TTnetten ücretsiz yasal müzik geliyor

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Haber Kasım Ayına Ait Arattım Ama Sitede Bulamadım Bende Açayım Dedim

Son günlerde aldığım önemli duyumlar bugün güvendiğim bir kaynak tarafından netleştiği için paylaşmak istedim. TTnet 2008 yılı başından itibaren belirli paketlere sahip ADSL abonelerine MÜYAP bünyesinde yer alan tüm eserleri ücretsiz indirmeye imkan tanıyor olacakmış.

Konuyla ilgili aldığım farklı duyumlar TTnet‘in bu hakkı limitsiz ADSL ya da 49 YTL üstündeki paketler ile birlikte sunacağını gösteriyor. TTnet‘in bu iki modelden birisi ile sağlayacağı ücretsiz yasal müzik indirme hakkı internet kullanıcılarının yüz binlerce şarkıya kolaylıkla sahip olmalarını sağlayacak.

Çok kesin olmamakla birlikte konuyla ilgili aldığım duyumlar söz konusu işbirliği ile ilgili TTnet‘in MÜYAP‘a $3 milyon ödediği yönünde oldu.

Ülkemizde yasal müzik satışı ile ilgili Power Club ve Doğan Grubu‘na ait Muzi‘nin (artık ekolay.net bünyesinde) girişimleri olmuştu. Power Club yayına girdikten sonra Pepsi ile yapmış olduğu işbirliği ile başarılı olmuş ancak Muzi almış olduğu lisanslarla yarattığı maliyeti satışlarla karşılayamayınca ücretsiz dağıtıma geçmişti. MÜYAP‘ın önceleri Power Club ve Muzi ile yapmış olduğu anlaşmaların her birinin yaklaşık $400 bin seviyesinde olduğu düşünülürse TTnet anlaşmasının oldukça büyük ve önemli olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

TTnet‘in benzer bir anlaşmayı video alanında da gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü de duyduğumu belirtmek isterim.

Global internet servis sağlayıcıların dünyada satış stratejilerini ve sunmuş oldukları paket seçeneklerini düşünürsek TTnet‘in Türkiye’de ADSL paketlerini ilerleyen dönemlerde ücretsiz müzik, ücretsiz video hatta IPTV seçenekleri ile sunmayı planladığını kurgulamak çok zor olmuyor.

Konuyla ilgili şirket tarafından henüz yapılmış bir açıklama yok, ancak anlaşmanın ülkemizdeki yasadışı müzik indirme konusunda önemli bir azalmaya sebep olacağı kesin. Ayrıca yasal müzik satışı alanında planları olan şirketler için dikkat edilmesi gerektiği de oldukça önemli.

kaynak:http://www.webrazzi.com/2007/11/27/ttnetten-ucretsiz-yasal-muzik-geliyor/

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
iyi bir arşiv olacaksa neden olmasın, zaten normalde indirince kotadan yiyor ödesin paşa paşa telekom :*

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
helal olsun telekom bee yaparsa hakkaten beni kandırmayı başardı :D :D :D

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Telif Hakları ücretleri düşmedikçe bu ülkede korsan azalmaz

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
kibrislee dedi ki:
ay sonu fatura etmez inşallah :)

cevap geldi sanırım :*

TTnet müthiş bir kampanyaya imza atıyor. Herkese bedava Tarkan ve onbinlerce şarkı indirme hakkı...
TTnet, ayda 2 YTL fazla ödeme yapan ADSL abonelerine Tarkan'ın yeni albümünü indirme imkânı sunacak. 5 YTL fazla ödeme yapan abone de 83 bin Türkçe şarkıyı yükleyebilecek..

Hızlı internet yarışına bedava müzik hizmeti de girmeye başladı. Yeni yılda tanıtımlarını Metamorfoz adlı yeni albümünü çıkaran Tarkan'la yapmaya karar veren TTnet, ADSL abonelerine ayda ekstra 2 veya 5 YTL ödeyerek bedava müzik indirme fırsatı sunacak.

3 Ocak'ta Tarkan'ın da katılacağı basın toplantısıyla duyurulacak servisle birlikte bedava müzik için ilk yasal girişim başlamış olacak. Servis bir aksilik olmazsa 3 Ocak 2008'de kullanıma sunulacak. Şirketin www.ttnetmuzik.com adresinden indirilebilecek şarkılar için ayda 29 YTL ücret ödeyen TTnet abonesi 31 YTL ödeyerek Tarkan'ın Metamorfoz adlı albümünü bedava indirecek.

'KORSANA DARBE OLACAK'

TTnet, MÜYAP ile yaptığı anlaşma ile de 83 bin şarkıyı ayda 5 YTL fazla ödemeyi kabul eden abonelere ücretsiz olarak sunacak. Şarkılar 3 ayrı bilgisayara, iPod'a veya CD'ye kaydedilebilecek.

Yeni servisle birlikte TTnet, korsan müzik dağıtımına darbe vurmayı hedefliyor. TTnet Genel Müdürü Okay Eğdirici bu servisle birlikte yasadışı bir pazarın yasal hale geleceğini belirterek, "Artık eser sahipleri, yorumcular, müzisyenler hakettiği değeri internet ortamında da elde edecek. Bu hizmetle birlikte müzik şirketleri için farklı bir pazarlama kanalı oluşacak. Bu servisi yenileri izleyecek" dedi. Şu anda Türkçe şarkılar pazarın yüzde 90'ı olduğu kaydeden Eğdirici, yabancı müzikler için de büyük stüdyolarla anlaşma aşamasında olduklarını dile getirdi.

TTnet MUZİK COŞACAK

* ttnetmuzik.com sitesine üye olan ttnet ADSL abonesi, kullanıcı adı ve şifresi ile müzik indirebilecek.

* TTnet aboneleri her ay ödediği ADSL ücretine ek olarak 2 YTL fazla ödeyerek Tarkan'ın yeni albümünü indirecek.

* TTnet aboneleri her ay ödediği ADSL ücretine ek olarak 5 YTL öderse 83 bin Türkçe şarkıyı indirebilecek.

* Şarkılar 3 ayrı bilgisayara indirilebilecek.

* İndirilen şarkılar iPod veya farklı müzik çalara, CD'lere kaydedilebilecek.

kaynak

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Umarım şarkıların albüm bilgileri ve kapak resimleri doğru düzgün olur. Hatta amazon freedb ve musicbrainz gibi site yaparlarsa kendi müzik arşivimizi bu siteden scriptler kullanarak güncelleyebiliriz.

TheNorth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Detaylı bilgi

1.TTNetMuzik.com / TTNet Müzik Portali, TTNetMüzik Nedir ?
TTNetMüzik, TTNet ADSL kullanıcılarına, çok geniş bir repertuarla yerli müzik eserlerini yasal olarak bilgisayarlarına indirme ve dinleme hakkı sağlayan, ayrıca müzik dünyasındaki gelişmeleri takip edebilmeleri amacıyla çeşitli haberler ve etkinlikler hakkında bilgiler sunan, sevdiğiniz sanatçılara ait fotoğraflar ve röportajların yer alacağı müzik portalidir.

2.TTNetMüzik’e nasıl üye olacağım ?
TTNetMüzik’e www.ttnetmuzik.com adresinden giriş yaptıktan sonra üye ol tuşuna basarak üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. Siteye üye olabilmeniz için size TTMail e-posta adresiniz sorulacak, TTNetMüzik üyelik şifreniz ttmail.com uzantılı e-posta adresinize gönderilecektir. Üyelik başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ttmail.com e-posta adresinizi kontrol ediniz. TTMail kullanıcı adınız ve TTMail e-posta kutunuza gelen şifre ile TTNetMüzik’e girerek hizmetlerimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
TTMail, TTNet’in tüm ADSL abonelerine sunduğu ücretsiz e-posta servisidir.

3.TTNetMüzik’in web adresi nedir ?
www.ttnetmuzik.com

4.ADSL aboneliğimin tipine göre TTNetMüzik üyeliğim de değişiyor mu ?
Evet; en düşük hız ve kotaya sahip 1Mbps hız ve 4GB kotalı paket abonelerimiz TTNetMüzik Standart üyelik kapsamında her ay 10 adet müzik parçasını bilgisayarlarına indirebilir ve dinleyebilirler. 1Mbps hız ve 4 GB kotalı paket haricindeki tüm ADSL abonelik paketleri sahibi kullanıcılarımız sahip oldukları TTNetMüzik Gold üyelik kapsamında ayda 500 adet müzik parçasını bilgisayarlarına indirebilir, bu şarkı ya da şarkıları toplamda ayda 100 defayı aşmayacak sefer CD’ye kaydedebilir ve taşınabilir müzik çalarlarında dinleyebilirler.

5.Ay içinde ADSL bağlantı paketimi değiştirdim, TTNetMuzik üyeliğim de değişir mi ?
Evet , ADSL aboneliğiniz değiştiğinde TTNetMüzik üyelik haklarınız değişecektir. 1M 4GB ADSL paketi abonesi iken daha yüksek hız ve/veya kotaya sahip bir pakete veya kotasız bir pakete geçerseniz yeni paketinize tanınan TTNetMüzik Gold üyelik haklarından hemen yararlanmaya başlarsınız.

6.Mevcut ADSL 1Mbps hız, 4GB kotalı paket aboneliğimi değiştirmeden ayda 500 şarkıyı indirebilmemin bir imkanı var mı ?
Evet, 1M 4GB müşterileri TTNetmuzikGold Üyelik’e 29 Şubat 2008 tarihine kadar çok özel fiyat ile ayda sadece 2 YTL ödeyerek üye olabilir ve 1Mbps/6GB ve üstü abonelerinin yaralandığı Gold Üyelik haklarından siz de yararlanabilirsiniz*. Gold üyelik haklarından hemen yararlanmak için şimdi 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezini arayarak paketinizi başlatabilirsiniz. 1 Temmuz 2008’den itibaren TTNetMüzik Gold üyelik aylık ücreti 5 YTL olacaktır. Kampanyadan yararlanan ve 1 Temmuz 2008 tarihinden önce paket aboneliğini iptal ettiten müşterilerden; bir defaya mahsus 10 YTL Gold Üyelik iptal ücreti alınacaktır.
*: Müzik Paketi abonelerinin ADSL hızı ve kotası değişmez. Sadece müzik indirme hakları değişir.

7.TNetMüzik’e üye olamıyorum ?
TTNetMüzik’e üye olmak için öncelikle TTNET ADSL abonesi olmanız gerekir. Bunun yanısıra ücretsiz TTMail e-posta hizmetini almış olmanız ve bu e-mail hesabına erişebiliyor olmanız gerekir, www.ttnetmüzik.com portaline erişim için şifreniz ttmail.com uzantılı eposta adresinize gönderilecektir.

8.Siteye üye oldum, şifrem gelmedi, ne yapmalıyım ?
Böyle bir durumda TTMail e-posta adresinizle tekrar üye olmayı deneyerek şifrenizin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Probleminiz devam ederse 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayarak destek alabilirsiniz.

9.TTNetMüzik Şifremi aldım; giriş yapamıyorum ?
TTNet aboneliğinizin devam edip etmediğinizi kontrol ediniz. Eğer aboneliğiniz sona erdiyse portale erişiminiz engellenmiştir. TTNet ADSL aboneliğinizi tekrar başlatmak için www.ttnet.net.tr üzerinden online başvuru yapabilir veya size en yakın TTNet ADSL satış noktasına uğrayabilirsiniz. Eğer TTNet aboneliğiniz devam ediyorsa kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girip girmediğinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz.

10.TTNetMüzik’e üye oldum ancak şarkı indiremiyorum ?
Müzik parçalarını indiremiyorsanız TTNetMüzik üyeliğinizi ve doğru şifreyi kullanıp kullanmadığınızı tekrar kontrol ediniz. Eğer üye iseniz, www.ttnetmuzik.com adresinden oturum açıp açmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Oturum açmış iseniz, üyeliğinizi kontrol ederek Standart Üyeliğe (1Mbps / 4GB) sahip olup olmadığınızı öğreniniz. Eğer Standart Üyeliğe sahip kullanıcıysanız aylık müzik indirme kotanızı aşmış olabilirsiniz. Bu durumda 1Mbps/6GB ve üstü abonelik paketlerinden birine geçebilir ya da ADSL abonelik paketini değiştirmeden, TTNetMüzik Gold üyelik paketini 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezini arayarak satın alabilir ve Gold Üyelik haklarına sahip olabilirsiniz. Eğer oturum açmış ve üst abonelik paketlerinden birine aboneyseniz (TTNetMüzik Gold Üye) ya da Standart Üye olup olup kotanızı doldurmadıysanız tarayıcı ayarlarınızı kontrol ederek şarkıyı indirmeyi tekrar denemeniz gerekir. Hala sorun yaşıyorsanız, 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

11.Şifremi unuttum, yeniden şifre alabilmek için ne yapmalıyım ?
Sitedeki şifremi unuttum linkine tıklayıp çıkan formda TTMail e-posta adresinizi girdiğiniz takdirde şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

12.TTNet Müzik Arşivinde Kaç adet Şarkı var ?
MÜ-YAP kataloğunda bulunan şanatçı ve yapımcılara ait 80.000’e yakın yerli repertuar TTNetMüzik arşivinde yer almaktadır.

13.Site bahsedilen MÜ-YAP neyin kısaltmasıdır, ne anlama geliyor ?
MÜ-YAP, Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği, fonogram yapımcılarının bir araya gelerek oluşturduğu, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun 42. maddesi gereğince kurulmuş olan bir meslek birliğidir. Bakanlar Kurulunun 22/11/2001 gün ve 2001/3329 sayılı kararı ile de, IFPI, Uluslararası Fonogram Endüstrisi Birliği'nin Türkiye Milli Grubu olarak tescil edilmiştir.
MÜ-YAP'a üye 72 tüzel kişilik sahibi şirket bulunmakta ve bunlar üretim bakımından Türkiye Müzik Endüstrisi'nin yüzde 80'lik bir kısmını; yabancı repertuarın tamamını temsil etmektedir. MÜ-YAP, her türlü izinleri alarak ve bedellerini ödeyerek, icra ve temsili sonucunda plak, kaset, CD vb. ses taşıyıcılarına tespitini yaparak, sadece bedeli karşılığı dinleyiciye ulaştırmak amacıyla piyasaya sunan müzik yapımcısı üyelerinin verdiği yetki belgeleri ile, Türkiye ve dünyanın her yerinden yerli ve yabancı repertuarlara ait albümlerin en büyük bölümünün haklarını korumaktadır. F.S.E.K'in 80. Md. gereğince üyelerine ait hakların kullanımına, bu yetki belgelerinin kapsamı içinde izin verme yetkisine sahip tek kuruluştur. Daha fazla bilgi için : http://www.mu-yap.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

14.Siteye yurtdışından da erişebilir miyim? Şarkıları indirebilir miyim?
Siteye herhangi bir İnternet bağlantısı ile erişebilirsiniz ancak sitede yer alan eserleri yurt dışından bağlandığınızda indiremezsiniz. Yurt içinde ise, şarkı indirebilmek için TTNet Müzik kullanıcı isim ve şifreniz ile erişmeniz yeterlidir.

15.İstediğim bir sanatçının albümünü ya da şarkısını bu sitede bulamadım ?
Aradığınız albüm ya da sanatçının yapım şirketi MÜ-YAP Meslek Birlikleri üyesi değildir ya da albümün yapım şirketi üye olsa bile henüz MÜ-YAP dijital kataloguna eklenmemiş olabilir.

16.En popüler kategorisi neye göre belirleniyor ?
En popüler kategorisi, kullanıcılar tarafından en çok indirilen şarkı ve albümlere göre belirlenmektedir.

17.Site içinde şarkıları nasıl ararım ?
Site içindeki arama motoruna ilgilendiğiniz şarkının adını veya şarkıcı adını ya da albümün ismini yazarak arama yapabilirsiniz.

18.Sitedeki bazı resimleri göremiyorum ?
Sitedeki bazı bölümler Macromedia Flash desteği gerektirmektedir. Eğer bilgisayarınızda Macromedia Flash Player yoksa bu alanları göremezsiniz.

19.Siteden indirilen şarkıların formatı nedir?
Sistemden sağlanan müzik içerikleri Windows Media Audio (WMA) formatındadır.

20.İndirdiğim şarkıları dinleyebilmek için minumum sistem gereksinimi nedir?
Yüklediğiniz içerikleri kullanabilmek için en az Windows XP işletim sistemi ve Windows Media Player versiyon 10 bilgisayarınızda yüklü olmalıdır.

21.İndirdiğim şarkılardan müzik CD’si yaratabilir miyim ?
Evet, TTNetMüzik Gold üyelik sahibi iseniz indirdiğiniz müzik parçalarını, 100 kere ile sınırlı olmak üzere CD’ye yazabilirsiniz. Örnek olarak; bir şarkıyı, bir kere CD’ye yazdığınızda aylık hakkınız olan 100’den 1 hak eksilecektir. Aynı şarkıyı bir kez daha bir CD’ye yazarsanız, bu durumda yine kalan haklarınızdan 1 adet hakkınız daha eksilecektir.

22.Müzik indirmek için kullanacağım bilgisayar ve müzik çalar adedinde kısıt var mı?
TTNetMüzik’ten faydalanırken indirdiğiniz parçaları aktif abonelik periyodu içinde en fazla 3 farklı bilgisayarda çalabilir, bu eserleri 2 farklı müzik çalar cihaza aktarabilirsiniz.

23.TTNetMüzik Aktif Abonelik Periyodu Nedir ?
Aktif abonelik periyodu, her ayın ilk günü ile son günü arasındaki süredir.

24.İndirdiğim şarkıları kısa süre öncesine kadar dinleyebiliyordum, şu anda dinleyemiyorum. Neden, ne yapmalıyım ?
TTNetMüzik’e her ay en az bir defa giriş yapmalısınız. Giriş yaptığınızda, müzik indirme ve dinlemek için gerekli lisanslar yenilenmektedir. ADSL aboneliğiniz aktif ise TTNetMüzik’e girdikten sonra, daha önce indirmiş olduğunuz parçaları da dinleyebilirsiniz.

25.Windows Media Player v10’u nerden yükleyebilirim ?
www.microsoft.com.tr adresinden ya da portal anasayfadaki (ttnetmuzik.com) Windows Media Player logosuna tıklayarak ilgili programın menüsüne ulaşabilirsiniz .

26.İndirdiğim şarkıları yükledikten sonra Windows Media Player “Güvenlik Güncellemesi” uyarısı veriyor. Bu ne demek?
Yüklenilen içerikler yasal kullanıma olanak sağlamak için DRM (Digital Rights Management- Dijital Haklar Yönetimi) teknolojisi ile korunur. DRM teknolojisi ile korunan içerikleri kullanabilmek için bir defalık bu güvenlik güncellemesi yapılmalıdır. Bu güvenlik güncellemesi Microsoft a ait bir siteden yapılmaktadır.

27.İndirdiğim şarkıları çalıştırmak isteyince “Windows Media Player veya Internet Explorer ActiveX Güvenlik Uyarısı” veriyor. Bu ne demek?
DRM (Dijital Haklar Yönetimi) korumalı içerikleri kullanabilmek için gerekli lisans dosyası “Internet Explorer” aracılığıyla kurulur. TTNetMüzik için Internet tarayıcınızın ayarlarından “Active X kullanımını aktif et” izni verilmelidir.

28.İndirdiğim şarkıları çalıştırmak isteyince “Lisans Yüklemesi Yapıldı” uyarısı çıkıyor. Bu ne demek?
Yüklenen müzik şarkısına ait lisans dosyası kurulmuş demektir. Windows Media Player üzerinden Play / Oynat tuşuna basarak indirdiğiniz içerikleri dinleyebilirsiniz.

29.Desteklenen taşınabilir müzik çalarlar hangileri?
Desteklenen cihazlar listesi için : http://www.playsforsure.com sitesini ziyaret ederek güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

30.İndirdiğim şarkıları çalmak isteyince “Bu içeriğin lisans yüklemesi daha önce yapılmış” uyarısı çıkıyor. Bu ne demek, ne yapmalıyım?
İçeriklere ait lisans dosyasının izin verilen kurulum / bilgisayar sayısı aşılmış demektir. İndirdiğiniz eserlerin başka kişilerin eline geçmediğinden emin olunuz.

31.İndirdiğim şarkıları yüklemek istediğimde “Aboneliğiniz kapalı durumdadır” ” uyarısı veriyor. Bu ne demek, ne yapmalıyım?
Bu uyarı aktif bir TTNet ADSL aboneliğinizin bulunmadığını belirtmektedir. TTNet ADSL aboneliğiniz hala devam ediyor ve bu mesajın hatalı olduğunu düşünüyorsanız, 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayarak lütfen abonelik bilgilerinizi kontrol ediniz.

32.İndirdiğim şarkıları çalmak isteyince “Aktif bir aboneliğiniz bulunmamaktadır” uyarısı çıkıyor?
Bu hatayı alıyorsanız, halen TTNet ADSL Aboneliğiniz yok demektir. İndirdiğiniz eserleri dinlemeye devam edebilmeniz için ADSL aboneliğinizin devam etmesi ve ayda en az bir kez TTNetMüzik’e giriş yapmış olmanız gerekmektedir. TTNet ADSL abonesi olmak için www.ttnet.net.tr adresinden abonelik başvurusu yapabilir, 4440 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayabilir ya da en yakın TTNet ADSL satış noktasına uğrayarak TTNet ADSL aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Aboneliğiniz devam ediyor ve bu uyarının hatalı olduğunu düşünüyorsanız yardım için lütfen 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayınız..

33.İçeriği çalıştırmak isteyince “Kullandığınız Media Player’ ın versiyonunu yükseltmeniz gerekmektedir” uyarısı çıkıyor?
İçerikleri kullanabilmek için en az Windows Media Player Versiyon 10 gerekmektedir.

34.Bilgisayarımı yeniden kurdum, içerikleri kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?
Bilgisayarın yeniden kurulması durumunda lisans dosyaları silinmiş demektir. Talebinizin doğrulanmasının ardından lisans kurulum hakkı verilecektir. www.ttnetmuzik.com sitesinde tekrar oturup açarak lisans bilgilerinin yenilenmesini sağlayınız. Yardım için 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

35.1M 4GB müşterisiyim ve TTNetMüzik Gold Üyeliği almıştım. Şimdi ise, ADSL üst paketlerden birine geçmek istiyorum. Daha önce indirdiğim müziklerimi yeni ADSL aboneliğimde de dinleyebilecek miyim ?
TTNetMüzik üyelik bilgileriniz TTNet ADSL paket aboneliğinize göre güncellenmektedir. TTNet ADSL paket değişikliğinden sonra sorun yaşarsanız 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayarak destek alabilirsiniz.

36.Bilgisayarıma indirdiğim şarkıları Cep Telefonumda çalabilecek miyim?
Hayır. Sitede yer alan parçalar sadece bilgisayar üzerinde dinlemeye, CD’ye yazmaya ve müzikçalara aktarmaya uygun formatta sunulmaktadır. Bu eserleri dinlemenizi sağlayacak uygun yazılım bulunmadığı takdirde (Windows Media Player v10 destekli el bilgisayarları hariç) cep telefonlarınızda bu şarkıları dinleyemezsiniz.

37.Yasal olmayan bir Windows işletim sistemi kullanmaktayım. Windows media player 10’un daha altında bir versiyona sahibim. TTNetMüzik’ten faydalanabilir miyim?

Yasal, lisanslı Windows İşletim sistemi kulanmayn kullanıcılar Mevcut Media Player programlarını Media Player v10’a yükseltemezler. Dolayısı ile TTNetMüzik’i kullanamayacaklardır. Microsoft Firması lisans sahibi olmayan Windows kullanıcılarının programlarının versiyon güncelleştirmelerini gerçekleştirmemektedir.

38.Windows Media Player V11 ve yeni çıkacak olan üst sürümleri yüklediğimde önceden indirdiğim şarkıları dinlemeye devam edebilecek miyim ?
Windows Media Player v11 desteklenmektedir. Olası daha üst versiyonlarında yeni yüklenen WMP versiyonunun sitede kullanılan koruma metoduyla uyumlu olması şartıyla dinlemeye devam edebilirsiniz.

scorpion20

Asistan
Reaksiyon puanı
1
puffffffff..... 1024 kotalıya ayda 10 sarkı hakkı

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Korsana devam!... Polimiğe giremem türk telekomla... 120gb mp3 arşivim var

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ahlaksızlar.
Ayda 5 YTL, bir albüm ücreti. (Yeterince yüksek)
Yılda 60 YTL.. Neresi ücretsiz? 3 bilgisayara kaydedilebilirmiş..
Bunu görünce çok şaşırmıştım, şimdi kokusu çıktı.
Kullanan herkes ya zararda olacak, ya da kurallara uymadan indirecek.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Şu lisasnlama olayı çok acayip şimdi ben ayda 5lira fazla verip indirdim baya bir albüm, ama öteki ay TTnet aboneliğimi kestim noluyor ??? internetten lisans güncellemediğim için çalmıyor şarkı !!! 3 bilgisayardan fazla yere de kopyalayamayacakmışım :^) bu kadar da olmaz yani her bedavanın altından bir kurt mu çıkacak elbet :mad:

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
nasıl yani ttnet aboneliği kesilirse müzikler dinlenemiyormu yani

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
yo dinleniyoda yasa dışı oluyo galiba :)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşlar durun yaw.Ne ücreti hiçbir ücret filan yok ortada.Zaten ayda yeterince fatura ücreti ödüyoruz.Sadece kotalı arkadaşlar gold üyeliğe geçmek için para ödeyecek o kadar.Onun dışında herkeze ücretsiz.sadece kotasızlar ayda 500 kotalılar 100 şarkı indirebilecek.kotasızlarda gold üyeliğe geçerek şarkı limitlerini 500 şarkı yapabilirler.Kotasızlar doğuştan gold üyeliğe sahip...

eeaks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar indirdiğiniz müzikler telefonlarda çalmayacak. birde 1MB/4GB için 10 şarkı, bir üst aboneler için 500 şarkı arada büyük bir uçurum var​

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
TTnetin yaptığı işten hayır gelir mi ?

Hem öyle acayip bir kalitede yok 128 kbps kalitede. Yok ttmail alacksın falan filan bir sürü dert.

Onu yapacağına rapid premium al daha iyi :D

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
benim anlamadığım adsl kullanımını iptal edersek müziklerimizin lisansı kalkıyormu ???

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Çocuk oyuncağı mı bu lisansı bir verip bir geri alıyorlar ?

Ttnetin söyledikleri ile yaptıkları birbirini tutmadı yine.

Olan yine bize olacak

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
33. İndirdiğim şarkıları çalmak isteyince “Aktif bir aboneliğiniz bulunmamaktadır” uyarısı çıkıyor?

Bu hatayı alıyorsanız, halen TTNet ADSL Aboneliğiniz yok demektir. İndirdiğiniz eserleri dinlemeye devam edebilmeniz için ADSL aboneliğinizin devam etmesi ve ayda en az bir kez TTNetMüzik’e giriş yapmış olmanız gerekmektedir. TTNet ADSL abonesi olmak için www.ttnet.net.tr adresinden abonelik başvurusu yapabilir, 4440 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayabilir ya da en yakın TTNet ADSL satış noktasına uğrayarak TTNet ADSL aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Aboneliğiniz devam ediyor ve bu uyarının hatalı olduğunu düşünüyorsanız yardım için lütfen 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi’ni arayınız..

kaynak:http://www.ttnetmuzik.com/Sayfalar/Yardim.aspx

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ya arkadaşlar ben bir şarkı indirdim boyutu 1kb falan neden böyle oldu nerde yanlış yaptım acaba