Win7 google chrome (plugin)

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
arkadaşlarr, bilen biri yardımcı olursa bana sevinirim...sorunum şu:

ben google chrome kullanıyorum, windows media player plugin yüklemem gerekiyor.
normalde 5-6 kere indirdim kaç kez denediysem de çalışmıyor.
chrome bu aşağıdaki linke yönlendiriyor burda firefox yazıyor ama demek ki chrome ile de uyumlu

http://port25.technet.com/pages/windows-media-player-firefox-plugin-download.aspx

sonra fark ettim ki bunun windows 7 ile uyumluluğu yazmıyor. çalışmamasının sebebi bu mu yoksa başka bir olay mı var?

özellikle win 7 kullanıp chrome'da windows media player plugin kurmuş olan biri veya yardımcı olabileceğini düşünenler cevaplarınızı bekliyorum....

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
çözüm sunabilecek kimse yok mu??

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Aynı sorun bendede vardı sorunu şöyle çözdüm.Şimdi örnek olarak verdiğim burdaki linke gir ve orda kanallar belirecek.Sağ taraftaki kanallardan rastgele birine tıkla.Bunlardan herhangi birine tıkladığında Windows Media Player Eklentisi bulunamadı indirilsinmi diye soracak.[Eğer çıkmazsa farklı kanal dene].Hatta üst taraftan Eklenti Al diye seçenek çkıyor.Ona tıkla ve 10-15 saniye içinde eklentiyi yükleyip halledecek.Sonra C yada D diskinde PFiles adında bir klasör oluşturacak onu sakın silme.Yoksa WMP Plugin çalışmıyor...

Umarım yardımcı olur.Bu şekilde yaptım ve hiçbir sorun kalmadı...

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
alala ben direk kurdum çalışıyor :S windows 7 kullanıyorum..

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
O windows media player plugin'i ben windows 7'de kullanıyorum windows 7 ile uyumlu ama sadece opera ve firefox'ta kullanıyorum chromede çalışıp çalışmadığını denemedim bilmiyorum ama büyük ihtimalle çalışmaz...

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Aynı sorun bendede vardı sorunu şöyle çözdüm.Şimdi örnek olarak verdiğim burdaki linke gir ve orda kanallar belirecek.Sağ taraftaki kanallardan rastgele birine tıkla.Bunlardan herhangi birine tıkladığında Windows Media Player Eklentisi bulunamadı indirilsinmi diye soracak.[Eğer çıkmazsa farklı kanal dene].Hatta üst taraftan Eklenti Al diye seçenek çkıyor.Ona tıkla ve 10-15 saniye içinde eklentiyi yükleyip halledecek.Sonra C yada D diskinde PFiles adında bir klasör oluşturacak onu sakın silme.Yoksa WMP Plugin çalışmıyor...

Umarım yardımcı olur.Bu şekilde yaptım ve hiçbir sorun kalmadı...

çok sağol valla hallettim. önce denedim olmadı sonra C deki PFiles dosyasını komple silip tekrar eklentiyi kurunca çalıştı. tüm eklentiler gitti ama olsun sonunda oldu ya diğerlerini yeniden kurabilirim nasıl olsa. özellikle sana çok teşekkür ederim, cevap yazan diğer arkadaşlar da sağ olsunlar...

hasan_1067

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var da pfiles nereyi silip tekrar yükleyecez

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
C'de PFiles isimli bir klasör olmalı onu silmen lazım. Sonra tekrar yükle, olmadı ben buraya kendi bilgisayarımdakini upload ederim :)

raxes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorunu ben de yaşıyorum win 7 64 bit kullanmaktayım fakat google crom da media player çalışmıyor internet explorerde çalışıyor ama crome da çalışmıyor sizdeki klasörü upload ederseniz memnun olurum

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
aynı sorunu ben de yaşıyorum win 7 64 bit kullanmaktayım fakat google crom da media player çalışmıyor internet explorerde çalışıyor ama crome da çalışmıyor sizdeki klasörü upload ederseniz memnun olurum

SwateR paylaşmış, işini görmezse ben de yeniden upload ederim. :)

raxes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dosyayı indirip attım c ye fakat ne yazıkki çalışmadı sayfayı açınca eklentiyi edinin diyor ve sonrasında bu uyarı çıkıyor

1jcpl.jpg

tH!Ng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Güvenlik Duvarı engelliyordur...

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Üyecik olduğum zamanlar açtığım bir konu :) Hey gidi günler hey...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben burda yazdıklarınızın hepsini denedim yine de açılmıyor

tanerim

Asistan
Reaksiyon puanı
1
chrome bu eklentiyi yüklemeyi yeni sürümde engellemiş. bu eklentiyi chrome kurmak için;
Chrome'da, uzantı eklemek için şu adımları uygulayabilirsiniz:
  1. Uzantı dosyasını web sitesinden indirin ve bilgisayarınıza kaydedin.
  2. Tarayıcı araç çubuğundaki İngiliz anahtarı simgesini tıklayın.
  3. Araçlar > Uzantılar'ı seçin.
  4. Bilgisayarınızda uzantı dosyasını bulun ve Uzantılar sayfasına sürükleyin.
  5. Görünen iletişim kutusunda izin listesini inceleyin. Devam etmek isterseniz Yükle'yi tıklayın.

http://www.interoperabilitybridges.com/ChromeWMP/wmpChrome.crx

cahid öz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
chrome bu eklentiyi yüklemeyi yeni sürümde engellemiş. bu eklentiyi chrome kurmak için;
Chrome'da, uzantı eklemek için şu adımları uygulayabilirsiniz:
  1. Uzantı dosyasını web sitesinden indirin ve bilgisayarınıza kaydedin.
  2. Tarayıcı araç çubuğundaki İngiliz anahtarı simgesini tıklayın.
  3. Araçlar > Uzantılar'ı seçin.
  4. Bilgisayarınızda uzantı dosyasını bulun ve Uzantılar sayfasına sürükleyin.
  5. Görünen iletişim kutusunda izin listesini inceleyin. Devam etmek isterseniz Yükle'yi tıklayın.

http://www.interoperabilitybridges.com/ChromeWMP/wmpChrome.crx
eyvallah... asıl çözüm bu...