Bilgisayarimin Grafigi Bazi Oyunlari Kaldiramiyor (Yardim) ?

Bu konuyu okuyanlar

ivejz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarimin Grafigi Bazi Oyunlari Kaldiramiyor (Yardim) ? Evet arkadaslar soyledigim gibi bilgisayarim bazi oyunlarimi { Çoğununu } Kaldiramiyor oyun oynarken bilgisayarim donuyor ve resetleniyor kendi kendine Benim grafikkartim Nvidia - Geforce 7100 GS lutfen yardim edebilecek varsa lutfen paylassin son 6 aydir bir oyun bile oynayamiyorum simdiden tesekurler

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bana çok kızcak olan olabilir ama:tt2::tt2::tt2::tt2::tt2::tt2::tt2:
adam ekran kartının modelini biliyor ( Nvidia - Geforce 7100 GS )
Ama Adını Grafik zannediyor:thumbup1::thumbup1::thumbup1:

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Yüksek grafikli oyunlarda kasması normal zaten,iyi bir ekran kartı değil açıkçası.

ivejz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüksek grafikli oyunlarda kasması normal zaten,iyi bir ekran kartı değil açıkçası.

ufuk kardesimsorun orda degil cunku her oyunu indirdigimde sistem gereksinimlerini bakiyorum yani uygun oluyor ama oyun oynarken donuyor fifa 2005 bile oynasam hine ayni hatayi veriyor !

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
ufuk kardesimsorun orda degil cunku her oyunu indirdigimde sistem gereksinimlerini bakiyorum yani uygun oluyor ama oyun oynarken donuyor fifa 2005 bile oynasam hine ayni hatayi veriyor !

Fifa 2005 te vermesi biraz sorunlu gibi geldi.Reset mi atıyor bilgisayar,doğrudan kapanıyor mu? Ekran kartı sıcaklığına hiç baktın mı?

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
grafik kartın son derece ilkel ve yersiz
oyunları açıp sorunsuz oynayabilmeniz için en asgari nvidia 9800GT veya ati 4830 modeli ekran kartı almanız gerekir
ancak sizin pc nizde bu kartların takılabileceği bir slotunun olduğunu da sanmam.

ivejz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben ilk bilgisayari aldigimda Geforce 6200 GS vardi butun oyunlari sorunsuz oynuyordum fifa 2009 bile ama sonra ben degistirdim ve hemen bu problem kaynaklandi . oyun oynarken pc kendi reset atiyor sicakliga baktim evet 55-65 arasi oluyodu !

Bide fifa 2005 misal olarak aldim pes 2009 2008 , fifa 2007 , 2008 falan filan bunlarda sorun oluyor otekilerde de olabilir ama bunlari denedim ayni problem kaynakalniyor .

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
sisteminin tam özelliklerini yaz
işletim sistemin
işlemcin
ramin
ana kartın
ekran kartın

ayrıca aygıt yöneticisinden yüklenmemiş bir driver var mı kontrol et. Ekran kartı driverını da güncelle. Başka da yapabileceğin bir şey yok....

bunları yaptıktan sonra http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srl sitesine girip sisteminin seçtiğin oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağını öğrenebilirsin.

ivejz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Intel (R)
Celeron (R) D CPU 3.20 GHz
3.19 GHz, 2.00 GB RAM
nVidia 7100 Gs

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
abovvv işlemci offsayt ekran kartıda offsayt :D büyük bir ihtimal sıcaklıkla ilgili bir sorunun var ama sen önce ne olur ne olmaz nvidia nın sitesinden güncel sürücüleri bi yükle sorun devam ederse bi kasanı temizle ekran kartının soğutucu plağına elinle dokun işlemci soğutucusu tam oturuyor mu bi hepsini gözden geçir demiş olduğun problemin 10larca nedeni var :)

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Vallahi sistemin pek iç açıcı bir sistem değil.Ama pc'ye bir bahar temizliği yap,termal macununu bir güzel sür işlemcine.Fanları bir güzel temizle.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Fifa 2005 oyununu kaldırması gerekiyor senin sistemin kasa içi temizliğini yap resetlenme donma gibi sorunlar tozdan olabiliyor genelde.Toz ısınmaya sebep oluyor buda donma resetlenme gibi sorunları ortaya çıkartıyor.