BD-Rom da neyin Nesi ?

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar aslında bu bir sorun mu başka birşeymi tam çözemedim...
Soruna gelince şöyle birşey...

Xp kullanırken böyle birşey görmemiştim. Windows 7 dede yoktu ama 1-2 haftadır şöyle bir BD-Rom çıktı. Bu nedir ne işe yarar ? Neden daha öncesi yoktu ?

adszjv.jpg

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Kendisi Blue-Ray Rom olur :D O da bir disk çeşidi. Dvd'den çok daha güçlü.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Tmm ama benim sistemde ne arıyor. Yoksa bilmeden blue ray mi varmış bende :D

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
bendede DVD olmamasına rağmen DVD sürücüsü gözküyor

Sadece ayrılmış bir sürücü harfi,,

olduğu anlamına gelmiyor

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Muhtemelen sanal sürücü. Herhangi bir disk sürücüye sağ tıkla. Açılan tablardan Donanımı tıkla. Oradan disk donanımlarını eğer sanal sürücüyse yazılım ismini görürsün. Takıldığın yer varsa ekran görüntülerini burada paylaş.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Sanal sürücü kullanmıyorum ama bir zararı da yok sadece neden olduğunu sormak istedim ?

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Muhtemelen sanal sürücü. Herhangi bir disk sürücüye sağ tıkla. Açılan tablardan Donanımı tıkla. Oradan disk donanımlarını eğer sanal sürücüyse yazılım ismini görürsün. Takıldığın yer varsa ekran görüntülerini burada paylaş.

:thumbup1:

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Sanal sürücü kullanmıyorum ama bir zararı da yok sadece neden olduğunu sormak istedim ?

Sanal sürücü kullanmıyorsan nasıl çıkmış açıkçası anlamadım. Ben Daemon Tools kullanıyorum ve şu an bende iki tane var (isteğe göre artırılabilir). Bir sanal sürücü programı yükleyip silmiş olma ihtimalin var mı acaba?

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Millet ister olmaz sende var ama bunuyosun :D

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
farkında olmadan virtual-rom tarzı bir program mı yükledin. Program ekle/kaldırı bi kontrol et istersen

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Ya ben sanal sürücü olarak sadece Deamon tools yüklerim ki yüklediğimi hatırlamıyorum. Buda bir arkadaşın istediği ss.

adszodf.jpg

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
peki bu durumdan rahatsız mısın. Yani eğer kullanmıyorsan kaldırabilirsin.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Kullanmıyorsan derken tam olarak nasıl kullanıcağım onu bile bilmiyorumki gerçekte varmı onuda bilmiyorum :D En iyisi dursun şimdilik rahatsız etmiyor beni... İlgilendiğiniz için teşekkürler...

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Aynı durum bugün bende de oldu bi araştırayım dedim karşıma bu başlık çıktı :) ama ben kendim çözdüm işi ben dün XP mode kullanırken harici bellek için sürücü güncelledim ondan sonra oldu neyse kaldırmak isteyen olursa diye söylüyorum windows 7 de aygıtlar ve yazıcılara girin donanımı seçip sağ tıklayın özellikler bölümünden donanım / özellikler / sürücü / kaldır dan rahatlıkla kaldırabilirsiniz ;)

Teknosa-Capitol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BD-Rom,bir CD türüdür.(Dvd gibi)BD-Rom PlayStation3 sistemine uyan bir Cd türüdür.Bu CD türü türü Türkiyede yaygınlaşmamıştır.Bu CD Türü çok bulunmamaktadır.

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:32 ----------

BD-Rom,bir CD türüdür.(Dvd gibi)BD-Rom PlayStation3 sistemine uyan bir Cd türüdür.Bu CD türü türü Türkiyede yaygınlaşmamıştır.Bu CD Türü çok bulunmamaktadır.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Para ödemiyorsan sorun yok ya dursun orada :p

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Hep [MENTION=172780]Teknosa-Capitol[/MENTION] yüzünden :p

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
:D Biraz geç olacak ama madem konu hortladı Deamon tools ta bir oyun açınca BD-Rom oyunun dvdsine dönüşüyor. Yani sizlerinde dediği gibi sanal disk'miş:D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Bugün hiç inandırıcı değiLsin :p

hozkan22

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanal sürücü ile beraber gelen sanal cd-rom dur kendisi

Reaksiyon puanı
188

CD türü diye bir şey olamaz :) CD (Compact Disc) ayrı bir tür, DVD (Digital Versatile Disc) ayrı bir tür, BD (BlueRay Disc) artı bir tür :) Yani hepsi bir optik medya türüdür :) Yaptığın her kağıt mendile selpak demek gibi olmuş :)

Bu arada konuyu hortlatmaya ne gerek vardı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dün Winamp'ı yükledikten sonra çıktı bu itne şey benim PC'de de :( Harici diskimin sürücü harfini kendine almış. Masaüstümdeki harici disk içindeki klasörlere giden tüm kısayollar kayboldu bu yüzden.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BD-Rom sanal sürücüdür.
DAEMON Tools programını aç aşağıda sanal sürücülerde görürsün kaldırmak istediğine sağ tıkla sil.