Bilgisayar Windows Logosundan Sonra Siyah Ekranda Kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

genxcop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayar açılırken windows logosunu geçtikten sonra siyah ekranda takılıp kalıyor ne denediysem bir çözüm bulamadım işletim sistemim Windows Xp Pro.

Bu sorunu yaşayanların yazdıgı birçok
yorum okudum ama bir türlü çözüme raslamadım kafayı yemek üzereyim :cursing: çok acil yardımlarınızı bekliyorum...

genxcop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Formatı atmamak daki sebebimiz nedir?

Zaten format sonrası oluştu ve yorumlarda aynı sorunu yaşayanların format atmanın çözüm olmadıgı sürekli aynı hatayı vermedigini okudum bütün belirtiler bire bir aynı oluncada denemedim bile. Eğer bu sorunu yaşan birileri varsa armızda beni daha iyi anlayacaktır...

Yorum gelmeyince çaresiz format attım ama boşuna hala aynı problem sürüyor...

Alican Doğu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Raminizde Bir Problem Olabilirmi Acaba Bildiğime Göre Siyah Ekran Hataları Genellikle Ram Yüzünden Oluyor.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Yanılmıyorsam eğer ekran kartı ayarlarında sorun yaşıyorsun. Tam açılacağı sıra bir şakışma oluyor gibi düşünüyorum. Onboard ve harici ekran kartı ayarlarına bak BIOS tan.

genxcop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıkıntıdan belirtmeyi unutmuşum bilgisayar dizüstü...

birkanates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadasim harddiskini diz ustu bilgisayarindan cikar , baska bir pcde harici olarak harddiskini yeniden yapilandir ve format at sonrada tak kullan hala daha olmuyorsa yeni harddisk tak kullan , markasi hp ise harddisk testi yapabilirsin bios ayarlarindan zaten o testde sorun varsa harddiskin gitmistir ayni sorun bende vardi o sekilde cozdum

iboturka

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yanılmıyorsam eğer ekran kartı ayarlarında sorun yaşıyorsun. Tam açılacağı sıra bir şakışma oluyor gibi düşünüyorum. Onboard ve harici ekran kartı ayarlarına bak BIOS tan.
+100 aynısı bende oluyordu :cursing: Toptan çözüm yeni bilgisayar aldım

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Elinde Pardus veya Ubuntu Çalışan CD (Slax da olabilir) var ise onlarla bilgisayarı açmayı deneyebilirsin..
Hatayı görme şansın olacaktır.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar bilgisayar açılırken windows logosunu geçtikten sonra siyah ekranda takılıp kalıyor ne denediysem bir çözüm bulamadım işletim sistemim Windows Xp Pro.

Bu sorunu yaşayanların yazdıgı birçok
yorum okudum ama bir türlü çözüme raslamadım kafayı yemek üzereyim :cursing: çok acil yardımlarınızı bekliyorum...

Arkadaşım,

http://www.hiren.info/pages/bootcd adresini ziyaret et. İndirdiğin image dosyasını başka bir bilgisayarda cd'ye yaz ve donanım test programlarını kullan. HDD regenerator. Sonrasında ram testleri. Onlarda olmazsa artık donanımı tak çıkar temizle işine gireceksin son çare.

genxcop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 3. formatta problem çözüldü neden 3. derseniz bilmiyorum ama buna neyin sebep oldugunu buldum yanlış driver yüklemesi sonuçu oluşuyormuş siyah ekran hatası sık sık yaşanan bir sorunmuş ama vga veya en son iyi yapılandırma ayarlarıyla girriyormuş o durumda bende ise girmiyordu neddenini bilmiyorumö dedigim gibi herkese teşekürler

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar 3. formatta problem çözüldü neden 3. derseniz bilmiyorum ama buna neyin sebep oldugunu buldum yanlış driver yüklemesi sonuçu oluşuyormuş siyah ekran hatası sık sık yaşanan bir sorunmuş ama vga veya en son iyi yapılandırma ayarlarıyla girriyormuş o durumda bende ise girmiyordu neddenini bilmiyorumö dedigim gibi herkese teşekürler

Aman iyi.
Donanım hatası olmasında gerisi kolay. Geçmiş olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lenova g570 dızustum var ekran tam acılacakken baya beklıyo sıyah halde 1-2dk falan ?

S

SDN Anonim 320986

SDN Okuru
lenova g570 dızustum var ekran tam acılacakken baya beklıyo sıyah halde 1-2dk falan ?

1. Pc'nizin donanım sorunu yok ise kullandığınız arka planda çalışan lisans uygulamaları Patch,Crack lisanslama işlemlerinden bir süre sonra ortaya çıkan problemlerde birine benziyor bu gibi lisans dosyaları sistem dosyaları üzerinde değişiklikler yaptığından bu tip durumlar ortaya çıkabiliyor.

2. Trojen,virüs ve benzeri zararlı dosyaların sisteme bulaşmasından ötürüde sistem zarar gördüğünden bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.

Sisteminiz açılıyor ise,sağlam bir güncel olan antivirus programı ile tarama yaptırmanızı öneririm.
Combofix'i tavsiye ederim.

Sistem hiç açılmıyor ise Eset Rescue CD'den çalışan boot ederek sistem üzerinde tarama işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Kolay gelsin saygılarımla.:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş benim pc hp dizüstü bnmde windows yazısından sonra siyah ekranda takılıp kalıyor. BU sitede benim gibi pc ye olan sorunu çözülmüş ve bunu nasıl yaptıqını anlatabilirmi çok rica olurrr....

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ram in yerlerinden çıkar diğer kısma tak

Mirza.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bu gibi bir sorunla daha önceleri bir arkadaşım karşılaştı.. Yorumları okumadım belki denmiş olabilir dediğim cevap mazur görün..

Windows 7 kurmuştu ve daha sonra orjinalleme yazılımı ile orjinallemeyi denedi.. Daha sonra reset attı ve daha bilgisayarın masaüstü gelmedi siyah ekranda takılı dediğin gibi..

Tekrar WİN7 kurdu bu sefer orjinallemedi öyle bire sorunla da karşılaşmadı..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet çok doğru bu cracktan kaynaklanan bi sorun bende de aynısı oldu nasıl halledecez bende bilemiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benım bilgisayarımda 2 tane xp yuklu birini acıoyurm ama diğerini acmak istediqimde sıyah ekranda kalıyor

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Format atarken de ayNıı oluyor bende dosyaları yüklüyor. Devamında siyah ekran hiç bir şekilde açamıyoruz
Mesaj otomatik birleştirildi:

31242100-76CE-4CC7-810A-BBFC51039D14.jpeg

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Konuyu hortlatmışsınız.

1- Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Sunucumuz arama için oldukça hızlıdır ve bu işlem sadece birkaç saniyenizi alır. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa yenisi açılamaz.

Kaynak: Forum Kuralları

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar Lenova bazı modellerinde hdd hatası yüzünden böyle yapıyor hdd değişti sorun çözüldü forumda arayan arkadaşlara çözüm hdd değiştirmek

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
ben win7 de yaşamıştım çok önceden bu sorunu win7 yükleniyor yazıyordu arkaplanda açıldı sesi vardı ama ekran yoktu windows tuşuna basıp 2 kere sağ tuşuna basın sonra da tıklayın yeniden başlaması için sonra da pc açılıyor ama o zaman da imaj indirip kurtarmak en mantıklısı bu soruna da ekran kartı sebep oluyor driveri sorunlu ise ya da wattman filan varsa vb...