Apple Yükselir, Müzik Sektörü Düşer

Bu konuyu okuyanlar

Ardeth

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Müzik dünyasında, inanılması zor gelişmeler oluyor: Albüm satışları milyar dolarlık düşüşte. Peki Apple, bu durumdan kendisine nasıl fayda sağladı?

Bilişim dünyası her alanda kar ederken, müzik sektörü o kadar şanslı değil: Albüm satışları, 2010 yılının ilk çeyreğinde, önceki yılın aynı dönemine göre 1 milyar dolar düşüş gösterdi.

Music-is-my-life1272746757.jpg
Fakat Apple kanadı, bu düşüşten hiçbir şekilde olumsuz etkilenmedi: Albüm satışlarının yüzde 28'i iTunes'tan gerçekleşti ve Apple, dijital müzik dünyasının liderliğine yükseldi. iTunes'un karı açıklanmıyor ancak küçük bir ülkeden daha fazla gelir ettiği kesin.
:: Sizce müzik sektöründeki düşüşün nedeni korsan siteler mi?
Yazan: Ata Terun
SDN - http://shiftdelete.net

sinekvale

Asistan
Reaksiyon puanı
8
hala anlamıyor bazıları ;artık müziğe para verme devri bitti..Albumler sponsorlarla reklam amaclı dagıtılmalı ve sanatcılar gerçek arena olan konserlerde para kazanmalı..10 şarkılık 1 cd 20 tl 2 sarkılık sıngle da 20 tl..Insanoğlundada azıcık ınsaf olmalı..Bıze korsan ındırıyor dıyenlerın tamamı en azından becerebılenler hepsıde fılm mp3 ındırmıyorsa bende ne olayım..
Apple olayı başlı başına pazarlama harıkasıdır..Am IPHONE 3GS kullanıyorum ve JB yaptım APPLE'a para kazandırmıyorum ))