1 Nisan Google değişti

Bu konuyu okuyanlar

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138

bir eklenti kurdumdamı google değişik görünüyor ve yeni özellikler eklendi acaba amplify.com adresinden bir eklenti kurdum bu değişiklikler onunla ilgili olabilir mi
.

google 1 nisan 2010 saat 11:38 tarihi itibariyle değişti görünümü değişti ayrıca en önemlisi yerel sisteme geçti hangi ilden internete açılıyorsanız o ilin aramalarını yapabiliyorsunuz.mesela yeni sistemde diyelimki hurman rumuzlu kullanıcıyı aradınız ve google şöyle seçenek sunuyor ve sonuç mükemmel hurman rumuzlu kullanıcı için videoları göster dediğimizd ehurman adlı kullanıcının videoları varsa hemen gösteriyor.google de büyük ve köklü sğper değişiklikler gözlenmekeye başlandı.şimdi bir özelliği daha keşfettim mesela hurman rumuzlu kullanıcının bir blogu var sol tarafta güncellemeleri göster butonuna tıkladığımızda eğer hurman rumuzlu kullanıcı bloguna yeni yazılar yazmışsa güncellemeleri gösteriyor.

ya ben bir eklenti kurdum değişiklikler oluyor yada firefoxdan gördüm bu değişikliği size resmini yollayım.sizce 2.resim nasıl böyle oldu bende.

mozilla firefox kullanıyorum neden bu değişiklik.bir eklentimi sebep oluyor sizce bu duruma.

en iyisi ben bir kaç eklenti kaldırayım değişmişmi değişmemişmi anlarım.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
:) yemin ederim ben 1 nisan şakası yapmak amacıyla açmadım konuyu googlede birden değişiklik gördüm hemen yazayım dedim konuyu 1 nisan derken bugünü kasettim yani tarihi resime bakın 2.resime belki oradan farklılığı anlayabilirsiniz.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
ezberimsin ciddimisin internet explorerde yeni değişiklikleri göremedim neden acaba.

---------- saat 12:06 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:05 eklenmişti ----------

ya bir değişiklik var ama ben tam karar veremedim o yüzden net yazmadım sizdede mi değişiklikler var. ezberimsin.

---------- saat 12:23 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:06 eklenmişti ----------

değişmiş ya mozilla firefox da iki yeni eklenti kurmuştum biri clipmarks diğeri bunun benzeri bir eklentiydi onları kaldırdım firefox da hala yukarıdaki resimlerdeki gibi çıkıyor google fakat diğer tarayıcılarda bu değişikliği göremiyorum neden acaba.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
anlıyorum aynı bendeki gibi sizin googlenin görüntüsüde,2 şüphelendiğim eklenti vardı kaldırdım ama hala yeni görüntü var o zaman bilmediğimiz bir eklenti yapıyor bu durumu.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
firefox dan googleye bakıldığında bir değişiklik yokmu.

---------- saat 12:50 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:45 eklenmişti ----------

greasmonkey scriptlerinide iptal ettim aynı durum.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bir değişiklik yok bende.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
ilginç şimdi tüm eklentileri kaldırıp öyle deneyeceğim sonucu yazacağım.

---------- saat 12:57 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:53 eklenmişti ----------

tüm eklentileri kaldırdım google bende yeni şekliyle görünüyor.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Ofis bilgisayarındayım yeni format attım, Firefox yüklü değil bakamıyorum. Nedir farklı olan, Zaten böyle değil miydi?

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
hayır böyle değildi farklıydı değişik menüler gelmiş ayrıca arama yaptığımda sol menü otomatik çıkıyor 1 .sayfadaki resimlerden bakılabilir.ayrıca google nin ana sayfasındaki yazıların şekli değişik..

axilik

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bende herhangi bir değişiklik görünmüyor... aynı tas aynı hamam :huh:

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
neden bazı kişilerde firefox 'da google farklı görünüyor.

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bende de Firefoxta Yeni bir görünüm var değişik olmuş:)

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
google sadece eklenti yüzünden değişmiş bende bi sorun yok (FF)

ne şekli değişmesi noluyo ya? kafanız mı iyi :D güneşin altında kafalarımı çektiniz naptınız :D yok bi değişiklik fln :D

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bu konu altında benim dışımda iki kişi daha değiştiğini söylüyor.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
tam olarak neresi değişti o zaman? gösterin çünkü bende bakıyorum resimdekilerle aynı google?
butonları mı değişik mouse u oynattığınızda yeni yazılar mı beliriyo? ne?

axilik

Profesör
Reaksiyon puanı
6
hangi eklentiyse yazın şuraya bizde nasiplenelim olaydan :4:

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
resimlerden farkllıydı bende eski google birden değişti ben bütün eklentileri kaldırdım firefox'da yine yeni dğeişik haliyle görünüyor google
eklentidende değil sanırım.biri bir açıklık getirse bende meraktayım.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Sen hala ayni degisikligi aliyor musun? Bizimle kafa bulmuyorsun degil mi?

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
ortada bi değişiklik varsa değişikliğin nerde olduğunu göster (paintte işaretle ya da ps de düzgün bişiler yap :D) bizde aaa harbiden değişmiş diyelim
yoksa şikayet butonunu kullancam :D

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
ortada bi değişiklik varsa değişikliğin nerde olduğunu göster (paintte işaretle ya da ps de düzgün bişiler yap :D) bizde aaa harbiden değişmiş diyelim
yoksa şikayet butonunu kullancam :D

ciddimisin

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
aynen öyle
şu anda dalga geçiyosun çünkü o ciddi misin yazana kadar nerde değişiklik olduğunu gayet rahat gösterbilirdin ;)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
ezberimsin sen açıklayabilirmisin ben izah edemiğyorum değişikliği anlatabilirmisin sende gözlemledin değişikliği kafam karmakarışık sağlık sorunları varda o yüzden konsantre olamıyorum.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
ezberimsin sen açıklayabilirmisin ben izah edemiğyorum değişikliği anlatabilirmisin sende gözlemledin değişikliği kafam karmakarışık sağlık sorunları varda o yüzden konsantre olamıyorum.
foto çekip yuvarlak içine koyup
ahanda burda diceksin
çok karmaşık bişi değil