Firefox Flash Player Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://forum.shiftdelete.net/yazilim...-sorunu-3.html

arkadaşlar yukarıdaki linkte yazılanları okudum fakat benim sorum farklı cevaplarsanız memnun olurum.

soru 1: ben İŞ bilgisyarında firefox 2 'den firefox 3.6 ya geçtim.ancak flash player yüklemesi istiyor bazı sitelerde..adobenin sitesinden indirirken "yükleme için iznimin olmadığı " söyleniyor. bu iş bilgisayarında hiç bir program yükleyemiyorum ancak firefox gibi açık kodlu yazılımları yükleyebiliyorum..(aynı makinede explorer ile internete giremiyorum mesela)

bana açık kodlu ve firefoxta işimi görecek flash programı ve linki verir misiniz.

2- Aynı bilgisayara google chrome yükledim ancak chrome hiç bir siteyi açmıyor..bu konuda ne dersiniz.

cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum..

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
flash programını indirebiliyorum ancak kuramıyorum..alternatif bir flash programı linki verir misiniz..

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bu sorunu çözmek için portable Firefox indir.

Yapman gerekenler aşağıdaki adımları takip etmek, başka bir şey yok:

1. Flash Player .xpi versiyonunu indir;
  2. flashplayer-win.xpi dosyasının ismini flashplayer-win.zip olarak değiştir ve dosyaları çıkart.
  3. flashplayer.xpt ve NPSWF32.dll dosyalarını FirefoxPortableAppfirefoxplugins klasörüne kopyala.
  4. Portable Firefox'u yeniden başlat.
Hepsi bu kadar.

Aşağıdaki adresten Portable Firefox'u indirebilirsin.
http://downloads.sourceforge.net/po...2_English.paf.exe?redirect_do_not_right_click

Burada da TR dil desteği var.
http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.6.2/win32/xpi/

Audyseus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Onu kurmayacaksın. Linkin üzerine gelip "Farklı kaydet" seçeneğiyle bilgisayarına indir. Yazılanları daha dikkatle oku. O dosyanın uzantısını .zip yapıp açacaksın.
Daha sonra içinden çıkanları belirtilen dizine kopyala. Bir daha dene...

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu portable firefox illaki flash diske mi kayıt edimeli. yoksa normal kullandığımız pc ye indirebilirmiyiz..

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yukarıda yazılanları yaptım.resimler gözüküyor ancak videoları izleyemiyorum,müzik dinleyemiyorum..bunun için ne yapmalıyım..tşk

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
arkadaşlar yukarıda yazılanları yaptım.resimler gözüküyor ancak videoları izleyemiyorum,müzik dinleyemiyorum..bunun için ne yapmalıyım..tşk

Sanırım açmaya çalıştığın videolar ve müzikler normal sistemlerde kurulu eklentileri de gerektiriyor.

Real Player, Quick Time, WM Player gibi programların eklentilerinin de kurulu olması lazım. Flash
player sorununu çözdük bu pluginlerde çözülebilir.

Eğer normal bir bilgisayarda bu plug-inler varsa, o bilgisayardan "C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins" dizinini kopyala ve portable programın ilgili klasörüne taşı.

Bu yöntemi de dene. Diğer türlü bu pulg-inleri de kurman gerekecek. Yani program kuramaaycaksın.

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sayın evowinds çok teşekkür ederim..sorunu hallettim dediğiniz şekilde..

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu firefoxu anlamadım gitti. milliyetin sitesinde dün açtığım video bugun yine açılmıyor.neden böyle oluyor anlamıyorum. ayrıca plugin içinde olan flashplayer.xpt 'i yanlışlıkla adobe ile aç yaptım..bunu önceki haline nasıl döndürebilirim..tşk ederim.

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
adobe flash player'i firefox içinden entegre kurmaktansa windows üzerine kurarsan sorun kalkacaktıre firefox üzerinden kurulduğunda flash player firefoxda çalışmayabiliyor.

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adobe flash player'i firefox içinden entegre kurmaktansa windows üzerine kurarsan sorun kalkacaktıre firefox üzerinden kurulduğunda flash player firefoxda çalışmayabiliyor.

windows üzerine nasıl kurabilirim..

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunumu çözebilecek arkadaşlar lütfen cevap versin...

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Valla başka bir çözüm kalmadı sanırım. Senin için araştırdım ama benzer hataların hepsi bu ve bunun gibi yollarla çözülmüş.

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevaplar için tşk ederim.yalnız ben firefox 2.17 kurmak istiyorum.ancak 2.17 evvel de flash player sorunu yokken şimde yeniden 2.17 yüklüyorum ancak flash player yükleyin diyor..