Çocukların öpüşmesi davası barışla bitti!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Antalya'da geçen yıl, parkta 3 yaşındaki erkek çocuğunun 3,5 yaşındaki kız çocuğunu öpmesi sonucu mahkemelik olan iki aileyi ilk duruşmada hakim barıştırdı.

752220100204014920843.jpg

Antalya 1. Sulh Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya, 3 yaşındaki erkek çocuğu B.D'nin annesi Ayşe D, babası Birol D, dedesi İbrahim E, anneannesi Ayşe E. ile 3,5 yaşındaki kız çocuğu E.K'nin annesi C.F.K katıldı.

B.D'nin annesi Ayşe D, ifadesinde, olay günü oğlunun ablasıyla parkta oynadığını, bu sırada komşularının kızının yanlarına geldiğini ve birlikte oynamaya devam ettiklerini söyledi.

Oyun sırasında oğlunun komşularının kızını kucaklayarak yanağından bir kez öptüğünü kaydeden Ayşe D, kız çocuğunun ablasının bunu annesine söylemesi üzerine C.F.K'nin yanlarına gelerek bağırmaya başladığını belirtti.

Ayşe D. ''Bunun büyütülecek bir olay olmadığını, yaşanılanın çocukça bir davranış olduğunu söylememe karşın C.F.K. hakaret etmeye devam etti'' dedi.

Komşusuna hakaret etmediğini söyleyen C.F.K. de ''İki kızım var. Parkta böyle bir olayın yaşandığını büyük kızımın söylemesi üzerine paniğe kapıldım, korktum. Komşumla bu konuda aramızda ufak bir tartışma yaşandı. Bana hakaret edince ve karşılıklı küfürleşince de dava açtım'' diye konuştu.

Annelerin mahkeme salonunda da birbirlerini suçlamaya başlaması üzerine hakim Kemal Aytekin, konunun büyütülecek bir yönü olmadığını belirterek, iki ailenin barışmasını istedi.

Bunun üzerine, her iki kadın, komşu olmaları nedeniyle her zaman yüz yüze bakacaklarını belirterek, şikayetlerinden vazgeçtiklerini söyledi.

Hakim Aytekin, hakaret davasının düştüğünü ifade ederek dosyayı kapattı. Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan küçük kızın annesi C.F.K, olayın bu kadar büyümesini istemediğini ancak o gün yaşanan gerginlik ve hakaretler nedeniyle dava açtığını söyledi. C.F.K, özür dilenmesini beklediğini ancak bunun da olmadığını sözlerine ekledi.

Erkek çocuğun annesi Ayşe D. de hakimin ricası üzerine barıştıklarını belirtti. Çocuklar arasında tartışma ve küçük kavgalar olacağını, çocukların bir süre sonra bunu unutarak oynamaya devam ettiğini kaydeden Ayşe D, ''Beraat ettik ancak çocuğum olaydan çok etkilendi, onu psikoloğa götürmek durumunda kaldım'' diye konuştu.

B.D'nin dedesi İbrahim E. de büyütülecek bir olay olmadığını ancak ailelerin birbirlerine hakaret etmemesi gerektiğini söyledi. İbrahim E, tarafların hakimin girişimiyle barışmalarına çok sevindiğini ifade etti.

Antalya'da, geçen yılın ekim ayında, Üçgen Mahallesi'nde çocuk parkında oynayan 3 yaşındaki erkek çocuğu B.D'nin 3.5 yaşındaki kızını öpmesi üzerine tepki gösteren anne C.F.K. çocuğun annesiyle tartışmış, olayın polise intikal etmesi üzerine birbirlerinden şikayetçi olan iki aile ''hakaret ve terbiyesiz davranış'' iddiasıyla birbirlerinden davacı olmuştu.

KAYNAK

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
cocuk değilmi ya öpüşürde, ..... :p sarılırda dicem yani :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Hey allam yaw.. Bugünde ne bu garip garip haberler.. Gittikçe garipleşiyor muyuz ne? Çocuklarının yaşlarının farkında değiller heralde. :) 3 yaşındaki çocuk öpse ne olur öpmese ne olur. :) Haberde de görüldüğü gibi daha yaşlarının buçuklu buçuklu sayıldığı bebeklik dönemindeler bunlar, çook masumlar.. Keşke hep onlar gibi masum kalsak.. :)

Gökhan Alkan

Asistan
Reaksiyon puanı
53
İleride bu çocuk nasıl bişey olur acaba:) bi beşik kertmesi falan yapsalar bari.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Çocuk 3-3.5 yaşlarında.Sanki öptüde ne oldu.ne anlar onlar bu yaşta öpmekten sevmekten :D

llavinya

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
92
Ne anlayacaklar.:D Nereden öğreniyorlar ki bunları?

3-4 sene önce bir tanıdığımın 4 yaşında ki çocuğu annesine tv izlerken "Anne siz babamla niye öpüşmüyorsunuz?" diye sormuştu. E aileler çocuklarla izlesinler o tv yayınlarını,çocuklarda gördüklerini yapsınlar. Daha o yaşta zehir gibiler,gördüklerini çabuk öğrenirler. Dava açacaklarına kendilerini yargılasalarmış.:)

Handikap

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Benim yeğende 3 yaşına girecek yakında,büyüklerin ellerinden öpüyor kendi yaşıtındakilerle oyuncaklarını paylaşıp ayrılırken yanaklarından öpüp teşekkür edip hoşcakal diyor şimdiye kadar sizin çocuk bizim kızı öptü diye kimseyle karşılaşmadık...

Gerçi beşik kertiği yapalım kimseye söz vermeyin küçük damadımız olsun diye çok istek geldi o ayrı mesele...:D

Neyin bilincindedirler ki ne amaçla yapmış olsunlar,masum birer öpücük sadece...Bu kereta parktaki tüm kızları öpse tamam dersin erken hormanal gelişimi bitmiş sapkın hale gelmiş...Komşu kızına masum ufak bir buse kondurmuş sadece o kadar...:)

Tam gelişim aşamasında erkek ve kız çocuk bu olaydan aile boyu bir zarar görmüşler farklı eğilimlere yönelmezler inşallah...Aile boyu kavgalar küçük beyinlerde inanılmaz zararlara yol açar ilerde...Ne diyelim Allah büyüklerine akıl fikir versin...

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Önemli olan olayı anlayıp anlamadıkları değil
Çocuklarımızı eğitemiyoruz bazı şeylerin doğru ya da yanlış olduğunu bile öğretemiyoruz artık

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
O yaştaki çocukların yanında her türlü diziler izlenilmemelidir bence. Tv'lerde böyle diziler olduktan sonra çocuklar ne yapsın. Örn; Aşk-ı Memnu dizisi :)

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Çocuk bu ya ne denilebilirki büyüklerden görüp onlarda aynısını yapıyor...

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Aklıma 3,5 yaşındayken anasınıfında kızın birini sıkıştırıp öptüğüm geldi aklıma :D

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
ben küçücükken bir kıza evlenme teklif etmişim o kadar
ben saf temiz kalpliydim sizin gibi edepsiz değil :D

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
ben ilkokul 1. sınıfa giderken, hemen yanımızdaki anaokulunda bir kız ayıptır söylemesi beni dudaktan öpmüştü gerçeği saklamamak lazım :)

attorney

Doçent
Reaksiyon puanı
18
yahu cahılllıge bak 3 yasındakı cocuk opse ne olur opmese ne olur

mılletın kfası her turlu seyı tersten anlamaya alışmış

TerTip89

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O yaştaki çocukların yanında her türlü diziler izlenilmemelidir bence. Tv'lerde böyle diziler olduktan sonra çocuklar ne yapsın. Örn; Aşk-ı Memnu dizisi :)

O dizi zaten ahlak dışı ya akraba ilişkilerimizi baltalıyor!

O değilde milletin başka işi kalmamış küçücük çocukların yaptıklarıyla mahkemeye gidiyor ya çocuktur adı üstünde döverde öperde :D

Son mesajlar