Dalan,sahte pasaportla ülke ülke dolaşıyor!!!

Bu konuyu okuyanlar

risale

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Dalan sahte pasaportla ülke ülke turluyor
28 Mart 2010 07:24

oooooo soruşturmasında aranan Bedrettin Dalan'ın kullandığı yeşil pasaportun süresi dolunca yurtdışında sahte pasaportla ülke ülke dolaştığı ortaya çıktı. Dalan'ın en son Suriye'den Belarus'a geçtiği belirlendi.

Ergenekon operasyonunda gözaltına alınacağını öğrenince ABD'ye kaçtığı öne sürülen ooooo Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan'ın yeşil pasaportunun süresi dolunca sahte pasaportla ülke ülke dolaştığı ortaya çıktı. Dalan'ın en son Belarus'ta bulunduğu belirlendi. Bedrettin Dalan 24 Ekim 2008'de Türkiye'yi terk etmiş, üç ay sonra Ocak 2009'da da kurucusu olduğu oooo Vakfı'na yönelik 10'uncu dalga Ergenekon operasyonu gerçekleştirilmişti. Dalan, Prof. Dr. Yalçın Küçük ve eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu 32 kişinin gözaltına alındığı operasyonun ardından yaptığı açıklamada, ABD'de tedavi gören eşi Ayseli Dalan'ın yanında olduğunu ve döneceğini söyledi. Ancak bir daha dönmedi.
AMERİKA, VİZEYİ UZATMADI
Uzun süre ABD'de kalan Dalan'ın, dolan vize süresini uzatma talebi bu ülke tarafından reddedilince seyahat macerası da başlamış oldu. Bu süreçte pasaportunun süresinin de dolduğu ve sahte pasaport kullandığı öne sürülen Dalan, Finlandiya, Hollanda, Almanya, Rusya, Belarus ve Suriye'de kaldı. Hakkında yurtdışında arama kararı bulunmadığı için İnterpol tarafından bülten çıkarılmayan ve sadece izlenen Dalan, en son bir ay kaldığı Suriye'den Belarus'a geçti. Dalan'ın halen başkent Minsk'te bulunduğu tespit edildi. Buna göre Bedrettin Dalan, Juravinka Otel ve bu otelin yakınlarında bir villada kalıyor. Polis ve istihbarat elemanlarının adım adım takip ettiği Dalan'a ihtiyacı olan parayı ise muhasebecisinin götürdüğü öne sürülüyor. Bedrettin Dalan daha önce Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki Schipol Havalimanı'nda karşılaştığı gazetecilere "Ben kaçak değilim. Aranmıyorum. Özgür bir insanım. Bakın Yeşil Pasaportumla dolaşıyorum" demişti. Avukatlarına hakkındaki soruşturmanın seyrini sürekli sorduğu belirtilen Dalan'ın pasaportunun süresinin dolduğu, 20 gün önce sahte pasaportla Belarus'a döndüğü iddia edildi.
OĞLU DA GÖZALTINA ALINMIŞTI
7 Ocak 2009'da gerçekleştirilen operasyonda Bedrettin Dalan'ın oğlu Barış Dalan, şoförü Coşkun Umur ve 22 yıldır özel kalem müdürü olan İlhami Ümit Handan da gözaltına alındı. Operasyonda bulunamayan Dalan'ın, Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu ooooo Üniversitesi'ndeki odasında da arama yapıldı. Barış Dalan, Umur ve Handan, Ergenekon soruşturmasını yürüten özel yetkili Savcı Zekeriya Öz'e ifade verdikten sonra serbest kaldı.
Sabah
http://www.haber7.com/haber/20100328/Dalan-sahte-pasaportla-ulke-ulke-turluyor.php
Bazı kurumsal isimler tarafımdan karartılmıştır.

Son mesajlar