iPad Şarj Olmuyor!

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Apple'ın yeni oyuncağı iPad, kullanıcılarına ilk günden zor anlar yaşatmış gibi görünüyor. İşte iPad'in şarj sıkıntısı ve bu sorunun çözümü!

Apple'ın yeni gözdesi iPad, her yeni cihazda olduğu gibi küçük hatalarıyla birlikte geliyor. Elbette ki ilk kullanıcıları da cihazın böylesine küçük hataları olabileceğini tahmin etmişlerdir. Ancak ortaya çıkan ve tüm kullanıcıları şaşırtan bir durum, hata olmaktan biraz daha farklı. Kullanıcıların cihazlarıyla birlikte ilk günden servislerin yolunu tutmasına neden olan bu olayın, aslında bilinçli yapılmış bir durum olduğu ortaya çıktı. En detaylı Apple iPad incelemesi için buraya tıklayın.

ipad_haber11270499613.jpg

Buna göre iPad'i öyle her yerde kolayca şarj edemiyorsunuz. iPad'in yanında gelen standart şarj aleti cihazı prizden şarj edebiliyor. Ya da bir başka yöntem olarak USB kablosunu kullanabiliyorsunuz. Ancak tam da bu noktada dikkat etmeniz gereken küçük (!) detaylar var. iPad'in USB üzerinden şarj olabilmesi için bağladığınız USB portunun bir iMac'e ya da MacBook Pro'ya ait olması gerekiyor. Herhangi bir PC'ye ya da bir USB çoklayıcısına iPad'i taktığınızdaysa şarj göstergesinde herhangi bir hareketlilik olmuyor. Ayrıca eski MacBook Pro'lar da iPad'i şarj edemiyor ne yazık ki. Konu hakkında Apple cephesinden gelmiş bir açıklama bulunmazken, kullanıcıların birçok platformda duruma epey tepki gösterdiği görülüyor.

:: Bu durum iPad satışlarına olumsuz yönde etki eder mi?

Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Şimdi o kullanıcılar birer tane de macbook alsın. :D

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
kendi gelecekleri ile oynuyorlar :D

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Microsoft a tekelci diyen kimdi ?

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bosuna demiyorum... apple dan korsun Allah bizi diye :) :)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Cidden Microsoft a tekelci diyen kimdi :D

Hep derim Apple' ın ilk nesil ürünleri asla alınmaz...

ataman_dag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merak etmeyin herşeye rağmen herkez gene alır bu cihazı insanlar teknolojiye aç arkadaşlar...

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bir Apple klasiği daha :)

İnsanlar teknolojiye değil şekil yapmaya aç; " Bak ben İpad aldım" diyebilmek bazı insanlar için çok önemli bir şey.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bir Apple klasiği daha :)

İnsanlar teknolojiye değil şekil yapmaya aç; " Bak ben İpad aldım" diyebilmek bazı insanlar için çok önemli bir şey.

Ağzına sağlık.

Teknolojiye aç insan ipad almaz... En azından apple ürünleri içerisinde ipadı tercih etmez. mac alır: :wink:

Bana çok saçma geldi kendi ürettiği ürünü satma kaygısı. En büyük cep üreticileri bile ortak şarj cihazına yönlenirken applenin yaptığı benim ürünüm birtanecilik anlayışından başka birşey değil. kısa vadede karlı görünebilir ancak uzun vadede millet sorar bunu

eterno

Asistan
Reaksiyon puanı
1
-vay tikkycan ipad yapmışsın; ama niye kapalı?
+sorma abi şarj olmuyor, öyle şekil olsun diye dolaştırıyorum.
-hay benim koçuma..!

_BLooDLiNe_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu olayın aynısını harici güç adaptörü olmayan harddisklerimizde de görüyoruz, çünkü eski PC ler USB çıkışlarına 500mA dan fazla akım veremiyorlar bu da dolayısıyla cihazın şarj olmasına yada çalışmasına yetmiyor. Hatta bazı harici disklerin usb kabloları 2 usb portuna takılır, bunun sebebi de cihaza gereken akımın 2. USB den destek alınarak sağlanmasıdır. Yeni anakartlar USB girişlerine daha fazla akım sağlayabildiği için diskleri rahatça tek USB ye bağlayıp çalıştırabilirsiniz.
iPad için de farklı bir durum söz konusu değil. iPad açıkken şarj olmak için 1000mA akıma ihtiyaç duyuyor. Doğal olarak da eski anakarta sahip Macler bu akımı sağlayamıyor. Çözüm olarak PC' den şarj ederken iPadi kapalı tutabilir (iPad kapalıyken şarj olmak için 500mA akım çeker) yada prizden şarj edebilirler.

MustaJ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
apple'ın huyu bu zaten adam kendine bağlımlı yapmak için elinden gelen saçmalığı yapıyor ama bu kadarı da fazla artık iyice bkunun çıkardılar. tamam kaliteli ama insanlar beğenip alıyor diye bukdar yolma niye şahsen mac sever biri olarak artık soğudum mac ten yeni nesil bi ipod aldım küçük kullanışlı diye o kulaklık haricinde kulaklık kullanamıyosun çakal steve jobs ama artık kayıplar başlıyacak kullanıcı da uyandı çünkü.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Biz bunları konuşurken çinde ipadin şarj olmasını sağlayan aparat tasarlandı ve şuanda hızla arge'si devam ediyor. Cuma namazından sonra gemilerle yola çıkıcak :)

banko121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biz bunları konuşurken çinde ipadin şarj olmasını sağlayan aparat tasarlandı ve şuanda hızla arge'si devam ediyor. Cuma namazından sonra gemilerle yola çıkıcak :)
Bizde konuşup duruyoruz.. Ne hızlı insanlar bunlar.. Artık ipadide çözmüşlerdir. İçini dışını.