SMART Hard Disk Hatasi aliyorum

Bu konuyu okuyanlar

yderin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
pc acilirken su hatayi veriyor ve ENTER lamadan acilmiyor resim cekemedigim icin aynen yaziyorum.

SMART Hard Disk Error

The SMART Hard Disk check hasdetected an imminent failure. To ensure not data lass. Please backup the content immediately and run the Hard Disk test in System Diagnostices.

Hard Disk 1
(301)

F2 System

ENTER- Continue Startup

For more information Please visit ww.hp.com/go/techcenter/startup

pc markasi HP DV5 1005 et serisi
NOT: iki aydir bu sekil kullaniorum format atim kac kez fakat ayni

sanirim diskte bi sorun var ama neyapacaz disk uc bolum halinde 250 GB fakat bir bolumune bicimlendirme yapamiyorum sanirim sorun orda var

mahoni_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diskiniz sorunlu harddiskin değişimi gerekecektir. Garantisi devam ediyorsa bilgilerinizi yedekleyerek servisine verin.

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Büyük ihtimalle Bad sector hatası. Hiren's Boot CD - HDD regerator işini görebilir. Tavsiyem dosyalarını yedekle ve fdisk ile yeniden bölümleri oluştur.

yderin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Diskiniz sorunlu harddiskin değişimi gerekecektir. Garantisi devam ediyorsa bilgilerinizi yedekleyerek servisine verin.

ilk msji yazmak banami nasip oldu tsk de garantisi coktan bitti ya

Büyük ihtimalle Bad sector hatası. Hiren's Boot CD - HDD regerator işini görebilir. Tavsiyem dosyalarını yedekle ve fdisk ile yeniden bölümleri oluştur.

ok hocam tsk bakalm baska tafsiyeler ckmazsa ole yapalim

Noah b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de zamanında aynı problem oldu. bütün dosyaları yedekledim ve tüm diski formatlamıştım, ama quick format yapmadım. normal formatladığında baya vakit alıyor ama diskteki bozuk bölümleri kullanıma kapatıyor. işlemden sonra dosyalarımı yeniden diske attım ve 2 aydır filan kullanıyorum, bi sorun olmadı henüz.