Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Bu konuyu okuyanlar

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
comScore’a Göre Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

comscore_logo.gif

comScore‘un haber ve bilgi sitelerini kapsayan Ocak 2010 raporuna göre Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ilk 10 haber sitesi arasında ilk sırayı Hurriyet.com.tr alıyor. Rapora göre Ocak ayı içinde toplam 7.752.000 tekil ziyaretçiye ulaşan Hurriyet.com.tr’yi 7.341.000 ziyaretçiyle Milliyet.com.tr takip ediyor. MyNet‘in haber bölümü ise 3.851.000 ziyaretçi ile üçüncü sırada yer alıyor.

15 yaş üzeri internet kullanıcılarını kapsayan rapor toplam 21.282.000 kişiyi baz alıyor ve raporda bu kişilerin 16.951.000′inin haber ve bilgi sitelerini ziyaret ettiği belirtiliyor.

comscore-news1s.jpg

Raporda dikkat çeken bir diğer nokta da bu sitelerde geçirilen zaman. Ocak ayı içinde Hurriyet.com.tr’de geçirilen zaman comScore’a göre toplam 416 milyon dakika. İkinci sıradaki Milliyet.com.tr’de ise 191 milyon dakika geçirilmiş.

Yukarıda paylaştığımız detaylı istatistiklerde de görebileceğiniz gibi özellikle Hurriyet.com.tr ve Milliyet.com.tr’den sonra tekil ziyaretçi sayılarında büyük farklılıklar göze çarpıyor. Milliyet.com.tr’nin 7.341.000 ziyaretçisinden sonra Mynet’in 3.851.000 ziyaretçisini genelde birbirine yakın istatistiklere sahip ve ortalama 3-4 milyon ziyaretçi aralığında yer alan 8 site takip ediyor.

Aynı şekilde sitede geçirilen zaman anlamında da 416 milyon dakikadan sonra Milliyet.com.tr’de geçirilen 191 milyon dakika ve Haberturk.com’da geçirilen 177 milyon dakika diğer sitelere kıyasla oldukça yüksek değerler sunuyor.

comScore’un sağladığı istatistiklerin veri eksiliği çekilen pazarımız için oldukça değerli olduğunu düşünüyorum. Bu ve bunun gibi raporların farklı alanlar için de dönemsel olarak paylaşılması durumunda sektörün gelişimi adına önemli bir kaynak yaratılması söz konusu olabilir.

Kaynak

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Yalan bu Haber7 nerde?

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Yalan bu Haber7 nerde?

Evet, bu sebeple paylaştım. Bana da saçma geldi.

Haber7.com'un listede olmaması listenin güvenirliliğini şüpheli hale getirebiliyor.

Bunun açıklanması gerekir. Bu listeyi hazırlayan arkadaşlardan SDN'yi takip edenleri varsa bilgi almak isteriz.

Bu değişkenlik ay'a mı, özgüdür?

Pesimistyle!

Müdavim
Reaksiyon puanı
50
Kısacası nerde cinsellik içeriği çok olan varsa o site birinci :)

Araştırmaya gerek varmı.:)

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
haber 7'yı gec kalıtelı degıl de haberturk bırıncı olması lazımdı acıkcası

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Bence de habertürk'ün birinci olması lazımdı.

tarumoloji

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Bende HaberTürk sitesine takılırım ama ben takılıyorum diye 1. sırada olmasını da beklemiyorum...
İşte zihniyet meselesi !

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ama ben onun için demedim de bayağı site gezdim benim en hoşuma giden habertürk oldu o bakımdan söylüyorum.

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Konuyu kesinlikle ideoloji vs. sebeplerden dolayı açmadım ve bu amaçla değerlendirmiyorum. Yapmakta yanlış olur. Doğru değildir.

Haberturk.com'un ilk açıldığındaki söylemi ile şuan ki söylemi bir değil. Bir değişim geçirdiler. Aynı durum Haber7.com'da da öyledir. Şimdi Haber7.com'u tek görüş, tek renke sahip insanlar okumuyor. Herkes takip ediyor. Şuan ki; yorumlarını okuduğunuzda bu farklılığı görebiliyorsunuz. Eskinden böyle değildi.

Haber7.com'un bu listede adının hiç olmaması bana şaşırtıcı geldi. Türkiye'de haber sitesi denildiğinde akla gelenlerden bir tanesidir. Sadece bunu irdeliyorum.

1. , 2. vs. ile ilgilenmedim. İlgilenmemde ...

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Konuyu kesinlikle ideoloji vs. sebeplerden dolayı açmadım ve bu amaçla değerlendirmiyorum. Yapmakta yanlış olur. Doğru değildir.

Haberturk.com'un ilk açıldığındaki söylemi ile şuan ki söylemi bir değil. Bir değişim geçirdiler. Aynı durum Haber7.com'da da öyledir. Şimdi Haber7.com'u tek görüş, tek renke sahip insanlar okumuyor. Herkes takip ediyor. Şuan ki; yorumlarını okuduğunuzda bu farklılığı görebiliyorsunuz. Eskinden böyle değildi.

Haber7.com'un bu listede adının hiç olmaması bana şaşırtıcı geldi. Türkiye'de haber sitesi denildiğinde akla gelenlerden bir tanesidir. Sadece bunu irdeliyorum.

1. , 2. vs. ile ilgilenmedim. İlgilenmemde ...

Yazdıklarına katılıyorum :thumbup1:

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
arkadaşlar önemli olan herkesin okuması değil, herkese hitab etmesidir. ve maalesef haber7 gün geçtikçe bu itibarını düşürüyor. liste birincisi ise denildiği gibi üstsüz bayanlara dua etsin

tarumoloji

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Üniversitede hocalarımın sık kullanılanlar kısmında ilk iki site genelde olurdu üstsüz karı kız resmine bakmak için girmediklerine eminim; bence köşe yazarlarının makalelerini okuyorlardı... Diğer sitelere göre makale sayısı en fazla olan siteler ilk iki sırada, yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
alexa ya görede
hürriyet 1.
mynet 2.
haberTürk 3. diye gidiyor

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
İlk 3 ü çıplaklığın tavan yaptığı siteler paylaşmış Doğan grubu işi biliyor.

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben Haber Getir isimli programı kullanıyorum. Bütün sitelerin karışımı olunca neyin yalan neyin doğru olduğu anlaşılıyor.

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Ben Haber Getir isimli programı kullanıyorum. Bütün sitelerin karışımı olunca neyin yalan neyin doğru olduğu anlaşılıyor.

Bende önceden birkaç haber sitesinin içeriklerini RSS üzerinden takip ediyordum. Bir baktım ki, her haber sitesi günlük 400'e yakın rss bildirimi yolluyor. Birkaç site olunca okumaktan yoruldum. Ne oluyor dedim. Ajans falan mıyım? :D

Kafamda allak bullak oldu. Zaten bildirimlerin birçoğunun başlıkları aynı... Tabi içerikte değişiklik olabiliyor.

Bu zorunlu sebeplerle; RSS üzerinden tek siteyi takip etme kararı aldım. Birkaç haber sitesinide tarayıcı üzerinden sadece başlıklarını okuyorum. O büyük resimli başlıkları yani ...

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
haber izlemektende okumaktanda yoruldum o yüzden sadece tahmin ediyorum
kafamdaki hazır konular
abd afganistanda
darbe planları
kim kimi öldürmüş

isimler ve zamanlar değişik konular aynı :)

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende önceden birkaç haber sitesinin içeriklerini RSS üzerinden takip ediyordum. Bir baktım ki, her haber sitesi günlük 400'e yakın rss bildirimi yolluyor. Birkaç site olunca okumaktan yoruldum. Ne oluyor dedim. Ajans falan mıyım? :D

Kafamda allak bullak oldu. Zaten bildirimlerin birçoğunun başlıkları aynı... Tabi içerikte değişiklik olabiliyor.

Bu zorunlu sebeplerle; RSS üzerinden tek siteyi takip etme kararı aldım. Birkaç haber sitesinide tarayıcı üzerinden sadece başlıklarını okuyorum. O büyük resimli başlıkları yani ...

Ben tutupta tek tek haber okumam. Uyarı balonlarında gözüme çarpan birşey olduğunda ya programı kapatırım yada tıklar biraz haber okurum. :)

Televizyonla alakam olmadığı için gündemi takip etme amaçlı kurdum bu programı zaten. Uzaydan mı geldin moduna girmemek maksat.. :)

Son mesajlar