Toshiba Notebook ve Bios Update ?

Bu konuyu okuyanlar

panther76

Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Reaksiyon puanı
21
Merhabalar.
Elimde Toshiba L40 Notebook var. Oğlum oyun oynadıktan sonra bilgisayarı kapatmış. Şu an ise açılmıyor Power Tuşuna basınca siyah bir ekran. İncelediğim kadarı ile Bios uçmuş.yalnız tekrar yüklemek için usb Fdd gerekiyor. diğer marka laptoplarda ise flashdan bir kaç kısayol tuşu ile yüklenebiliyor. Emin olmak için buraya yazayım dedim. Toshiba laptoplarda Flash Bellekten bios yüklemek mümkünmüdür yada nasıl yapılabilir. Kaderbey'in bu başlığını okudum ama toshiba da yemedi
http://forum.shiftdelete.net/dizustu-bilgisayar-sorunlari/90148-[cozuldu-]-netbookum-acilmiyor-oneri-bekliyorum.html

Cevaplar için teşekkürler.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
biosa giriyor mu? F8 ile gelişmiş menü açılırsa bilgisayarımı onara gir başlangıcı onarı kullan...

lord_dark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba,
power tuşuna bastığınızda hiç yazı logo ve başka bir şey gelmiyormu?

panther76

Reaksiyon puanı
21
Yeni gördüm mesajları arkadaşlar. Maalesef Power' ı basınca Simsiyah ekran.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bence sorun bios değil :) elinde Amper ölçer varsa bir adaptöründe çekilen akımla laptopun arkasındaki değeri kontrol et eğer akım düşükse sorun donanımsaldır büyük bir ihtimal ekran kartın ya da kuzey köprüsü uçmuştur ilki genelde daha daha sık görülen durumdur :)

panther76

Reaksiyon puanı
21
bence sorun bios değil :) elinde Amper ölçer varsa bir adaptöründe çekilen akımla laptopun arkasındaki değeri kontrol et eğer akım düşükse sorun donanımsaldır büyük bir ihtimal ekran kartın ya da kuzey köprüsü uçmuştur ilki genelde daha daha sık görülen durumdur :)

cevap için teşekkürler. evet ölçüm yaptım.akım normal. laptopun power ışığı yanıyor dvd kafası hareket ediyor.bunu ikinci yapışı zaten. ilk sefer yaptığından garantili olduğu için servise vermiştim sıvı teması deyip anakart arızalı demişlerdi bende mümkün değil demiştim sonra bir başka servise götürdüğümde bios uçmuş deyip yeniden yüklemişlerdi.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
iyide durduk yere bios uçmaz ki bence basşak bir şey var gibi görmeden yorum yapmak zor iş :D

Son mesajlar