"Setup.exe" Virüsü

Bu konuyu okuyanlar

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar geçen hafta bilgisayarımı açtığımda "setup.exe" otomatik olarak açıldı. Bunun bir virüs olduğunu düşünerek KIS 2010 ile tam sistem taraması yaptım fakat hiçbir şey bulmadı. TuneUp ile setup.exe'nin bilgisayar başlarken açılmasını engelledim.

Bugün Kaspersky bir virüs uyarısı yaptı, fakat resimde de görüldüğü gibi hiçbirşey yapamadı.

ranmo8.jpg

Setup.exe'nin bulunduğu dizini açtım ve ayarlardan gizli dosyaları göster seçeneğini açtım fakat:

rh69f6.jpg

Bunun üzerine internette biraz araştırma yaptım ve Prevx adlı programı buldum. Tarama yaptım ve setup.exe'yi buldu fakat program virüsü silmek için lisans istiyor. :D

Kaspersky'nin bile bulamadığı bu virüsü nasıl temizleyebileceğim hakkında bilgisi olan varsa, yardımcı olabilirse sevinirim.

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
attrib komutuyla dosyanın yetkilerini değiştir..
sonra del komutuyla sil

cmd'de yapıosun bunları.

CrIrMC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Setup. exe backdoor güvenlik acıgından girer bu önemli bir sorundur. Kişisel bilgilerini almada üstüne yok. Sana tavsiyem xvid-1.0.3-beta3-setup.exe BİLGİSAYARININDAN SİL.

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kaspersky en kısa zamanda güncellemelerine ekleyecektir bu virüsü...

demirayburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Moso force delete tek geçerim eğer silinecek dosyayı biliyorsan bu programcık ile silebilirsin... Bi de eğer bir klasördeki tüm dosyaları görmek istiyorsan sadece gizli dosyaları gösteri açman yeterli olmaz klasör seçeneklerinde korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin yanındaki tik i kaldır ve dosyayı öyle görmeyi dene...

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Moso force delete tek geçerim eğer silinecek dosyayı biliyorsan bu programcık ile silebilirsin... Bi de eğer bir klasördeki tüm dosyaları görmek istiyorsan sadece gizli dosyaları gösteri açman yeterli olmaz klasör seçeneklerinde korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin yanındaki tik i kaldır ve dosyayı öyle görmeyi dene...

Maalesef dosya şu an belirttiğim dizinde görünmüyor. Hem gizli dosyaları göster, hem de korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneği kapalı fakat yinede setup.exe görünmüyor. :unsure:

11i0o3o.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence microsoft securityi kur işine yaraycak ve silecek . dene ..

emregunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky dosyayi karantinaya almis olabilir. Dosyayi bu yuzden bulamamis olabilirsin. Kaspersky klasorunde karantina klasorunde ismi ve uzantisi degismis olarak duruyordur muhtemelen

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Kaspersky dosyayi karantinaya almis olabilir. Dosyayi bu yuzden bulamamis olabilirsin. Kaspersky klasorunde karantina klasorunde ismi ve uzantisi degismis olarak duruyordur muhtemelen

4 yıl sonra duruyorsa tabi. :D

emregunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Puhahhh. Valla guldum kendime. Tapatalkta okunmamislar arasinda görünce hic tarihe bakmadim ama benden once yazan arkadasin hatasi:)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Puhahhh. Valla guldum kendime. Tapatalkta okunmamislar arasinda görünce hic tarihe bakmadim ama benden once yazan arkadasin hatasi:)

Senden önce SDN okuru yazmış zaten, her zaman yaptıkları gibi eski konuları bulmada üstlerine yok. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam bu bence virus degil çok basit bir google chorme setupu
google chorme güncel olmadıgından pc yi açtığından otomatık olarak indirmeyi başlatıyor. Şimdi git google chorme indir son sürüm hiç bişey kalmaz dostum :thumbup1:

Son mesajlar