Airties RT205 şifre sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba. Rt 205 model modemimin şifre arayüzünde wep şifreleme seçeneği var, ancak wpa seçeneği yok. Günceleme yaptım ama wpa seçeneği yine gelmedi. Modem kampanmay modemlerinden değil. Ne yapmam gerektiği konusunda bilgisi olan var mı acaba?

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Evet, kendilerine yazdım ancak henüz cevap gelmedi.

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Bende aynı modemi kullanıyorum Bildiğim kadarıyla Lan bağlantılarda Airties wpa sifremele yöntemi yok wpa şifreleme yöntemi kablosuz ayarlarında var evdeki diğer biglisayarları wpa olarak şifre atadım

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Modemin kablolu ve kablosuz özelliklerini birlikte kullanıyorum. Peki Usr9110 modemim de var, onun wpa özelliği var ancak airties daha güvenli denildiği için onu kullanıyordum. 9110 modem güvenlik konusunda nasıl acaba?

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Modemin kablolu ve kablosuz özelliklerini birlikte kullanıyorum. Peki Usr9110 modemim de var, onun wpa özelliği var ancak airties daha güvenli denildiği için onu kullanıyordum. 9110 modem güvenlik konusunda nasıl acaba?

Airties iin firmwaresini güncelemediysen oda güvenilir değil ama wep ile wpa ya fazla takılmana gerek yok iyi bir şifre verirsen kisme giremez wireless ile bağlantı yapcaksan wpa ile şifre atarsın... Tabi eğer internetin kotalı ise sözlerimi geri alırım :cool:

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Airties iin firmwaresini güncelemediysen oda güvenilir değil ama wep ile wpa ya fazla takılmana gerek yok iyi bir şifre verirsen kisme giremez wireless ile bağlantı yapcaksan wpa ile şifre atarsın... Tabi eğer internetin kotalı ise sözlerimi geri alırım :cool:

Wpa seçeneğini bulsam atacağım ama sadece wep var:)

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1

U.S. Robotics her zaman daha iyidir. HEm bağlantı konusunda hem firewall konusunda.

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Konuyla ilgili başka fikri olan yokmu acaba?

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorun modemin mesh özelliğinin açık olmasından kaynaklanıyormuş. Ancak repater özelliğini kullanmam gerektiğinden anlaşılan wep ile idare tmek zorundayım.