Bir zamanlar genç kızların rüyasıydı...

Bu konuyu okuyanlar

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
12.jpg

Ses Dergisi´nin 1973 yılında düzenlediği güzellik yarışmasında kral seçilip Yeşilçam´a adım atan, yıllarca genç kızların hayallerini süsleyen yakışıklı jön Mesut Engin (55), artık tanınmayacak halde.
Parasız pulsuz kimsesiz kalan eski Yeşilçam yıldızı İzmir´de otobüs durağında yaşıyor. Engin, çevre sakinlerinin verdiği yiyeceklerle karnını doyurup sefil bir hayat yaşıyor.
Kral seçildikten sonra mankenlik ve fotomodellik yapan, gerçek adı Mesut Kundak olan Aydın´ın Söke İlçesi doğumlu Mesut Engin, bugüne kadar, Yeşilçam´ın ünlü artistleri Kadir İnanır, Ayhan Işık ve Perihan Savaşla birlikte kamere karşısına geçmişti.

11.jpg

31 filmde başrol oynayan, ``Sevmek'', ``Yedi Evlat iki Damat'', ``Tuğrul'', "Özleyiş'' ve ``Yazık Oldu Yarınlara'' adlı fimleri unutulmayan Mesut Engin´in hayatı 1976 yılında geçirdiği trafik kazasıyla değişti, karardı. Sağ bileğinin sinirleri kesilen genç aktör, hayata küstü ve alkolle tanıştı. 30 yaşında İstanbul´un varlıklı ailelerinden Asiye Gençağaoğlu ile nişanlanıp güzellik salonu işletmeye başlayan Engin, sinema dünyasından tek bir destek görmedi, kahroldu.
Yakışıklı aktör, girdiği bunalımdan kurtuluşu içki şişelerinde aramayı artırınca işini de, şöhretini de kaybetti. Kendine yeni bir yaşam kurma mücadelesi veren Engin, uzun yıllar alkolden kurtulmaya çalıştı ve 2003´te bağımlılıktan kurtuldu.
Bir zamanlar otellerin kral dairelerinde yatan Mesut Engin, şimdi ise İzmir´in Bornova İlçesi´nde Karayolları Bölge Müdürlüğü´nün karşısında bulunan Ağaçlı Yol´da otobüs duraklarında banklarda yatıyor.
Gerçek adını gizleyip, kendini Mustafa diye tanıtan Mesut Engin, derdini, sıkıntısını kimseyle paylaşmıyor. Çevrede esnafın `dede' diye hitap ettiği Engin, ikram edilen yemekleri de kabul etmiyor. Bir tek kendisine yardım eden bekçilerden sigara ve çay alıyor. İki yıldır kaldığı otobüs durağında gündüzleri yol boyunca gidip gelen Engin´in zararsız, kendi halinde bir insan olduğunu belirten çevre sakinleri, ``Çocuklarımızla sohbet ediyor. Hiçbiri onun bu halinden ürkmüyor" dedi.
Kendisine ne zamandır burada yaşadığını soran gazetecilere, çelişkili konuşan ve söylenen ünlü artislerin isimlerini hatırlayan Mesut Engin, ``Ben ne zaman geldiğimi bilmiyorum. Şöhret güzeldi. Burada da mutluyum. Geceleri çok soğuk oluyor. Otobüs durağı benim evim, herşeyim. Siz film mi çekmeye geldiniz? Para verirseniz ben de, filmde oynarım'' dedi. Engin´in birbirinden kopuk ve tutarsız cümleleri dikkat çekti.

Fotolar için tıklayın.

Kaynak: Milliyet

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ne oldum dememeli,nolucamm demelii örnekk ortadaa

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Yalnız haber pek bi Kalp Gözü formatında olmuş, ilginç. Adam da ilginç, hatırlarım sırf yüzü güzeldi, oyunculuk falan hak getire (o dönemki birçok film artisti gibi). Yazık.

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
haberde ilk sakallı halini görerek tıklamış, saddam için bu başlık atıldığını sanmıştım.. benzetmişim.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Hayat budur,hatırlıyorum,daha 9 yasındaydım.Babam bir simitçiden simit almıstı,ama onla uzun süre adamla konusmustu..Sordum baba o kadar cok konustugun adam kim diye,bana cevabı su olmustu..
O adamın zamanında büyük bir deri fabrikası vardı,ama su an bak simit satıyor..Ama bunda utanılacak bir durum yok dedi..
Hayat Budur ,, Ne Oldum Degil Ne Olacam Demeli...
Rabbimiz yasantımız boyunca bizlere hep hayırlı olan durumları yaşatsın..

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
üzüldüm gerçekten zor bi durum

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Haber tam olarak olayı yansıtmak için değil sanki istenilen birşey varda ona dayatma yapıyormuş gibi yazılmış,herşey nasıl baktığınıza bağlıdır yinede.

Hızlı şöhret,hızlı düşüş getirmiş sadece Mesut Engin değil bir çok hızlı parlayan yeşilçam artisti şuan İzmir sokaklarında vb yerlerde kalıyorlar,bir kaçı unutulmaz oldu o kadar...