Flash Bellekte ne bir hata var ne de ışık , yardım gereklii:(

Bu konuyu okuyanlar

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
8GB kingston bellek var elimde .
hiçbir şekilde hiçbir pc ye tanıtamadım.
Taktığımda bellek ısınıyor ama ne ışık var ne de ses...
"HP USB Disk Storage Format Tool" programı da tanımadı. bir flash bellek format programıdır.
USB DISK Security takınca bi arama yapmadı ve de mandriva ve vista kurulum cd leri ile silip biçimlendircektim ama ekranda çıkmadı.A DATA olan çıktı 4 GB.
Ne yapmalıyım . çöpe de atılmaz ki 8GB ??:crying:

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
8GB kingston bellek var elimde .
hiçbir şekilde hiçbir pc ye tanıtamadım.
Taktığımda bellek ısınıyor ama ne ışık var ne de ses...
"HP USB Disk Storage Format Tool" programı da tanımadı. bir flash bellek format programıdır.
USB DISK Security takınca bi arama yapmadı ve de mandriva ve vista kurulum cd leri ile silip biçimlendircektim ama ekranda çıkmadı.A DATA olan çıktı 4 GB.
Ne yapmalıyım . çöpe de atılmaz ki 8GB ??:crying:
aldığın yere götürüp diceksin ki al kardeşim bunu bana adam gibi bi bellek var hiç bi pc de çalışmıyo
mırın kırın ederlerse şikayet var adlı web adresinde sizinle görüşmek üzere dersin restini çekersin (http://www.sikayetvar.com/)
ayrıca değiştirmezlerse son çare olarak dilekçe yaz tüketici hakları mahkemesine (Garantisi hala duruyo flnsa kesin kazanırsın)

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
aldığın yere götürüp diceksin ki al kardeşim bunu bana adam gibi bi bellek var hiç bi pc de çalışmıyo
mırın kırın ederlerse şikayet var adlı web adresinde sizinle görüşmek üzere dersin restini çekersin (http://www.sikayetvar.com/)
ayrıca değiştirmezlerse son çare olarak dilekçe yaz tüketici hakları mahkemesine (Garantisi hala duruyo flnsa kesin kazanırsın)
2. el ve geri verme imkanı yok desem..

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
nerden aldın?? internet sitesiyse yine işe yarar "http://www.sikayetvar.com/" site
internetten değil.
bi ara duymuştum böyle olan bellekler düzeliyor diye ama nerde?? bulamadım da...combofix işe yarar mı ki?

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Başka bilgisayarda dene yine aynıysa, bide çöp kutusunda dene.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
internetten değil.
bi ara duymuştum böyle olan bellekler düzeliyor diye ama nerde?? bulamadım da...combofix işe yarar mı ki?
donanımı görmezken nasıl onun üstünde program deniceksin :D
forumda yazmışlardı şoklama tedavisiyle HDD ler tamir ediliyo diye onu dene :D
yanlış hatırlamıyosam havlunun içine mi ne koyuyolardı öyle dondurucuya atıyolar bi kaç saat sonra çıkarıp pcye takıyolardı bi araştır yinede olmadı geri dönüşüme yolla vatana millete yararı dokunur :D

herhangi bi teknik servise göster belki yaparlar tanıdıksa beleşe yaptırırsın :D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
2 GB Kingston Flash bellek vardı bendede.6-7 ay önce int. cafede çalışıyordum.O zaman flash belleği taktığımda baya bir ısınmıştı.Dedim flash bozuldu heralde.İşyerinin kart okuyucusunu taktım.Baktım ondanda dumanlar çıktı.Kokmaya başladı :D Kasanın arka tarafındaki USB girişleri sapasağlam çalışıyor.Ama ön tarafa takınca cazur cuzur bozuyor herşeyi.

Artık kaçakmı var ne varsa.Bozuk USB yi taktığımda hala ısınıyordu.Ama sendeki sorun USB girişleri olabilirmi bilmem.Belki bir fikir edinirsin diye yazdım :)

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
2 GB Kingston Flash bellek vardı bendede.6-7 ay önce int. cafede çalışıyordum.O zaman flash belleği taktığımda baya bir ısınmıştı.Dedim flash bozuldu heralde.İşyerinin kart okuyucusunu taktım.Baktım ondanda dumanlar çıktı.Kokmaya başladı :D Kasanın arka tarafındaki USB girişleri sapasağlam çalışıyor.Ama ön tarafa takınca cazur cuzur bozuyor herşeyi.

Artık kaçakmı var ne varsa.Bozuk USB yi taktığımda hala ısınıyordu.Ama sendeki sorun USB girişleri olabilirmi bilmem.Belki bir fikir edinirsin diye yazdım :)
bu belleği pc de takılı tutmamam gerekmiş yani bozulabilir...:thumbup1:

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
çok merak ediyorum şuna bi baksana boş zamanında

usb yi pc ye tak ve rest at
sonra biosa gir ve bak bakalım usb gözüküyo mu? ilk baş sayfada gözükmezse boot seçimleri ekranında kesin gözükmesi lazım gözükmüyosa pcle alakalı bişi değil usble alakalıdır orda gözükmezse hiç bi yerde gözükmez

daha doğrusu benim bildiğim yöntemlerce gösteremezsin :)

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
çok merak ediyorum şuna bi baksana boş zamanında

usb yi pc ye tak ve rest at
sonra biosa gir ve bak bakalım usb gözüküyo mu? ilk baş sayfada gözükmezse boot seçimleri ekranında kesin gözükmesi lazım gözükmüyosa pcle alakalı bişi değil usble alakalıdır orda gözükmezse hiç bi yerde gözükmez

daha doğrusu benim bildiğim yöntemlerce gösteremezsin :)
dediğini pek anlamasam da bi baktım bios ta ama hiçbiyerde yazmıodu adı

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
dediğini pek anlamasam da bi baktım bios ta ama hiçbiyerde yazmıodu adı
bak şimdi bios da boot device diye bi bölüm vardır genelde sekmelerde direk gözükür ya da Boot sekmesinin içinde ayrı klasör olarak durur

ordan bütün Device olarak adlandırılan sürücüleri görebilirsin
bunlarda seçim yaparak bilgisayar ilk açılışta o bölümlere bir şey takılıysa onlardan işlem yapar (boot olarak açılabilir dosyaları çalıştırır) herneyse buraya girmeye gerek yok yani konu olarak.

orda eğer Hdd Cd-rom fln yazıp alt tarafta Usb Hdd gibi bişi yazıyosa Ya da hangi Hdd den pc başlatılsın yazısı çıkıyosa (ing olarak) ve orda görebiliyosan usb'ni sorun hemen hemen sorun yoktur usb de

orda bulursan birçok sorunun karşılığı çözülmüş olur
örnk:Sorun bilgisayarların bağlantılarında mı? yoksa usb'de mi? yoksa usbnin biçimlendirme formatında oluşturulan hatalar fln mı?

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
benim bildiğim ve gördüğüm kadarıyla, bunun için bilgisayarına bir USB disk ya da CD takılı olması gerekmez:confused1:

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
benim bildiğim ve gördüğüm kadarıyla, bunun için bilgisayarına bir USB disk ya da CD takılı olması gerekmez:confused1:
cd den önyükleme bilmemne zırt mırt....
şeyini görebilmek için o ayarların CD ya da Usb HDD olarak kayıtlı olması gerekli
aynı zamanda o yazı CD de ya da Usb HDD de (ayarlar yapılıysa) windows ya da herhangi bir işletim sistemi varsa gözükür

yani orasının ayarı normal HDD ise sen o ayarı değiştirmeden format vs. atamazsın (Cd üzerinden atamazsın)

Ben de diyorum ki usb takılıyken gir bi bak o bölüme
eğer Usb HDD seçeneği ya da Boot işlemi hangi HDD den gerçekleştirilsin gibi bi ifade varsa anlaki Usb HDD ni Bios görüyo sorun bilgisayar ya da Usb HDD nin yapılandırılmasında olabilir.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Bazı flash bellekler 1-2 kullanımdan sonra bozuluyor bende 2 tane kingston 1 ve 2 gb'lık flash bellek almıştım 2 gün sonra bozuldu aldığım yere geri götürdüm iade ettim başka yerden aldım adama sordum böyle böyle oldu diye orijinal değil korsan almışsın sen ondan dedi...

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
baktım ve yazılı seçenekler
CD rom
hard disk
USB-CDROM

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
USB Cd rom mu :D sakın bunu depoloma aygıtı olarak cd writer olarak değiştirip bozmuş olmasınlar :D

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
USB Cd rom mu :D sakın bunu depoloma aygıtı olarak cd writer olarak değiştirip bozmuş olmasınlar :D
bilemem ki :)
peki böyleyse nasıl düzeltilir.
flash takılı değilkende bunu yazıodu . haberin olsun. tekrar kontrol ettim yani.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
bilemem ki :)
peki böyleyse nasıl düzeltilir.
flash takılı değilkende bunu yazıodu . haberin olsun. tekrar kontrol ettim yani.
takılı değilken bunu yazıyosa bu başka bişi :D asıl sorun Usb HDD nın orda gözükmemesi burdan ileri ne yapılır bilmiyorum benim başıma gelse atardım ama çözüm aramaya devam et belki başka yollardan kurtulabilir:yes:

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
takılı değilken bunu yazıyosa bu başka bişi :D asıl sorun Usb HDD nın orda gözükmemesi burdan ileri ne yapılır bilmiyorum benim başıma gelse atardım ama çözüm aramaya devam et belki başka yollardan kurtulabilir:yes:
yardım ve bilgilendirme için sağol:thumbup1:

ekremoncul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de vardı 2 3 tane flash bellek oturup onardım şimdi çok iyi çalışıyorlar