Anket: Yeni Konu Açmak İçin Mesaj Sayısı

Yeni konu açarken, mesaj sayısı sınırlamasına gidelim mi?

• Kullanılan toplam oy
    148

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba değerli üyelerimiz.

Bu konuyu sizin verdiğiniz oylara göre noktalandıracağız.

Reklamı ve acemiliği engellemek için, belli bir tecrübe edindikten sonra yeni konu açma yetkisi olması açısından, mesaj sayısı 50 ve fazlası olan üyelerimizin yeni konu açma yetkisi olmasını öneriyorum.

50'yi çok bulanlar için bir de 20 seçeneğini ekledim.

Böylece, reklam için konu açmak, yanlış yere alakasız konular açmak gibi problemlerin sayısı da azalacak gibime geliyor.

Karar sizin. Tıpkı forum gibi ;)

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Oooo mükemmel bi karar olmuş ben oyumu 50 mesajdan yana kullandım çok iyi olur bencede böylelikle abuk konuları açabilmek için önce buraya vakit vermeleri gerekecek tabi buda işlerine gelmeyecek konular açilmicaaak nihahaha (&)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
50 süper olur yeni gelen üyeler yanlış anlamasınlar ama bazen cok sacma konular cok sacma yerlere acılıyor. Biraz daha forumu tanımış olurlar o mesaj sayısına ulaşana kadar :)

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
dogru karar 50 de yeterli bir rakam ama sunuda unutmayalım o 50 rakamınıda yapabilmek için olmadık şeyler yapabilirler,her konuya ilgili ilgisiz mesajlar filan takdir sizlerin ama ...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
süper. benimle aynı fikirde olmanıza sevindim.

diğer üyelerimiz de oylarını kullanırlarsa süper olur.

bu anket salı gecesi saat 23:59'a kadar açık kalsın. Gece de toplam sonuca göre kararımızı alırız.

yatayım ben artık saat 5 oldu.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Bence gerek yok. Onun yerine saçma sapan reklam konularını direkt silebiliriz. İlla ki olacaksa da 20 olsun diyorum.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Oyumu 50 mesaj için kullandım. 50 mesajdan sonra yeni üyeler konu açabilsin. Ama 50 mesaja kadar saçma sapan mesaj yazanlar olabilir diye bir mesaj gördüm. Merak etmeyin biz burada ne güne duruyoruz. ;) Eğer öyle yapan olursa 50 mesajı göremeden gider. (&)

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
hayırlı sabahlar değerli sdn üyeleri
bence forumumuzun amacı biliyorsak paylaşacağız,bilmiyorsak soracağız

tahminimce birçok üyemizin sdn forum ile tanışması
bilgi ve teknoloji hakkında bir soru sorup cevabını almasıyla başlamıştır diye tahmin ediyorum.
bunu engellemiyelim
eğer saçma sapan konu açanlar olursa mesajlara müdahale edileceği gibi konularada derhal mod arkadaşlar müdahale eder.
şimdiye kadar olduğu gibi

bu tür düşünceleri daha ileride gerçekleştirebiliriz
hatta ileride forumumuzun kalitesine güvenerek ücretli bile yapabiliriz.
ama şimdilik hedefimiz türkiyenin en kaliteli ve seviyeli forumu olmak
bunun için benim düşüncem şimdilik hiçbir kısıtlamaya gitmiyellim

saygılar

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Bende 50 mesajdan yana oyumu kullandım ama mehmet1101 arkadaşımızın dediğide mantıklı geldi o zaman teknoloji hakkında (pc problemleri hakkında) yardım isteyen kullanıcılar açısından promlem oluşturabilir.
Belirli konulara sınırlama gelebilir , diğer konulara ise mod. arkadaşlar gerekli müdahaleyi yapıyorlar zaten.

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence herkes konu açabilmeli. Yeni üye de olsa bilgi paylaşmak için gereksiz yere mesaj sınırı konulmamalı. Bilgi paylaştıkça büyür. Bırakın herkes paylaşsın...

*SiRiNe*

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar neden bu sınırlama pek anlaya bilmiş değilim ve gereksiz görüyorum yanlışlar olmadan doğrular bulunamaz yanlışlıklar her zaman olabilir ben böyle bir kısıtlamayı yeni gelen arkadaşlara yapılacak haksızlık olarak görüyorum zaten çok abuk konular açıldığında veya yorumlar yapıldığında buna moderatör arkadaşlar müdahale edebiliyor.

Eğer böyle bir uygulamaya gidilirse yeni gelen arkadaşlar sırf konu açabilmek adına okuduğu her konuya yorum yapmak zorunda hissedecekler kendilerini işte o zaman bence tabi forum bir paylaşım yeri olmaktan uzaklaşacaktır. Yeni gelen arkadaşlarımız kendileri konu açabilmek adına hiç fikirleri düşünceleri olmayan konularda yorum yapacaklardır.

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
öyle tartışmalar oluyor ki 1.000 mesajı olan üyenin bile açtığı konu gereksiz, önemsiz ve yanlış bulunuyor ;) bence konu açmada mesaj sayısı ölçüt değildir :^)

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bencede gerek yok yardıma ihtiyacı olanları engelleyebilir

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Tamam 50 mesaj iyi diyelim fakat regedit'ında belirttiği gibi
bu bir ölçüt değildir.
İlk mesajında teknik yardım almak isteyen üyeler oluyor ve bunun için konu açmaları gerkiyor, dertlerini anlatabilmek için onlar ne yapıcak peki? Sorusunu sorabilmek için her yere mesaj mı yazacak 50 mesaj olsun da konumu açıp sorumu sorayım diye?

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Harika..Sırf laf olsun torba dolsun, kavga cıkarmak, insanlarla kafa bulmak, yeni açtıkları sıtelerın reklamını yapmak ıcın uye olup konu acan cok kısı var...Bu uygulama iyi bir çözüm yolu olabilir.Bundan sonrasıda biz moderatörlere kalmış :) ;)

Tabi sadece bu saydıklarımı yapmak için uye olup konu acmıyolar.Yardım almak için vs... konular ıcınde konu acılabılıyo.Eger boyle bır sorun varsada tecrubelı uyelerımıze Ö.M atabılırler...

Eger onuda ıstemıyolarsa SDN'ye bıraz olsun vakıt ayırcaklar artık.Kaz gelıcek yerden tavuk esirgenmez !!!

ESDİEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Yeni gelenler nasıl kendilerini tanıtıcakki mesaj sınırlaması gelirse.(Ben ilk geldiğimde kendimi tanıtmadım o ayrı. :D )

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
merhabalar
sdn yi uzun süredir takip eden ancak foruma bugün itibariyle üye olmuş biri olarak bu ankete denk gelmiş olmam kader mi :(
bence kimsenin konu açma hakkı engellenmesin...kendim için istiyosan ne oliyim ;D..illaki böyle bişey gerekli ise de o zaman teknik destek almak için nasıl yeni konu açacağımız konusuna bir çözüm yolu bulunsun derim..
ee ben şimdi yeniyim diye konu açamayacak mıyım ;(

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İyi düşünülmüş, "mesaj sayısı" yerine "toplam online süresi" üzerinden bi' değerlendirme yapılabilirse-bilmiyorum mümkün mü bu- daha kıyak olur gibi geldi.

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iyi de gerçekten sorunu olan kişi 50 mesaj mı beklemek zorunda kalıcak, bence bu gerçekten "itici" bir uygulama olur.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
murmillo dedi ki:
iyi de gerçekten sorunu olan kişi 50 mesaj mı beklemek zorunda kalıcak, bence bu gerçekten "itici" bir uygulama olur.

O zaman "Donanım ve Yazılım Sorunları" bölümü acık olur.Diğer bölümlerde konu acma kilitlenebilir !!!

Mümkünmüdür ??? Mümkündür :)

Not: (Elmacık'ın işi zor :L )

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
oBsCuR HoMmE dedi ki:
murmillo dedi ki:

O zaman "Donanım ve Yazılım Sorunları" bölümü acık olur.Diğer bölümlerde konu acma kilitlenebilir !!!

Mümkünmüdür ??? Mümkündür :)

Not: (Elmacık'ın işi zor :L )
bu da mantıklı gerçekten soruna çözüm bölümleri açık olabilir

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
:) evet geğik konularda 50 sınır olsun, yazılım donanım sorunlarında sınır olmasın.
aslında ben de o konulara (geğik) bakmak istemiyorum, sadece bana donanım yazılım ve haberler kısmı gözüksün yeter :)
yeni mesajlara tıklayınca aradan seçmek zor oluyor:)

Elmacık işin hakkatten zoor :D

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bence böyle bir sınırlama geitilmemeli. Eğer bu sınır geitirilmesinin nedini saçma konular ise sadece yeni gelenler açmıyo, sadece mesaj sayısı az olanlar açmıyo.
Belki mesaj sayısı düşük adamın ama bi konuda acil yardıma ihtiyacı var. O zaman ne yapacak gereksiz mesajlar atıp mı mesaj sınırını geçicek? Bu gerksiz mesajlarla modlar ilgilenir ilgilenmesinide o zaman gerksiz konularlada ilgilenebilir hem de yük daha hafif olur gibime geliyor

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
çok güzel olacak 50 msj'ı tamamlayıp konu açabilmeleri.

fakat o zaman da konu açma düşüncesiyle konulara saldırılmasın, gereksiz ve msj sayım artsın diyip yorum yazanlar, smiley gönderenler olacak

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
anket sonuçlanmıştır.

çoğunluk, 50 mesaj sınırını kabul etmiştir.

bir süre bu şekilde devam edeceğiz.

daha sonra duruma göre yeniden bir değerlendirme yapacağız.

durum değerlendirmesi sanırım 1 hafta sonra olur.

herkese sevgiler.

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
konuyu kilitlesek olmazmı ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...