3gündür internete bağlanamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3gündür internete bağlanamıyorum arkadaşlar
Tanılama ilkesi Hizmeti çalışmıyor die birşey çıkıyor sorun tara yaptırdığımda.
düzeltilemiyor ama bi türlü.Bağlanmanız için bu Tanılama ilkesi hizmeti gerekli diyor.tanılama yap diyorum yine aynı sorun çıkıyor.
yardımlarınızı bekliyorum tşkr ederim

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Herhangi bir hata kodu varmı acaba.. Hata kodunu verirsen yardımcı olabilirim...

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Başlat > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler girdikten sonra çıkan pencerede Tanılama İlkesi Hizmetiini bul.Ona sağ tıklayıp Tüm Görevler> Başlat
yazan yere tıkla.Hata vermeden hizmetin başlaması lazım.

Eğer Başlat menüsü aktif değilse Tanılama ilkesine çift tıkla ve Başlangıç türü yazan yeri Otomatik olarak değiştir.Tamama tıkla ve üstte söylediklerimi tekrarla.

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tşkrler arkadaşlar hallettim

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
çok çekmişsin keşke daha erken uyarsaydın bizi

xsoxso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birader acaba bi yardımcı olabılırmısın ????? tanılama ilkesi hizeti çalışmıyor ve hata 5 die bir uyarıcıkıyor acaba ne yapmalıyım ?????

---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

arkadaşlar ne olur ya biriniz bi yardımcı olsanız yaaa =((((

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
birader acaba bi yardımcı olabılırmısın ????? tanılama ilkesi hizeti çalışmıyor ve hata 5 die bir uyarıcıkıyor acaba ne yapmalıyım ?????

" msconfig " komutuyla sistem yapılandırması ekranını açın, çıkan ekranda hizmetler menüsüne tıklayın,alttaki bölümde " tanı ilkesi hizmeti " yanında işaretin var olduğundan emin olun.

xsoxso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu söledıgın işlemı yaptım ama gene olmadı oradakı tanılama ılkesı karsınıda durduruldu yazıyor ?? Acaba sorun omu ????

xsoxso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocamm bı bakın yaa su konuya allahınızı seversenız kafayı yıyecem kac gundur yaaa lutfen yaaaaaa

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
oradakı tanılama ılkesı karsınıda durduruldu yazıyor ?? Acaba sorun omu ????
evet sorun o :) tekrar başlatınız,işlem tamam. Özelliklere girerek ayarını otomatik yaparsanız kendi başlayacak bir daha da sorun oluşturmayacaktır.

dometsotkazp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar bendede aynı problem var tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor diyor
ve dediğinizi yaptığımda hata 5 kodunu alıyorum bağlantı 10-50dk da bir gidip geliyor :((((

metin1090

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mned kardeş dedıgın işe yarıo ama sora tekrar tekrar oluo fılm ızlıorm 50 dk oluo ıne aynı sroun bı daha snn dedıgını yapıorm yıne aynısı sonsuza kadar bole mı olcak lutfen yardım edın kafay yıcem :angry::cursing::sneaky2::cursing::cursing::cursing::cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet sorun o :) tekrar başlatınız,işlem tamam. Özelliklere girerek ayarını otomatik yaparsanız kendi başlayacak bir daha da sorun oluşturmayacaktır. özelllikler derken hangi özellikler daha detaylı anlatmanız mümkün mü ??????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
size en kolay çözümü söylüyorum arkadaşlar ne zaman hata başladıysa on dan bir gün önceye bilgisayarı geri yükleyin oluyor iyi günler

bekciii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar ben verdiğiniz yöntemleri denedim ama hata 5 kodu geliyor ne yapmalıyım Teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
başlat cmd yazın daha sonra sağ click ile yönetici olarak çalıştırın,aşağıdaki satırları yazarak işlemlerin sonunda bilgisayarınızı yeniden başlatın.

net localgroup Administrators /add networkservice
enter tıklayın,
net localgroup Administrators /add localservice
tekrar enter tıklayın,
son olarak exit yazarak enter dedikden sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
olmuyor olmuyor olmuyor. hiç bi yöntem işe yaramıyoooooooooor beyler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
En mantıklısı bu görünüyor. diğerleri bir işe yaramadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar,
tamamen aynı problemi yaşıyordum. sayfanın başından itibaren adımları tek tek uyguladım, hangisi işe yaradı bilmiyorum ama yardımcı olan arkadaşlara tek tek çok teşekkür ediyorum, çok sağolun.. :)