Daha Etkin Disk Birleştirme

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Ultra Defrag adlı yazılım, özellikle birleştirme arabirimi olmayan Windows Vista kullanıcılarını oldukça sevindirecek bir araç. Ayrıca açık kaynak kodlu ve ücretsiz.

Sabit diskinizi birleştirmek, sürekli ve düzenli olarak yapmanız gereken ve sistem sağlığını sürdürmek için kaçınılmaz bir işlemdir. Diğer taraftan özel olarak hangi dosyaların dağıldığını bilmek ve bunları ayrıntılı şekilde incelemek de sistem sağlığı açısından önemli bir bilgi sağlar. Her ne kadar Windows XP'ye kadar bu bilgilendirici arabirim korunduysa da nedense Windows Vista'da sadece birleştirilme işleminin yapıldığı kısmı görebilir olduk. Bu durum deneyimli kullanıcılar için önemli bir sorun ve daha önce de yaptığımız gibi disk birleştirme alternatiflerini size sunmaya devam ediyoruz.

Ultra Defrag: Her Windows İçin

ultradefrag400.jpg

Ultra Defrag yazılımının en önemli özelliği hem 32 bit hem de 64 bit Windows işletim sistemlerinde çalışabilmesi. Tamamen C dilinde kodlandığı belirtilen yazılım üç farklı sürümle geliyor. Bu sürümler arasındaki farkı indirme bağlantılarının yanında belirttik. Bu arada, yazılımın Windows Vista altında çalışabilmesi için sürücü denetimini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

İndirin

:: 32 bit (x86) Windows
:: 64 bit (x86-64) Windows
:: 64 bit (doğal 64 bit, Itanium)

Bilgi için: Ultra Defrag
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Itanium ne oluyor?
Ben vistada AusLogics Disk Defrag kullanıyorum çok güzel ve ücretsiz..

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Program yüzünden pc'm mavi ekran verdi ve format attım :(

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bu program iyimi kötümü biri açıklasa adam format atmış

heygidin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler haber için,

Alternatif olarak auslogics disk defrag programını önerebilirim arkadaşlar o programda bir başka haberde verilmişti sanırım...(Ücretsizdir)

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
program yüzünden format mı attın :S

indirmiyim ozmaan ;)

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Talha Ertunç dedi ki:

hatanın Ultra Defrag programından kaynaklandıpını zannetmiyorum :^) hangi program olursa olsun defragment yaparken programı kapamak, ara verip iptal etmek, sonlandırmak, pc kaoamak bu tür hatalara gebedir.

bende AusLogics Disk Defrag programını öneririm !!! arayüzü daha güzel ve tüm kullanıcı gurupları sorunsuz kullanabilir ve vista ile uyumlu.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bende şöyle diyim ozaman :) yeni çıkan donanımlardan sonra bu işlemi gereksiz görüyorum ;)

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
birleştirme bitti dedi ve kendi program kapandı mavi ekran geldi

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Talha Ertunç dedi ki:
En ufak şeyden formata gitmeniz saçma değil mi? Sistem geri yüklemesi, güvenli kipi, ms-dos'u yok mu bu işin? hdd öldürürsünüz...

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
emubaltaci dedi ki:
bende şöyle diyim ozaman :) yeni çıkan donanımlardan sonra bu işlemi gereksiz görüyorum ;)
Bir ihtimal.. Ne olursa olsun Disk birleştiriciyi 3 4 ayda bir kullanmayı öneririm...

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
XP açılmıyordu direk bot taraması yaptıktan sonra lak mavi ekran

Son mesajlar