Haftanın Zeka Sorusu 2

Bu konuyu okuyanlar

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Geniş ve karanlık bir odada, duvardan duvara uzanan madeni bir boru bulunmaktadır. İçinden su akan bu boruyu delmeden ve açmadan suyun hangi yönde aktığını nasıl anlarsınız?

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Su borusunun orta yerine çakmak tutarım. Alevin yönü suyun gittiği yöne doğrudur. Yani ısı borudan ne tarafa gidiyorsa suyun akış yönü de o tarafa doğrudur.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Su borusunun orta yerine çakmak tutarım. Alevin yönü suyun gittiği yöne doğrudur. Yani ısı borudan ne tarafa gidiyorsa suyun akış yönü de o tarafa doğrudur.
İşe yarıyor mu bu işlem cidden ya :huh: İlk defa duyuyorum :)

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104

:thumbup1:
Boruyu ortasından biryerden ısıtırız.Isı hangi tarafa doğru, hızla-fazla yayılıyorsa su yönü o tarafa doğrudur :)

cycloner

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Elimizde çakmak olduğu ne mağlum?

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Çok derin düşünen biri suyun sesini dinleyerek bulabilir. :D Boşuna başka yollar aramayın:D

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ısı olayıda bende bilmiyordum şöyle bir düşündüm bunuda neden bilmem ama sizde bir düşünün hep soldan sağa akıyor benim aklıma gelen yerlerde :)

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Isı olayı doğrudur.Hiçbirşey yoksa yanımızda bilemeyiz.Bilemediğimiz soruyu geçecez.