Dünyada silah satan 4. büyük oldu

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Dünyada silah satan 4. büyük oldu

İsrail hükümetinin Savunma Bakanlığı Müsteşarı General Buharis, İsrail'in, İngiltere'yi geride bırakarak, silah ihracatında 4. sıraya yerleştiğini söyledi. İlk 3'te ise şu ülkeler var

81091524ya3.jpg

Pinhas Buharis, İsrail'in savunma sanayi ihracatının 2007'de 4 milyar dolara eriştiğini bildirdi. Silah ihracatında ilk 3 sırayı ABD, Rusya ve Fransa alıyor.

Silah sanayi şirketleri ve satıcılarıyla bu alanda ay sonunda yürürlüğe girecek yeni yasanın ayrıntıları üzerine bir toplantıda biraraya gelen Buharis, yeni yasanın savunma sanayi ürünleri ihracatında, ulusal güvenlik, dışişleri politikaları ve uluslararası anlaşmalar doğrultusunda denetim öngördüğünü bildirdi.

İsrail Savunma Bakanlığı Danışmanı Ahaz Ben-Ari de denetim yasasını ihlal edenlerin türlü cezalarla karşı karşıya kalacaklarını kaydetti.

Kaynak

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bizmde panter adında toplarımız var :) dünyada bir yerlere gelmek istiyorsan bu sanayiye girmek zorundayız ;)

dünyada iş yapan sektörler, silah ve sağlık ;)

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0

insanın yiyecek giyecek barınma gibi ihtiyaçları hiç bitmez.

bunlarda para var..

emuya katılıyorum. bir yere gelmek itiyorsak çalışmalıyız.. ama silah konusunda değil :p

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Önce ortam hazırlanıyor sonra savaş, sonuç gelsin silah tüccarlığından paralar.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bence silah konusunda da çalışmalıyızki kolay lokma olmayalım.Silahta bildiğim kadarıyla bağımlıyız.Ve onların ürettiklerine ne kadar güvenebilirsinizki(bizim adımıza).Bir daha Kurtuluş Savaşı dönemine dönmemek için dişimizi göstermeliyiz.Saldıralım demiyorum ama yaptırım gücümüz olsun ;)

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
otantic76 dedi ki:
ortadoğuda barış bekleyen var mı? :(

ortadoğuda barış bence çok zor. israil gibi bir devlet ve arkasında en büyük dostu ve müttefiği abd varken barıştan bahsetmek imkansız sanırım.