Windows 7 gezgin kendini kapatıp açıyor

Bu konuyu okuyanlar

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Windows 7 Home basic işletim sistemi bulunan yeni notebook'um var. Yaklaşık 2 gündür Windows gezgini kendini kapatıyor ve açıyor. Bu esnada açık olan tüm gezgin sayfaları kayboluyor.

İnternette araştırdım. Benzer bir sorununun windows vista ve 7 kullanıcılarında bulunduğunu gördüm. Çözüm için sitelerin birinde Klasör seçeneklerinde "Her zaman simge göster" seçeneğini seçilmesi gerektiği yazıyordu.

Bu sorunun sebebini ve çözümünü bilen arkadaşlar lütfen yazsın.

Not: bu işlemden sonra bile aynı hatayı tekrarladı

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Windows 7 Home basic işletim sistemi bulunan yeni notebook'um var. Yaklaşık 2 gündür Windows gezgini kendini kapatıyor ve açıyor. Bu esnada açık olan tüm gezgin sayfaları kayboluyor.

İnternette araştırdım. Benzer bir sorununun windows vista ve 7 kullanıcılarında bulunduğunu gördüm. Çözüm için sitelerin birinde Klasör seçeneklerinde "Her zaman simge göster" seçeneğini seçilmesi gerektiği yazıyordu.

Bu sorunun sebebini ve çözümünü bilen arkadaşlar lütfen yazsın.

Not: bu işlemden sonra bile aynı hatayı tekrarladı

1. Antivirüs taraması yaptırmanı tavsiye ederim. Genelde virüsler bu tür sorunlara neden olur.

2. Virüs ya da spy bulunamazsa antivirüs programını değiştir, çok yüklü klasörlerini parçalamayı dene ( özellikle program klasörleri) bazı antivirüsler aktif korumada tehdit algılayıp bu hatayı verdirebilir.

3. Hatayı almadığın bir tarihe sistemi geri yükle.

4. Windows dosyalarını onarmayı dene. cmd - (sfc/scannow)