Kredi kartı limit yükseltmek?

Bu konuyu okuyanlar

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar benim şu anda kredi kartın limiti 400 ve ben 410 liralık bir alışveriş yapacağım. Doğal olarak limit yetmediğinden alışverişimi yapamıyorum. Bankaya gidip ekstre öderken fazladan 10 lira daha eklesem. Bunu limit arttırımı için kullanmak istiyorum desem. Böyle bir şey mümkünmü?
(Bu arada banka İş Bank - İş'te Üniversiteli)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Ben benzer bir durum yaşadım.Bir ürün alacaktım limitim yetmiyordu .Limiti arttırmak için bankayı aradım.cevap olarak:''limit arttırım talepleri hemen gerçekleşmiyor eğer şimdi limit arttırım talebinde bulunursanız bunun gerçekleşmesi için 5 -6 gün süre geçebilir.Ayrıca cevap olumsuz da labilir'' demişlerdi.Ben de madem öyle arttırmak istemiyorum dedim.

2 hafta sonra telefonum çaldı arayan bankamdı''zorhak bey eğer şuanda evet derseniz limitinizi 1.500 tl arttırabiliriz dedilVay arkadaş ben aradığım zaman yok dediniz şimdi de ben size yok diyorum dedim:)

Senin veridğin rakamlar gerçek ise yani 400 ü 410 tl yapacaksan hiç uğraşma 10 tlyi elden ver 400 ü kullan be arkadaş:)

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
400 ünü karttan çek diğerini havale yap (internetten alacağını düşünerek söylüyorum)

Söylediğinin mümkün olacağını sanmıyorum

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Evt internetten alışveriş yapacağım. Malesef havale işlemide kabul edilmiyor öğrenci kartlarında.
Peki B planı olarak: Örneğin ; 400 tl limitli kartımla 20 tl lik 12 taksitli alışveriş yaptım. Limit oldu 380 tl. Ben sonraki ay desemki bankaya abicim ablacım şu 12 taksiti ben direk şimdi ödesem. Yada dönem sonundaki borcu şimdi ödesem limit artsa olurmu desem. Nasıl bir cevapla karşılaşırım.

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Sen karta ne kadar yatarırsan o kadar limit artar. (limit sınırın kadar)

Atıyorum 400 limitli kartta 300 lira borcun var (kaç ay taksitli olduğu önemli değil)

300 ünü yatırdın limitin açılır. Genel limit :400, borç :300(10 ay) Kullanabilir limit : 100

Para yatırdın 300 Genel limit : 400 olur

Ayrıca internetten alışveriş yapacaksan havaleyi banka hesaplarına yapıcaksın. Kredi kartıyla işin olmıcak havalede.

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bildiğim kadarıyla kredi kartı hesabına para yatırabiliyorsun. Örneğin 400 limitin varsa 100 lira yatırırsan limitin 500 liraya çıkıyor...

Hatta iş bankasında bankamatikten yatırabilirsin...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Bildiğim kadarıyla kredi kartı hesabına para yatırabiliyorsun. Örneğin 400 limitin varsa 100 lira yatırırsan limitin 500 liraya çıkıyor...

Hatta iş bankasında bankamatikten yatırabilirsin...

Bak bunu ben bilmiyordum.Çok güzel bir öneri...Ben de öğrenmiş oldum

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Teşekkürler arkadaşlar. Yarın bankaya gidip detaylı olarak bilgi alacağım.

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bugun bankaya gittim ve sordum. Karta para koyup limit arttırımı olmuyor malesef. Ayrıca taksitli bütün borçlarımıda tek seferde yatıramıyorum.

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bugun bankaya gittim ve sordum. Karta para koyup limit arttırımı olmuyor malesef. Ayrıca taksitli bütün borçlarımıda tek seferde yatıramıyorum.

Ev arkadaşım 10 gün önce uçak bileti alacaktı, limiti yetmedi. Kredi kartına borcu yoktu o ay. Bankamatikten kredi kartı hesabına para yatırdı, uçak biletini aldı... Ben dene derim...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ekstradan para yatırırsanız karta olur.