SDN - http://shiftdelete.net

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
O videodaki saçma kostümden ben de istiyorum :D

akifsever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sokakların resimlerini bu araba ile çekiyormuş
360[sup]o[/sup] derece dönen kamerası ufak boyutları ile tüm San Francisco sokaklarını taramış.

kamerası

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Artık kimse ben San Francisco sokaklarını görmedim demez herhalde