Şok! Si..r diye küfür eden bayan öğretmenin videosu

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
[flash=340,325]http://video.milliyet.com.tr/m.swf?id=13595&tarih=2007/12/13[/flash]

ANTALYA Atatürk Endüstri Meslek Lisesi 9-B sınıfı öğrencisi 16 yaşındaki O.G., öğrencilere hakaret edip zaman zaman da dövdüğü iddiasıyla İngilizce öğretmeni 34 yaşındaki Ö.C.'yi cep telefonu kamerasıyla görüntüleyip, bunları kendi internet sitesinde yayınlayınca, okuldan atıldı.

Lise öğrencisi O.G., İngilizce öğretmeni Ö.C.'nin kendilerine sık sık hakaret etmesi ve kimi zaman da dövmesi üzerine, bu sahnelere görüntelemek için okula kameralı cep telefonu getirdi. 12 yıllık öğretmenin küfürlü sözleri ve bir öğrenciyi dövdüğü anları, sıranın altından kameraya kaydeden O.G., bu görüntüleri bir ay önce kendi adına açtığı internet sitesinde yayınladı.

Evli ve 1 çocuk annesi öğretmen Ö.C.'nin, ‘Ben sizin için büyük şansım’, ‘Bilmem ne çocuklarısınız ha’, ‘Çık geri zekalı hayvan’, ‘Hayvan, insan görünümlü hayvan’, ‘Aç sen başka yerine gül’, ‘Ulan Allahın salakları kapa kıçını dinle’, ‘Dangalaklar sürüsü’ diyerek öğrencilerine hakaret içeren sözler ve bir öğrenciyi dövdüğü sahne internette yayınlanınca okul yönetiminin haberi oldu. Öğrenci O.G., disiplin kurulu tarafından okulda görüntü çekmek ve yayınlamak suçlarını işlediği gerekçesiyle 20 gün önce okuldan atıldı.

VELİSİ TEPKİ GÖSTERDİ

Şiddet ve küfür görüntülerini internette yayınladığı için okuldan atılan O.G'nin annesi Nurten G., karara tepki gösterdi. Bir kadın öğretmenin küfürlü konuşmasını ve şiddet uygulamasını anlayamadığını belirten öğrenci velisi Nurten G., “Öğretmen çocuklarımıza hakaret ediyor. Kadın öğretmenin çocukları ders boyunca küfürlü konuşarak aşağılaması, tokatlaması, dövmesi suç sayılmıyor. Fakat çocukların öğretmenin yaptıklarını deşifre etmek amacıyla kameraya çekmesi suç olarak görülüyor. Okuldan atılan çocuğumun psikolojisi bozuldu'' diye isyan etti.

Nurten G., öğretmen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını da kaydetti.

ÖĞRETMENE KINAMA CEZASI

Olayın geçtiği Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hürdoğan Arslan, öğrenciyi, cep telefonuyla çektiği görüntüleri internette yayınladığı için okuldan uzaklaştırdıklarını söyledi.

Müdür Arslan, “İdari tasarrufum dahilinde soruşturma yaptım. Öğrencilerin ve öğretmenin savunmalarını aldım. Öğrenciyi okuldan uzaklaştırdık. Öğretmene de kınama cezası verdim. Ayrıca öğretmeni, çirkin sözleri nedeniyle uyardım. Öğretmen, yaramazlık yapan öğrenciyi disipline vermeli. Hiçbir şekilde şiddet ve küfür uygulamamalı. Konuyu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de bildirdim'' diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü de öğretmen hakkında ayrı bir inceleme başlattı.

Kaynak: Milliyet

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
ne öğretmenler var işte inşallah kötüler teker teker ayıklanır

memocan114

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu turkiyedeki egitim sisteminde olan ilk seyler degil. hakliyi haksiz haksizi da hakli yapan bir ulkede yasiyoruz... kisacasi egitimin ne durumda oldunu gosteren bir tablo... ancak yazik diyebiliyoruz...

ESDİEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Okul yönetimide haklı olduğu halde çocuğu cezalandırmış ya ona sinir oldum.

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bir eğitimcinin ne olursa olsun yapmaması ve söylememesi gerken kelimeler fakat şimdiki öğrencilerde az değil yani.

Üzücü olmuş, keşke böyle olaylar yaşanmasa.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Endüstri Meslek Liseleri katı eğitim anlayışıyla tanınır aslında normal karşılıyorum.Meslek lisesinde 3.sınıf insan muamelesi gösteriyorlar genelde.Bizim okulda bu gibi durumlar yaşanmıştı.Çözüm yine öğrencilerde bu fırsatı öğretmene vermemeleri lazım.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
emelden dedi ki:
Bir eğitimcinin ne olursa olsun yapmaması ve söylememesi gerken kelimeler fakat şimdiki öğrencilerde az değil yani.

Üzücü olmuş, keşke böyle olaylar yaşanmasa.
+1 amin

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
**Eğitim
kendini aşmış
"hocam ne yapıyorsunuz eğitiyorum nasıl:
arada vuruyor arada küfür ediyorum.."
al sana eğitim
pire için yorgan yakmak istemem
ama yazıklar olsun hakettikleri yer de olmayan insan çok ki şuan ki türkiye de
yazık...
Umutsuz vaakalar...
Bir milletin bir devletin bir cumhuriyetin eğitimcisi bunu yaparsa artık gerisini siz düşünün...**

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Öğretmene söylenicek kelime yok :mad: öğrenci iyi bir iş çıkarmış ama internette yayınlamaması gerekirdi

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
yok yok iyi yapmış öğrenci hocanın yaptığı büyük terbiyesizlik herkes görmeli...

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kübra alioğulları dedi ki:
videoyu görmedim ama hak edene hak ettiği gibi davranılır.hak etmiştirki davranıyodur.
**İzlemediğin için direkt cevabı vermişsin
hadi bak ben bu konuya yazdım al yine yazıcam şimdi oldu mu :S
hakeden öğrenci hakettiği dayak mı kaçıncı yüzyılda yaşıyorsun
Atatürk böyle mi emanet etti türk gençliğini öğretmenlere
yok arkadaşım yok zihniyet at gözlüğü zihniyeti olmuş
nasıl bir fikir beyanıdır bu
hakaret edilsin ,anana babana küfür edilsin
tut şak şuk dayak atılsın...
kim yapıyor bunları aloooo
bi öğretmen anneden babadan aileden sonra
ikinci kucak ...
neyse daha fazla yazarsam olmayacak bu yeterli galiba ...**

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
At gözlüğü takılmış olsa emin olun kabulumdur hiç olmazsa önlerini görebilirler,bu adamlar direk olarak gözlerini sımsıkı kapamışlar ki bildigimiz dışında hiçbirşey görmeyelim zihniyetimiz değişmesin diye.Su konuda da emin olabilirsiniz egerki konu gazetelere yansımasaydı o çocuk sadece okuldan atıldığı ile kalırdı o şahısta ne kınama alırdı nede soruşturma ...

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
**Aferin çoçuğa çok takdir ettim o kendine yakışanın bu olduğuna kanaat getirmiş
hoca getiremeyeceğince ne yapsın
yazık ya utanç verici anne babalar canlarını size emanet ediyorlar
siz emanata hıyanet ediyorsunuz...
unutmayalım bugünkü emanet yarın ki TÜRKİYE demek...
anlayana tabii..**

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Kanıtlamak için kameralı cep telefonu getirmiş :D peh be yalana bak :}

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
yani tlfu getirme bahanesi olarak kullanmış dior lucifer

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mavinok.ta dedi ki:
yani tlfu getirme bahanesi olarak kullanmış dior lucifer
**Tşklr ^^
Ben kurban olurum böyle bahanelere iyi de yapmış sınıflarda ne olup bittiğini MEB oturduğu yerden göremez olmuştu...**

Sezer SÜMEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bence hiçbişey...
Bizim edebiyat öğrenimizi görmeniz lazım, bunun yanında 0 kalır.

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Endüstri meslek liselerinde durum ne yazıkki böyle bende endüstri meslek lisesi çıkışlıyım bazı eğitim görevlileri şiddet bazı eğitim görevlileride ağzını bozuyorlar öğrenciye karşı buna yapacak birşey yok ne yazıkki. Şimdi üniversitedeyim eski okuluma arada sırada ziyarete gidiyorum hocalarımla hiçbir sorun yaşamamıştım evlerinde kaldığım, karşılıklı çay içtiğim hocalarım oldu. adam olana kimse bişey yapmazdı ama sorun olduğunda da çözüme bu şekilde gitmeleri yanlış...

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sezer SÜMEN dedi ki:
Bu bence hiçbişey...
Bizim edebiyat öğrenimizi görmeniz lazım, bunun yanında 0 kalır.
**Bahane olsun sende kap telefonu çek hocayı
şaka bi tarafa okuyan eğitimini alan aklı başında bi gençliksiniz..
elinizden ne geliyorsa yapın bu gibi eğitmenlere...
şikayet edin üst mertebelere kadar çıkın konuşun tartışın
ama ezilmeyin...**

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bunlar ne ki yaa millet bunlara şok diyosa :S :S

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zibi$ dedi ki:
Bunlar ne ki yaa millet bunlara şok diyosa :S :S
**Şikayetci olan arkadaşlar yaş ortalamanıza baktım 16,17,18 ^^
birşeyler yapabilirsiniz...
bu gibi kişilere eğer göz yumarsanız yarın bir gün aynı durum kendi evlatlarınızın başına da gelir
onu geçtim
TÜRK gençliği sen sana yakışanı yap haksızlık önünde susmak geri adım atmak yerine
eeee biraz kımılda ^^**