Win 7 Güncelleştirme Geçmişini Silme

Bu konuyu okuyanlar

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar win 7 yi yükledikten sonra elektrik kesilmesi nedeniyle bazı güncellemeler başarısız oldu.Sonradan bir kımını yükledim.Windows Update te herhangi bir güncelleme kalmadı.Fakat güncelleştirme geçmişine baktığımda bazı güncellemeler başarısız olaral gözüküyor.İşin ilginci bu güncellemelerin arasında daha sonra yüklediğimden başarılı yazanlarda var.Yani aynı güncelleme hem başarısız hemde başarılı gözüküyor.Bu güncelleştirme geçmişini nasıl silerim.Ya da bu konuda başka fikri olan var mı?Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Tam bilmiyorum ama C:\Windows\WindowsUpdate.log dosyasından yada c:\windows\SoftwareDistribution\ klasöründen text dosyalarından silinmesi lazım...

HypeRcoDe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yamicsoft windows 7 manager sana yardımcı olur sanırım bu konuda...

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Güncelleme dosyaları sistemde C:\Windows\SoftwareDistribution\Download içinde bulunmaktadır,bir inceleyin başarısız olanları buradan silin,zannederim geçmişten kalkacaktır.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Dediğiniz yerden sildim ama geçmişte yine kalıyor,silinmiyor arkadaşlar.

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
3.parti bir Windows aracı işine yarayabilir.Ama yaramazsada bir dert değil yani sonuçta sen başarısız değilsin:D:D:D:D:D

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Güncelleştirme geçmişini silmek neden bu kadar önemli anlamadım ama sana yardımcı olayım. Sonuçta bir başarısız yazısı. Neyse.

Notepad aç. İçine aşağıda yazan komutları kopyala.

CD\
net stop wuauserv
del %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\edb.log
net start wuauserv

*.txt olan uzantıyı *.bat olarak değiştir.
Çalıştır ve bekle. Sonrasında Window update'e gel. Güncelleştirmeleri denetle. Gizli olan tüm güncellemelerini tekrar soracak, yüklü olan hiçbir güncellemen silinmeyecek ve listen tamamen temizlenecek.

Hayırlı olsun.

Not: Verilen ilk komut ve son komut hizmeti durdurup başlatmak için. Önemli olan ortada yazan.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Güncelleştirme geçmişini silmek neden bu kadar önemli anlamadım ama sana yardımcı olayım. Sonuçta bir başarısız yazısı. Neyse.

Notepad aç. İçine aşağıda yazan komutları kopyala.

CD\
net stop wuauserv
del %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\edb.log
net start wuauserv

*.txt olan uzantıyı *.bat olarak değiştir.
Çalıştır ve bekle. Sonrasında Window update'e gel. Güncelleştirmeleri denetle. Gizli olan tüm güncellemelerini tekrar soracak, yüklü olan hiçbir güncellemen silinmeyecek ve listen tamamen temizlenecek.

Hayırlı olsun.

Not: Verilen ilk komut ve son komut hizmeti durdurup başlatmak için. Önemli olan ortada yazan.

Çok teşekkür ederim dostum.Yaptım oldu.Sağolasın.:thumbup:

silal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar ben denedim.Fakat olmadı.Yani güncelleme listesi silinmedi.Yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayara yüklenmiş olan tüm güncelleştirmeleri kaldırmanın kısa bir yolu var mı ?win7 de tek tek kaldırmakla uğraşıyorum çok fazla var :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayara yüklenmiş olan tüm güncelleştirmeleri kaldırmanın kısa bir yolu var mı ?win7 de tek tek kaldırmakla uğraşıyorum çok fazla var

Son mesajlar