Banka hesabı açıcam ama hangi bankadan açmalıyım.Önerilerinizi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bayanlar baylar adsensede param birikti pinim 1-2 hafta içinde gelecek parayı almak için ytl eft hesabı açıcam sizden banka önerileri bekliyorum.Hangi bankadan hesap açmalıyım? Hesabı adsenseden gelen para için açıyorum duyduğuma göre bankalar hesap açarken 50-10 ytl falan istiyolarmış herabı açmak için ben sadece adsenseden gelecek para için hesap açacağımdan bana en sorunsuz ve en düşük ücretle ytl eft hesabı açabileceğim bankaları önerirmisiniz (oyakbank olmasın).. :)
Özellikle bu işlerde tecrübelilerden banka önerileri bekliyorum....

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
akbank sanırım eft ücreti almıyor
ziraatta almıyor olabilir (diye duymuştum)

garantide kullanışlıdır fakat ücretler konusundada kaptırma özelli olabiliyor
fakat cep şubesinden suanda tanımlı hesaplara yapılan işlemlerden ücret almıyorlar lafı gecmısken "kredi kartı aidatlarından en son kestileri bileti "30 ytl" "

birde yıllık ücretlere dikkat edersin

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
tugbagaleri dedi ki:
Yanlış anladın heralde ben eft yapmıycam yani eft yapılış ücretini sormuyorum ytl eft hesabı açıcam kaç paraya açılıyor ytl eft hesabı?

burningblade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi bankayı kullanıcağın önemli?
Garanti=Hesap açma ücreti alır, 3 ay da bir hesap işleme ücreti alır. kızarsın bağırırsın iptal ederler gelecek ay gene koyarlar:) Arada bir ücret koyar bu ne diye sorduğunda işlem ücreti diyen süper bir bankadır.
işbankası=eğer ticari bir işletme yada büyük oynamıyorsan kale almazlar. ücretleri dayarlar biraz paran varsa bir iki tanıdık'ın da yoksa orada da aynı şeyi yaşarsın
HSBC= belki ingiliz sermayesiyle kurulmuş hong-kong merkezli bir banka ama demirbank alt yapısını da iyi kullanıyor. Ve anlamsız ücretler almıyor. internet bankacılığında da ileri ben onu kullanıyorum.
Diğer iki bankayı kullanıyorum ama beklemekten bıkıyorum şubelerinde hele vergi falan gününe denk gelirsen işbankasında 3 saat beklemek normal:)

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Selamlar,

Dünya Yayıncılık'ta çalışırken Tekstilbank'ta maaş ödemeleri için hesap açmışlardı. İnternet üzerinden yapılan işlemlerde hiç ücret kestiklerini görmedim. Ayrıca Ortak Nokta ATM'lerinden para çektiğinizde komisyon ödemiyorsunuz. Bunun yanında çok az müşterisi olduğu için kişi başına düşen hizmet kalitesi fazla: Yani telefonda beklemiyorsunuz (dün yarım dakika bekledim ama, yoğun bir saatti sanırım), banka sizi bazı durumlarda SMS'le değil kişisel olarak bilgilendiriyor gibi gibi. Bomba bir olayı anlatayım:

Geçen aylarda bir taşınabilir bilgisayarla bir alış veriş merkezinde banka hesabıma eriştim. Yer önemli değil gerçi; ama bağlantı zaman aşımına uğradığı için hesaptan düştüm, arada bağlantı gitti geldi vesaire. Anında telefon geldi. Tekstilbank'tan arıyoruz, Berkin Bey işleminiz zaman aşımına uğradı. Neredesiniz? Bağlandığınız bilgisayar temiz mi? Siszin Bilgisayarınız mı? Gibi sorular sordular. Ben de durumu anlattım kendilerine; o zaman mesele yok dediler. Rahatsız ettikleri için özür dileyip kapattılar. Kendilerine ilgileri için teşekkür ettim.

Yani bu derece az müşterileri varken ilgi yoğunluğu bu seviyede. :) Ama tabii şubesini ararsanız bulamazsınız, ATM'sinden (şu an için ) para yatıramazsınız. İlginç bir bankadır. Çalıştığınızı unutabileceğiniz bir bankadır. Arada, şimid kredi kartları Advantage oldu kendilerinin, SMS de atmasalar, hakikaten unutursunuz. Yanında Garanti ve Akbank da kullanıyorum, ikisi de hesap işletme ücretleri alıyorlar. Sinir bozabiliyorlar.

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
blogger dedi ki:
tugbagaleri dedi ki:
Yanlış anladın heralde ben eft yapmıycam yani eft yapılış ücretini sormuyorum ytl eft hesabı açıcam kaç paraya açılıyor ytl eft hesabı?
eft hesabı diye ayrıca bir hesap bildiğim kadarıyla olmuyor senin açtığın hesaba eft yapılıyor hesabını açtıgın bankadan hesap numaranı aldıgın zaman IBAN no sunu da öğrenirsen eft işlemlerinlerinde sana epey bir kolaylık saglıyacagını biliyorum... eft yapılacak hesapnonu IBAN no olarak karşı tarafa verirsen ayrıntılı bilgi vermek durumunda kalmadan paran sana geliyor.. -ayrıntılı bilgiler IBAN da kayıtlı tek noda butun işlemlerın oluyor -

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tamam teşekkürler bikaç hafta içinde ytl hesabı açıcam o zaman daha detaylı araştırırım.. ;) bende işbankası veya akbank düşünüyorum zaten..

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bende çok sık internet üzerinden eft ve havale yapıyorum va akbank'ı öneririm, diğer bankaların internet bankacılığını kullanmadım ama akbank çok güvenli ve eft ve havalelere ücret almıyor.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İşbankasından hesap açtırmıştım Gittigidiyor satışlarımda kullanmak için.Sürekli para geliyor bende gidip çekiyordum.Hesabımda 30 ytl gibi bir para bıraktım lazım olur ilerde diye :D Lazım olduğunda gittiğimde para yeninde durmuyordu :D 30 YTL para kesmişler yılbaşı hediyesi olarak :D Birdahada kullanmadım...Son olarakda belirteyim para geldiği herzaman ufak ufak işlem ücreti kesiyorlardı umursamıyordum.30 YTL kesilince bir öğrenci olarak çok kızdım.Birde en büyük bankayız ciromuz bukadar diye övünüyorlar.Nerden para kazandıkları ortaya çıktı :D

sevir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sonuç olarak ya HSBC ya ziraat hesap açmak için

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Hizmet kalitesi istiyorsan İşbank yada Garanti derim. Ücret alıyorlar ama gerçekten kaliteli hizmet veriyorlar.

Ayrıca Türk bankalarını tercih etmeni öneririm. O kadar kendi bankamız varken gidipte yabancı sermayeye destek verme bence.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
3 senelik konu hortlatılmış höh yani

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Evine en yakın bankayı tercih et. ayrıca bazı bankaların gençler için özel hesapları oluyor bunlarda herhangi bir ücret almıyorlar. Benim evime yapı kredi yakın diye yapı krediden aldım. Üniversite zamanımda aldığım için Hesap işletim ücreti almıyorlar, kart ücreti almıyorlar. Ayrıca internet bankacılığı da çok iyi yapı kredinin. EFT için 3 lira alıyorlar havale ise ücretsiz. EFT ve havale internetten alışveriş yaparken önemli. eğer alışveriş yapacağın kişinin yapı kredi hesabı varsa havale yapıyorsun ve işlem ücreti ödemiyorsun. Yapı kredi hesabı yoksa EFT yapman lazım.