Disk Arızası Heran Olabilir Hatası

Bu konuyu okuyanlar

machintosh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben ubuntu kullanıyordum. Windows 7 ye geçmek için format atacaktım. Disk bölme ve seçme ekranında, benim seçtiğim hard diske Windows 7 buraya kurulamaz dedi.

Diski biçimlendirdim. Temizledim felan tekrar denedim. Yine olmadı. Sonra Ubuntu Cdsinden format attım. Ama bilgisayarı Her açtığımda Disk Arızası Her An Olabilir yazıyor.

Bu problemi nasıl düzeltebilirim.

Yada düzeltemedik diyelim, nasıl windows 7 yükleyebilirim.

Ekran Görüntüsü:

733c02d5273d620654d7929ec934ab7e.png

7280dc60a09275766c4f43d5d067a6c3.png

Şimdiden teşekkürler.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bad sektor var , büyük ihtimal 7 dede bir süre sonra o hatayı vericektir. Tam bir disk denetimi yap. Diskin değişicek gibi. Bazen manuel sektör değiştirmede böyle hatalar veriyor diski tamamen yeniden boyutlandırmayı dene. Önemli bir verin yoksa iptali işaretle kullan disk ölene kadar.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Biçimlendirmeyi Hızlı yaptığını düşünerek yavaş biçimlendir derim.Yavaş biçimlendirip denediğini farsayarak da hdd regelator(tam ismi böyle olmayabilir yazım hatası yapmış olabilirim) programını kullanabilirsin. Genelde işe yarıyor.

turgutcaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD Regenerator fiziksel bad sektörde işe yaramıyor maalesef denemiştim.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu problemi düzeltemezsin çünkü bu bir donanım arızası. SMART, diskin kendi üzerinde olup birçok açıdan diskin sağlık durumunu denetleyen bir teknolojidir, yani arıza olabileceğini bildiren kullandığın yazılımlar değil diskin kendisidir. O yüzden de hangi yazılımı kullanırsan kullan disk sonuç değişmeyecektir, belki geçici çözümler bulunabilir ve hatta belki diski uzun bir süre daha kullanabilirsin, ama çözümlerin hepsi en fazla geçici olabilir; o yüzden mutlaka verilerini yedekleyip yeni bir disk almanı öneririm.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Bad Sector arızasını genelde HDD üreticisi giderebiliyor sen eğer profesyonel değilsen. Bir de şöyle bir şey var. Diyelimki ; HDD nin ilk sektörleri hasar görmüş ve sen de c:, d: diye ikiye ayırıyosun. OS yi c: ye değil de d: sürücüsüne kurmayı dene. Böylece işletim sisteminin çalışmasında bir sakınca olmaz diye düşünüyorum.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yeni disk almak şart..:)

machintosh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
<cevap yazan herkese teşekkürler.

Elimde sadece Windows 7 ve Ubuntu cdsi olduğundan dolayı (Windows 7 yi zaten kuramıyorum) Ubuntu da Hdd ReGenerator yok. Varsa bile bulamadım. Format sırasında diski biçimlendirdim. Böldüm. Yine olmadı.

Bilgisayarı 2-3 ay sonra yenilemeyi zaten düşünüyorum ama Windows 7 yi arızalı bir Hdd ye kuramam sorun yaratıyor.

Bad Sektorleri düzeltemesem bile Windows 7 yi kurmam gerek. Çözümü varmı.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
birde böyle dene

wi7 cd tak pc cd başlat disk bölme ekrani geldiğinde gelişmiş de oradan diskte kaç bölüm varsa sil yani /D /E gibi bölümler kalmasın diski komple /C sürücüsü olarak göreceğinden kurulumda sorun çıkarmayacağını düşünüyorum.