Bilgisayar Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

mangacemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar.
Benim bir masaüstü bilgisayarım var fakat açılmıyor. Hiçbir sorun yoktu. Şimdi power düğmesine basıyorum, ışıkları yanıyor, fanları çalışıyor, DVD-RW'nin ışığı yanıp sönüyor fakat açılmıyor.

Önceden 6-7 denemeden sonra açılmıştı. Ekranda bir şeyler yazıyordu. F1 ile devam edilebiliyordu. Benim de işim acele olduğu için F1'e basıp devam etmiştim. Şimdi ise hiç açılmıyor.

Neden olabilir?

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Psunun bütün kablolarını söküp 5 dk felan bekle, bilgisayarın açma kapatma düğmesine belirli aralıklarda bas bırak, daha sonra da defalarca basıp bırak sonra bilgisayarı toparlayıp açılmasını dene. Remleri de çıkar.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Psunun bütün kablolarını söküp 5 dk felan bekle, bilgisayarın açma kapatma düğmesine belirli aralıklarda bas bırak, daha sonra da defalarca basıp bırak sonra bilgisayarı toparlayıp açılmasını dene. Remleri de çıkar.

hocam bilgisayar açılırken ramlerin takılı olması gerekmiyor mu?? :) + kabloları çıkartırken not almayı ya da işaretleme yapmanı öneririm :) kabloları takarken hata yapma olmasın diye :)

***hocam açmaya çalıştığında gelen hatanın resmini keşke çekseydin belki yorum yapabilirdik :) ama açılırsa ve yine hata verirse resmini çekip koy :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
hocam bilgisayar açılırken ramlerin takılı olması gerekmiyor mu?? :) + kabloları çıkartırken not almayı ya da işaretleme yapmanı öneririm :) kabloları takarken hata yapma olmasın diye :)

***hocam açmaya çalıştığında gelen hatanın resmini keşke çekseydin belki yorum yapabilirdik :) ama açılırsa ve yine hata verirse resmini çekip koy :)

Ek olarak remleri çıkarmasını yazmıştım, pc remsiz çalışacak olsa bile bip sesi verirdi ama onda bip sesi vermiyor büyük ihtimalle, aynı sorun başımdan geçti çünkü:hammer:
Ayrıca: Resim koyacak birşey yok, zaten resim de değil o "fotoğraf", bahsettiği yazılar da anakartın yazıları ama o fanlar tek başına döndüğünde çıkan sorunun fotoğraflanmasına gerek yok. Sadece siyah ekran var o kadar.

mangacemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar hata görüntüsü koyamadım çünkü görüntü gelmiyordu. Söylediğim gibi ışıklar, fanlar felan çalışıyordu ama görüntü yoktu.
Kabloları ve ramleri çıkardım. (Bu arada ramsiz açmaya çalışırken bip sesi verdi.) Daha sonra ramleri de takıp yeniden açtım. Aşağıdaki gibi yazı çıkıyor. İlk başta da bu yazı çıkmıştı. Ben F1'e basıp devam etmiştim. Sonra hiç açılmadı. İşte görüntü:
472500aa.JPG

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
yakınlarda bir donanım değişikliği yaptnız mı ? sorun ondan kaynaklanıyor olabilir
ayrıca yaz geldi malumunuz cpu sıcaklıklarımız artıcak bi temizlersen fanını falan açılır :)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
hocam DEL tuşu ile biosa gir ve DEFAULT yap ayarları :) işlemci ile igili bir sorun sanırsam :) işlemcinde overclock sorunu ne olmuş :)

mangacemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarı kardeşim kullanıyordu ve hep üzerinde USB bellek bırakıyordu. Sanırım sorun onddan kaynaklandı. BIOS'a girip ayarları sıfırladım. Şimdi sorunsuz bir şekilde açılıyor. Herkese teşekkürler!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
başka bilgisayara format atmak için dvdrom çıkartım sonra geri taktığımda bilgisayar açılış ekranı geliyor ama bilgisayar açılmıyor soketleri doğru yere taktım ama açılmadı
neyde kaynaklamış ola bilir şimdiden teşşekkür ederim